CRB clinic

Біль у ліктях
Діагностика та лікування суглобів

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
Чтобы устранить боль в локтевом суставе, мы выявляем и лечим основное заболевание. Благодаря этому устраняются и дополнительные симптомы
Постійний ниючий біль
Біль або хрускіт в лікті при русі
Гострий біль в лікті
Біль, що віддає в кисть або плече
Обмеження рухливості
Скутість при роботі ліктьового суглоба
CRB clinic

Лікування болю в ліктях

Ми використовуємо сучасні підходи до лікування. Процедури дозволяють зняти біль у ліктьових суглобах, а також відновити м'язово-зв'язувальний апарат.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

5 причин болю
у ліктьовому суглобі

Ми виокремлюємо 5 основних причин болю ортопедичного характеру. У кожному випадку лікар індивідуально визначає фокус впливу
Біль у зв'язках ліктя

1. Біль у зв'язках ліктя

Цей вид болю в лікті виникає через перевантаження, наприклад при рухах, що багато разів повторюються, рукою або тільки кистю, при роботі за комп'ютером, в спортзалі, за професією тощо.
Через хронічне перевантаження м'язи руки сильно спазмуються, і, вкорочуючись, перетягують зв'язки, сухожилля. Натягнута зв'язка болюча сама собою, але крім того, якщо зв'язка недостатньо еластична, дрібні слабкі волокна можуть розриватися. Це мікророзриви, які зазвичай відбуваються у місцях прикріплення зв'язки до скелета. При великій кількості мікророзривів зв'язка запалюється, з'являється біль, набряк, підвищення місцевої температури.
CRB clinic

2. Наслідки травм ліктя

Всім відомо, що навіть після одужання стара травма здатна нагадувати про себе. Це можуть бути тягнучий, ниючий біль у руці, крутіння на погоду, хрускіт, обмеження в рухах.

Такі відчуття переслідують після перелому, розриву зв'язки, навіть після забиття чи розтягнення. Відбувається це тому, що в тканинах збереглися ділянки фіброзу та кальцинації. Через це м'язи та зв'язки стають не еластичними, обмін речовин уповільнюється і не може забезпечити повноцінну регенерацію тканин.

В даному випадку потрібна додаткова реабілітація, яка повністю відновить тканини та не дасть дегенеративним процесам призвести до артрозу суглоба.

Наслідки травм ліктя
Біль усередині ліктьового суглоба
CRB clinic

3. Біль усередині ліктьового суглоба

Часто біль у лікті виникає через брак внутрішньосуглобової рідини, яка в нормі забезпечує змащування суглоба і запобігає тертю та травмуванню суглобових поверхонь одна об одну. При нестачі власної внутрішньосуглобової рідини, хрящова тканина піддається не тільки фізичній травматизації, але й страждає від нестачі живлення, а отже, не може відновлюватися. Через це процеси дегенерації протікають швидше, ніж процеси природної регенерації. Все це призводить до розвитку артрозу та швидкого зношування ліктьового суглоба.
CRB clinic

4. Утиск нервових закінчень у лікті

Цей тип болю є наслідком защемлення ліктьового нерва. Це гострий біль, який може віддавати в руку вище або нижче ліктя. Такий біль виникає через тиск на нерв з боку навколишніх тканин, зазвичай з боку м'язів, що перебувають у стані спазму. Цей стан може бути наслідком артрозу, що розвивається, міофасціального синдрому або перевантаження м'язів руки.

Часто серед симптомів зустрічається не тільки біль у лікті, але й оніміння, поколювання, відчуття мурашок у зоні іннервації нерва, наприклад, у долоні, пальцях. Може погіршитися дрібна моторика кисті, наприклад, виникають проблеми при письмі, друкуванні.
Утиск нервових закінчень у лікті
Спазми м'язів руки
CRB clinic

5. Спазми м'язів руки

М'язовий спазм - це стандартна реакція організму на будь-який негативний вплив: навантаження, переохолодження, артроз і т.д. Спазм - це постійний скорочений і ущільнений стан м'яза.
У такому стані м'яз перетискає дрібні судини, як наслідок, погіршується живлення тканин, накопичуються токсини. Часто м'яз болить саме через це. Побічною дією є те, що порушується обмін речовин і в сусідніх тканинах, можуть страждати зв'язки та хрящові поверхні суглоба.
CRB clinic

Хвороби ліктьових суглобів

Нижче ми розглянемо найпоширеніші проблеми ліктьових суглобів
.

Важливість ліктьового суглоба

Лікоть - це суглоб, який бере участь у кожному русі руки: захопленні, метанні, підйомі, утримуванні предметів. Від здоров'я ліктя також залежить і моторика кисті.
Потрібно розуміти, що перевантажуємо ми часто саме основну руку (праву у правшів), від здоров'я якої залежить комфорт та можливості у нашому житті.

При хворобі ліктя ми втрачаємо частину важливих рухів, втрачаємо працездатність, а іноді й можливість елементарно обслуговувати себе. Щоб не доводити до такої ситуації, важливо реагувати на сигнали у вигляді болю, хрускоту, обмеження рухливості та своєчасно проходити реабілітацію. Вчасно відновивши пошкоджені тканини (перенапруження, спазми, кальцинування, артроз), ми значно подовжуємо здоров'я ліктя та своє комфортне життя.
Важливість ліктьового суглоба для роботи та життя
CRB clinic

Лікування болю та хрускоту в ліктях

Ми пропонуємо пацієнтам 2 види лікування болю в лікті, залежно від симптоматики та показань

Зняття гострого болю у лікті

Цей протокол застосовується для швидкої допомоги, при гострому болю, що впливає на якість життя.
У протокол входять процедури, здатні дати швидкий ефект: знеболювання мед. препаратами, внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти для забезпечення амортизації та ковзання в суглобі, зняття спазмів та знеболювання за допомогою ударно-хвильової терапії.
Потрібно розуміти, що після зниження рівня болю потрібно пройти повноцінний курс лікування для відновлення суглоба і м'язово-зв'язкового апарату.

Протокол призначається:
- при гострому болю в лікті, що впливає на якість життя;
- при болю, що не дає змоги провести повноцінну діагностику;
- за неможливості пройти повний курс лікування, наприклад у туристів.

Лікування хронічних захворювань ліктя

Даний варіант передбачає лікування основного захворювання (артроз, бурсит, епікондиліт тощо), у тому числі й у хронічній стадії.
Ми виявляємо основну причину захворювання, визначаємо усі уражені тканини (суглоб, м'язи, зв'язки, нерви).
Лікування полягає в послідовній реабілітації всіх тканин, щоб усунути не лише біль, а й захворювання загалом.

Залежно від захворювання до лікувального комплексу входять:
- процедури для відновлення живлення та регенерації хрящової тканини;
- процедури для лікування зв'язок, виведення кальцинатів, відновлення еластичності;
- Процедури для нормалізації м'язового тонусу, усунення тригерів, спазмів;
- Процедури для зняття запального процесу;
- Процедури для усунення тиску на нервові закінчення.


Процедури
для лікування болю в ліктях
Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар-ортопед визначить захворювання та причини, які до нього призвели. Призначається план лікування, даються рекомендації щодо способу життя.
Ударно-хвильова терапія
Сприяє очищенню м'язів та зв'язок від ділянок фіброзу та кальцинатів. Допомагає розслабити спазми. Поліпшує кровообіг та обмін речовин у таканях. Значно прискорює процеси регенерації.
Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Допомагає опрацювати м'язові волокна за допомогою електричних імпульсів, що нагадують імпульси нервової системи. Не тільки тонізує м'язи, а й усуває м'язові спазми.
Корекція суглобів рук
Постизометрична релаксація та елементи масажу допомагають безпечно усунути навіть значні зажими . Збільшується амплітуда рухів, усувається здавлювання нерва.
Знеболювання
Ми використовуємо безпечні протизапальні препарати, що підбираються індивідуально, виходячи із симптомів пацієнта. Перед процедурою робиться алерготест.
Гіалуронова кислота
Безболісно вводиться за допомогою внутрішньосуглобової ін'єкції. Має швидкий ефект зменшення болю, хрускоту, захисту хряща від тертя. Віддалений ефект – покращення живлення хрящової тканини. Ми використовуємо препарат швейцарської компанії Aptissen.
Кінезітерапія
Кінезітерапія дозволяє прискорити та закріпити ефект від лікування. За допомогою вправ ми включаємо у роботу всі м'язи, привчаючи їх працювати правильно. Правильна робота м'язів також впливає на правильне положення суглоба і є профілактикою артрозу.
Консультацію та лікування проводять:
 • Коломієць К.Ю.
  Головний лікар
  Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
  спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
  Стаж роботи понад 25 років.
 • Хуторний Є.В.
  Провідний спеціаліст фізіопроцедур
  Спеціаліст мануальних технік та ударно-хвильової терапії, реабілітолог,
  спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 16 років.
 • Гальчук А.Б.
  Реабілітолог
  Фахівець кінезітерапії, електроміостимуляції спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 10 років.
Приклади результатів лікування в CRB clinic
CRB clinic
Приклади результатів лікування в CRB clinic
Далі Ви можете переглянути приклади наших результатів лікування різних ортопедичних хвороб.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію лікаря-ортопеда