CRB clinic

Ішіас
Запалення сідничного нерва. Лікування

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.

Діагноз Ішіас

Ішіасом називають запалення сідничного нерва внаслідок компресії (тиску, защемлення) або інших факторів
Зустрічається також назва "попереково-крижовий радикуліт" або "невралгія". Найбільш типовий і яскравий симптом ішіасу - біль по задній поверхні ноги або в ділянці сідниць. Національна служба охорони здоров'я Великобританії (NHS) включила ішіас в список 20 найбільш болючих захворювань людини.

Хвороба поширена у людей після 50 років - через вікові зміни в поперековому відділі хребта (остеохондроз, грижа, протрузія). Але ішіас часто зустрічається і у молодих людей, в групу ризику входять спортсмени і вагітні жінки.

Ішіас. Проходження сідничного нерву
Далі читайте
✅ Симптоми ішіасу
✅ Причини хвороби
✅ Методи лікування. Як усунути біль.
CRB clinic

Лікування ішіасу

Ми використовуємо європейські протоколи лікування. Процедури дозволяють не тільки зняти біль, але і повністю усунути причину хвороби, запобігаючи рецидивам.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Симптоми ішіасу:

Причини ішіасу

Чому запалюється сідничний нерв? Правильна діагностика і виявлення причини дозволить нам не тільки прибрати біль, як симптом, а й усунути саму причину хвороби.
Спочатку слід розділити всі причини на:
✅ причини ортопедичного характеру - вони детально описані нижче
✅ причини неортопедіческого характеру, наприклад інфекція. Запалення інфекційного характеру слід запідозрити, якщо в положенні лежачи біль не зменшується і не зникає.
Ішіас. Тиск м'язів на сідничний нерв

Ішіас або ішіалгія

Це одне і теж саме? Як правильно?
✅ Ішіас - позначає захворювання - запалення сідничного нерва. Термін «Ішіас» був введений в 1764 році італійським вченим-анатомом і лікарем Доменіко Котуньо, який першим описав сідничний нерв і досліджував причини його запалення.
Зараз цей термін багато хто вважає застарілим. Але в міжнародному класифікаторі захворювань термін як і раніше присутній, а тому його використання більш ніж обгрунтовано.

✅ Ішіалгія - позначає симптом, це збірний термін для всіх больових симптомів неврологічного характеру по ходу проходження сідничного нерва. Це може бути не тільки ішіас.
Тому «ішіас» не дорівнює «ішіалгія» і взаємозамінювати ці терміни не завжди коректно.
Термін ішиас обо ішіалгія
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Сідничний нерв

Щоб краще зрозуміти причини хвороби, необхідно розібратися в анатомії. Сідничний нерв - один з найцікавіших нервів людини.
✅ Сідничний нерв - є найдовшим і найтовсішим нервом нашого тіла. Це парний орган - він проходить симетрично вздовж обох ніг, має безліч відгалужень, іннервує не тільки м'язи ніг і стоп, але і суглоби (тазостегновий, колінний, гомілковоступневий, суглоби стопи), а також шкіру ніг і стоп.
Саме тому ураження сідничного нерва відгукується не тільки болем, але і втратою чутливості, слабкістю м'язів, погіршенням роботи суглобів.
✅ Сідничний нерв формується з нервових відростків спинного мозку (корінців) попереково-крижового відділу хребта. Саме тому через пошкодження хребта в області попереку (наприклад, через перевантаження, грижі, зміщення хребців) може розвинутися радикуліт і біль в ногах.
Сідничний нерв

Лікування ішіасу

Тактика лікування залежить від області та причини ущемлення сідничного нерву
 • Лікування грижі і протрузії хребта
  Проводиться, якщо причина - тиск грижі або протрузії на нервові корінці в поперековому відділі. Детальніше про лікування грижі можна прочитати в розділі "Грижа хребта"
  1
 • Лікування м'язів, усунення спазмів
  Проводиться, якщо причина - тиск на сідничний нерв з боку м'язів. Застосовуються фізіопроцедури, які швидко усувають спазми і відновлюють еластичність м'язів.
  2
 • Відновлення архітектури тіла
  Щоб хвороба не повторилася, необхідно усунути саму причину м'язових спазмів або грижі. Часто це - порушення в архітектурі ніг і стоп, викривлення хребта. Ми допоможемо усунути плоскостопість, завали ніг, перекіс тазу, сколіотичну поставу.
  3
Коли потрібна операція при ішіасі

Ішіас. В якому випадку потрібна операція?

Ішіас в переважній більшості випадків лікується консервативно, тобто без операції.
Виняток становлять випадки, коли причиною защемлення є грижа в ділянці попереку. При цьому, показанням до операції є грижі від 1 см і більше. У більшості ж випадків, при грижах до 1 см - лікування консервативне та складається в зменшенні грижі і відновленні міжхребцевого диска безопераційним шляхом.

Процедури, які ми використовуємо в лікуванні ішіасу

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар шляхом тестів вивчає стан м'язів і зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість і зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат, залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання і можливі варіанти лікування, зробить призначення і дасть рекомендації.
Ударно-хвильова терапія
Швидко і ефективно усуває м'язові спазми навіть найглибших м'язів, які будуть недоступні для опрацювання руками. Очищає м'язи і зв'язки від кальцинатів і ділянок фіброзу, підвищуючи їх еластичність.
Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Використовується для відновлення рівномірного тонусу м'язів. Електричні імпульси посилаються навіть до найглибших м'язів, включаючи їх в роботу, усуваючи гипотонус, відновлюючи живлення і циркуляцію крові.
Постізометрична релаксація
Процедура включає елементи масажу, постізометричну релаксацію, мануальну корекцію і теплотерапію. Досягається ефект розслаблення спазмованих м'язів, корекції положення таза.
Каріпаін +
Використовується при лікуванні міжхребцевої гижі. Процедура полягає у веденні препарату "Каріпаін +" методом електрофорезу. Зменшує розмір грижі, сприяє прискореній регенерації і відновленню хрящової тканини міжхребцевого диска.
Знеболювання
При гострому больовому синдромі застосовуються безпечні протизапальні препарати. Перед процедурою робиться алерготест.
Кінезітерапія
Використовуються вправи для м'якого розтягування м'язів і зв'язок, а також відновлення рівномірного тонусу всіх м'язів. Залежно від показань вправи можуть бути спрямовані на ділянку стоп, стегон, таз, поперекову ділянку і т.д.
Ортопедичні устілки
Використовуються, при діагностованій плоскостопості, завалів гомілкоступневих суглобів, колін, перекосі таза. Відновлюють правильну архітектуру стоп і ніг, правильну біомеханіку при ходьбі, усуваючи причину перенапруги м'язів.
CRB CLINIC
Наші результати лікування
Далі Ви можете побачити приклади наших результатів лікування
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію лікаря-ортопеда
Безпека
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами

Відгуки

Згідно з нашими спостереженнями 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️