CRB CLINIC - ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Тинитус, шум, дзвін у вухах
Діагностика та лікування проблем СНЩС

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
Щоб усунути шум у вухах, ми виявляємо та лікуємо основне захворювання – дисфункцію СНЩС. Завдяки цьому усуваються й додаткові симптоми
Шум, дзвін, писк, дзижчання у вухах (тіннітус)
Біль в ділянці вуха або у вусі, що провокується дисфункцією СНЩС
Потріскування у вухах, а також хрускіт, клацання в щелепному суглобі
Головні болі, болі в шиї, що провокуються дисфункцією щелепного суглоба
Закладеність у вусі
Обмежене відкривання рота, асиметрія при відкритті рота
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування шуму у вухах

тіннітусу
CRB clinic

Шум в вухах. Що це і як він проявляється?

Шум у вухах або тиннітус - це постійні або періодичні звуки, які чує лише пацієнт. Ці звуки не спровоковані довкіллям, вони є наслідком стану внутрішніх органів слуху або зони СНЩС. Шум може проявлятися у вигляді абсолютно різних звуків: дзвону, писку, тріску, гулу, дзижчання і т.д.

Шум у вухах - дуже неприємний симптом, що призводить до накопичення стресу, втоми, зниження якості життя. На жаль, цей симптом складно піддається лікуванню, тому що частою причиною шуму є утискання нервових закінчень.

Утискання нерва може давати і зворотний симптом - закладеність у вусі без видимих причин.
Шум у вухах, голові
Увага! У всьому світі від шуму у вухах страждає приблизно 360 млн. чоловік. За статистикою у пацієнтів з дисфункцією СНЩС у 39% випадків спостерігається дзвін чи інший шум у вухах.

Шум у вухах
поділяють на два види:

  • Шум, викликаний дисфункцією СНЩС
    Такий шум з'являється через неправильну роботу скронево-нижньощелепних суглобів, що призводить до порушення в сусідніх тканинах - м'язах, зв'язках, нервах, судинах. Якщо ці тканини пов'язані з органами слуху, дисфункція СНЩС безпосередньо впливає на них і може призводити до шуму у вухах або навпаки до закладеності вуха.

    Увага! CRB clinic займається лікуванням шуму у вухах, пов'язаного з дисфункцією СНЩС, а також судинного шуму у вухах, що має ортопедичні причини.
  • Шум, спричинений ураженням органів слуху
    Такий шум може бути викликаний інфекцією вуха, накопиченням рідини, руйнуванням або деформацією органів слуху, слухової завитки внаслідок запалення, травми, тривалого впливу підвищеного шуму.

    При ураженні органів слуху нейрони слухового аналізатора змінюються та можуть спонтанно активізуватися. Мозок розпізнає це як звуковий сигнал, і намагається розшифрувати його і подати у вигляді якогось зрозумілого звуку: дзвону, писку чи свисту. Діагностикою та лікуванням цього виду шуму у вухах займається лікар отоларинголог.

3 причини
появи шуму при дисфункції СНЩС

Причини появи шуму у вухах при неправильній позиції щелепного суглоба
Що таке дисфункція СНЩС
Що таке дисфункція СНЩС?
І як вона пов'язана з появою шуму у вухах?
СНЩС або скронево-нижньощелепні суглоби - це суглоби, завдяки яким забезпечується рухливість нашої щелепи, функції жування, відкривання рота, розмови та дихання.
Дисфункція СНЩС - це відхилення позиції щелепних суглобів, і як наслідок не синхронна робота м'язів і зв'язок, що їх оточують. Це призводить до різних симптомів – біль, хрускіт у суглобі, неправильне відкривання рота, порушення в роботі лицьових м'язів, зв'язок, а також шум у вухах.

У зв'язку з тим, що система СНЩС анатомічно розташовується близько до органів слуху, вона впливає на органи слуху через зв'язуючі м'язи, зв'язки, розташовані близько нервові закінчення.
Причина 1
Вібрація барабанної перетинки, спричинена гіпертонусом м'язів
Причиною шуму може бути гіпертонус або спазм двох м'язів:
- м'яза, що напружує барабанну перетинку (m. tensor tympani)
- м'яза, що піднімає м'яке піднебіння (m. tensor levipalatini)

Ці м'язи мають з'єднання між собою, один з них кріпиться до барабанної перетинки і вплітається в шийку і рукоятку молоточка (слухової кісточки). При гіпертонусі одного або обох м'язів виникає вібрація барабанної перетинки, що навіть можна побачити за допомогою отоскопу. Ця вібрація передається у внутрішнє вухо і там розпізнається та перетворюється на шум, дзвін чи інші звуки.
Гіпертонус м'язів, що викликає вібрацію барабанної перетинки
Утиск нервових закінчень та поява шуму у вухах
Причина 2
Утиск нервових закінчень
У безпосередній близькості до СНЩС розташований великий нервовий пучок, який має кілька відгалужень - нервів, що іннервують м'язи обличчя, органи зору, слуху, пов'язані з шийним відділом хребта.

При дисфункції СНЩС суглоб зміщується до вуха, затискаючи нерв, що відповідає за іннервацію барабанної перетинки. Також при неправильній роботі суглоба м'язи працюють неправильно, вони можуть чинити тиск на будь-яку ділянку нерва, утискаючи його як зовні, так і всередині черепа.

Залежно від сили тиску на нерв з'являються різні види шуму у вухах, наприклад: легкий шум, дзвін, писк, дзижчання у вухах, закладеність у вусі, потріскування у вухах, гул у голові і т.д.

Причина 3
Зміна просвіту євстахієвої труби
Євстахієва труба – це канал, який пов'язує порожнину середнього вуха з носоглоткою. Її функція полягає у регулюванні тиску всередині органів слуху для забезпечення правильної роботи барабанної перетинки.

Свою функцію євстахієва труба виконую за допомогою м'язів. При дисфункції СНЩС один або кілька м'язів можуть спазмуватися. При спазмі м'яз постійно перебуває у напруженому, укороченому стані.

Це може стати причиною зміни просвіту євстахієвої труби та неправильного проходження повітря, що викликає шум, дзвін у вухах або навпаки закладеність вуха.
Розширення просвіту євстахієвої труби та поява шуму у вухах
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB clinic

Лікування шуму у вухах при дисфункції СНЩС

Корекція позиції суглоба

Правильна позиція щелепних суглобів – це головна мета лікування. Щоб усунути симптоми дисфункції, у тому числі шум у вухах, нам необхідно виставити суглоб у правильне положення.
Це складний процес, у якому не допускаються помилки. Будь-яка помилка може спричинити деформацію суглобових поверхонь.


Фахівці CRB clinic цифровим способом моделюють майбутню позицію суглоба так, щоб головка суглоба знаходилася в анатомічно правильному положенні та задовольняла індивідуальні особливості пацієнта.

Щоб виставити суглоб у нове положення, згідно з моделлю, ми моделюємо та виготовляємо індивідуальну позиціонуючу капу.

Результат використання капи ми оцінюємо за двома маркерами:
1) Перевірка іннервації за допомогою функціональних тестів. При носінні капи змінюється позиція суглоба, усувається тиск на нервовий пучок, відновлюється іннервація м'язових ланцюгів.
2) Перевірка позиції суглоба за знімками КТ. Через тиждень після носіння капи ми робимо контрольні КТ-знімки суглоба, на яких бачимо зміни до та після носіння капи.
Корекція суглоба при шумі у вухах

Відновлення м'язів та зв'язок

М'язи та зв'язки дуже сильно впливають на роботу щелепної системи. Тому перед корекцією положення суглоба ми починаємо працювати з м'язами та зв'язками

За допомогою фізіопроцедур ми усуваємо стару м'язову пам'ять, м'язові спазми та досягаємо рівномірного м'язового тонусу. Це полегшує процес корекції, робить його більш швидким та безболісним.

Основними інструментами у відновленні м'язів та зв'язок щелепного суглоба є ударно-хвильова терапія швейцарським апаратом Storz Medical та мануальна індивідуальна робота з кожною зв'язкою.
Також для відновлення еластичності суглоба може використовуватися гіалуронова кислота та медикаментозна терапія.
За допомогою кінезітерапії ми включаємо у роботу всі м'язи, необхідні для правильної роботи щелепної системи.
Лікування м'язів і зв'язок при шумі у вухах

Корекція прикусу

Після коригування суглоба за допомогою капи необхідно зафіксувати отриманий прикус власними зубами.

Метод корекції прикусу обирається залежно від індивідуальних показань:
1) Ортодонтична корекція за допомогою елайнерів чи брекетів.
2) Збільшення недостатньої висоти зубів за рахунок нарощування накладками/коронками.
3) Імплантація за відсутності жувальних зубів.

Будь-яка корекція прикусу при проблемах щелепного суглоба повинна проводитись після попереднього цифрового моделювання. У деяких випадках можуть використовуватися два або три методи корекції одночасно.

Увага!
Нарощування висоти зубів пломбувальним матеріалом є неефективним і тягне за собою додаткові ризики повернення або погіршення симптоматики. Це пов'язано з відсутністю моделювання та проведенням роботи "на око", а також з використанням м'якого пломбувального матеріалу, який схильний до швидкого стирання.
Корекція прикусу при шумі у вухах
Консультації по телефону:
044 580 40 04

Цифрова діагностика при болю у щелепі

Мета діагностики – виявити, що саме провокує біль у щелепі.

На діагностиці ми оцінюємо стан та функцію щелепних суглобів, шийних хребців, м'язово-зв'язувальної системи, правильність прикусу, стан парадонту та стан кісткових структур суглоба.
Діагностика складається із 7 етапів
і за часом займає 2 години


Ціна - 8500 грн.

На основі отриманої інформації проводиться консиліум, складається план лікування та проводиться розширена консультація.
Діагностика при болю у щелепному суглобі
Консультацію та
цифрову діагностику проводять:
  • Коломієць К.Ю.
    Головний лікар
    Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
    спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
    Стаж роботи понад 25 років.
  • Калашников Д. Г.
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортопед, спеціалізується на тотальному протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 17 років.

  • Абдужаров М.Б.
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортопед, хірург, пародонтолог, біоінженер, спеціалізується на тотальному протезуванні, стоматологічній хірургії, імплантації, кістковій та ясенній пластиці, лікуванні дисфункції СНЩС. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 7 років.

Для діагностики та лікування ми використовуємо

Увага! Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі
Комп'ютерний томограф
HYPERION X9 PRO

Сучасний апарат КТ із широкою зоною охоплення дозволяє швидко виготовити знімки не тільки щелеп, а й щелепних суглобів, шийних хребців, ортопантомограми, телерентгенограми тощо.
3D-сканер
Medit i700
За допомогою сканера ми створюємо цифрові відбитки зубів, оклюзії для комп'ютерного аналізу, моделювання прикусу, коронок і т.д. Точність відбитка та наступних моделей – 11 мікрон. Medit i700 – переможець конкурсу 2021 Cellerant Best of Class Technology Award.
Міограф

Міостимуляція допомагає природним чином простимулювати м'язи, усуваючи спазми та включаючи непрацюючі м'язи.
Завдяки цьому ми нормалізуємо м'язовий тонус, тобто робимо його рівномірним та симетричним для обох сторін обличчя, шиї.
Мікроскоп
Scaner
Багато маніпуляцій (препарування, імплантація, хірургічні операції, лікування каналів) потребують особливої точності, тому робляться під мікроскопом. Мікроскоп Scaner має одні з найкращих характеристик з роздільної здатності та ергономіки.
Ударно-хвильова терапія StorzMedical
Ударна хвиля застосовується для лікування м'язів та зв'язок. З її допомогою ми розслабляємо спазмовані м'язи, відновлюємо структуру зв'язок, усуваючи кальцинати та запускаючи процес регенерації тканини. Таким чином м'язи та зв'язки відновлюють свою еластичність та функції.
3D-принтер FormLabs Form 3B
Сучасні комп'ютерні програми дозволяють змоделювати позицію суглоба, прикусу, зубів та імплантів, а також створити необхідні в лікуванні конструкції - накладки, капи, хірургічні шаблони. 3D-принтер друкує моделі та шаблони.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію при шумі у вухах