CRB CLINIC

Грижа хребта
Лікування без операції

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
Грижа хребта
Лікування без операції
Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.

Грижа міжхребцевого диска.
Що це за хвороба?

Грижею називають випинання рідкого ядра міжхребцевого диска.
Міжхребцеві диски знаходяться між тілами хребців і служать для амортизації та забезпечення рухливості хребта. Складаються диски з хрящової тканини, вони мають тверду оболонку (фіброзне кільце) та желеподібну начинку (пульпозне ядро). Коли оболонка руйнується, частина ядра видавлюється за межі диска - це і є грижа. Якщо поряд проходять нервові закінчення, то грижа може давити на них і викликати гострий біль.
Грижа міжхребцевого диска
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
CRB clinic

Лікування грижі хребта
без операції

Ми використовуємо сучасні методи лікування, які дозволяють зняти біль, зменшити або повністю усунути грижове випинання та відновити міжхребцевий диск

Симптоми
міжхребцевої грижі:

Стадії розвитку грижі міжхребцевого диска:

Грижа не виникає за один день, це тривалий процес дегенеративних змін у хребті, який зрештою призводить до руйнування диска та видавлювання пульпозного ядра назовні.
Звернути увагу на захворювання варто набагато раніше появи грижового випинання на знімку МРТ. Тому ми докладно опишемо, як і чому виникає грижа хребта.
Стадії розвитку грижі міжхребцевого диска
Важливо розуміти!
Грижа – це системне дегенеративне захворювання хребта.
Виявлення однієї грижі, напевно, говорить про те, що у всьому хребті відбуваються подібні процеси. Перша грижа з'являється в найслабшій або в найбільш перевантаженій ділянці.
Якщо вчасно не усунути причини появи хвороби - подібні руйнування торкнуться інших дисків, з'являться множинні грижі.
Біль у спині при грижі
Чи потрібна операція при грижі хребта
Чи потрібна операція?
Перш ніж ухвалити рішення, Ви повинні знати деякі факти про оперативне лікування.
Операція показана при грижі понад 1 см. В інших випадках застосовується консервативне (безопераційне) лікування.
Зверніть увагу! Операція полягає у фізичному видаленні виступаючої частини пульпозного ядра. При цьому причина появи грижі не усувається – залишається руйнування диска, спазми м'язів та нерівномірний тиск на диск. Це може призвести до повторного видавлювання ядра та появи грижі знову.
Щоб уникнути цього, потрібно обов'язково усунути причини хвороби, вилікувати м'язи, відновити живлення диска, усунути нерівномірне навантаження.
CRB clinic

Лікування міжхребцевої грижі без операції

4 етапи відновлення хребта
Відновлення м'язів та зв'язок при грижі хребта
1) Відновлення м'язів та зв'язок
Нерівномірність м'язового тонусу – це основна причина неправильних навантажень на хребет. Саме м'язи сприяють викривленню хребта або виникненню грижі.

Ми усуваємо спазми м'язів, тим самим знімаючи надлишкове навантаження з міжхребцевого диска. За допомогою фізіопроцедур відновлюється кровообіг та живлення тканин м'язів та зв'язок, відновлюється еластичність, здатність до скорочення-розслаблення (функції здорових м'язів).

Цілі даного етапу
1) зменшення больового синдрому;
2) підготовка м'язів до корекції хребта. Рівномірний м'язовий тонус не тільки полегшить процес корекції, а й дозволить зберегти результат корекції надовго.
3) покращення живлення хрящової тканини дисків за рахунок відновлення кровообігу

2) Корекція хребта
Корекція – це відновлення правильного положення хребців та міжхребцевих дисків, а також зняття тиску на міжхребцевий диск.

Метод корекції є м'яким, безболісним та повністю безпечним навіть для шийного відділу хребта. Після зняття зайвого тиску на диск є велика вірогідність зменшення грижі за рахунок ефекту вакууму, що створюється всередині диска. Попередньо підготовлені м'язи сприяють збереженню результату корекції, щоб диск міг відновитися.

Цілі даного етапу
1) зменшення больового синдрому, усунення скутості рухів;
2) зменшення розміру грижі за рахунок зняття надмірного тиску на міжхребцевий диск;
3) покращення живлення хрящової тканини за рахунок відновлення природної можливості дифузного живлення хрящової тканини при рухливості
Корекція хребта при грижі
Регенерація хрящової тканини при грижі хребта
3) Регенерація хрящової тканини
Фізіопроцедури та корекція хребта забезпечують зняття навантаження на диск та припинення процесів руйнування. Поліпшення кровообігу та відновлення рухливості забезпечує гарне живлення диска, що сприяє його відновленню.

Крім цього, ми використовуємо препарат на основі протеолітичних ферментів, який сприяє зняттю набряку та запалення, стимулює фагоцитоз та посилює регенерацію тканин.

Препарат має властивість поступово зменшувати розмір грижі за рахунок гідролізу білків.

Цілі даного етапу
1) зменшення розміру грижі за рахунок розсмоктування рубцевої тканини;
2) регенерація тканин диска;
3) покращення живлення хрящової тканини та її прискорене відновлення

4) Формування м'язового корсету
Правильний м'язовий корсет - це природний спосіб утримати правильне положення хребта та захистити його від надмірних навантажень

Лікар індивідуально підбирає вправи кінезітерапії з огляду на особливості пацієнта. Ефект від виконання вправ посилюється за рахунок міостимуляції та тейпування.
Важливо розуміти, що для відновлення правильної архітектури тіла можлива робота не тільки з м'язами спини, а й ніг, стоп, шиї, плечей.

Цілі даного етапу

1) відновлення архітектури тіла;
2) створення правильного та міцного м'язового корсета;
3) захист від появи грижі хребта у майбутньому.

Формування м'язового корсету при грижі хребта
Процедури, які ми використовуємо для лікування міжхребцевої грижі
Увага! Самолікування є небезпечним для вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар шляхом тестів вивчає стан м'язів та зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість та зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання та можливі варіанти лікування, зробить призначення та дасть рекомендації.
Ударно-хвильова терапія
Впливає на кальциновані зв'язки, руйнуючи та виводячи кальцинати. Усуває спазми, відновлюючи нормальну роботу м'язів. Внаслідок цього усувається тиск на нерв, зв'язки стають еластичними, припиняються мікророзриви волокон. Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Електропроцедура, до м'язу посилаються електричні імпульси, схожі з природними нервовими імпульсами. В результаті ми можемо надати потрібний тонус навіть глибоким і дрібним м'язам, які не керуються усвідомлено.
Корекція хребта
Процедура включає постізометричну релаксацію, мануальну корекцію та теплотерапію. Досягається ефект швидкого усунення обмежень та скутості. Відновлюється повний обсяг рухів без болю.
Відновлення диска
За допомогою електрофорезу вводиться комплексний біологічний препарат "Каріпаїн плюс". Досягається повне відновлення хрящової тканини міжхребцевого диска. Припиняються запальні процеси, зменшується біль.
Знеболення
При гострому больовому синдромі використовуються безпечні протизапальні препарати. Перед процедурою робиться алерготест.
Активна кінезітерапія
Формує сильний м'язовий корсет, що утримує хребет у правильному положенні. Ми використовуємо програму тренувань та інструменти, рекомендовані Німецькою асоціацією здорової спини.
Ортопедичні устілки
Є інструментом корекції для відновлення правильного положення кісток і суглобів стопи, а також положення хребта. Устілки виготовляються лікарем ортопедом індивідуально для кожної стопи.
Консультацію та лікування проводять:
 • Коломієць К.Ю.
  Головний лікар
  Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
  спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
  Стаж роботи понад 25 років.
 • Хуторний Є.В.
  Провідний спеціаліст фізіопроцедур
  Спеціаліст мануальних технік та ударно-хвильової терапії, реабілітолог,
  спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 16 років.
 • Гальчук А.Б.
  Реабілітолог
  Фахівець кінезітерапії, електроміостимуляції спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 10 років.

Приклади результатів лікування у CRB clinic
CRB clinic
Приклади результатів лікування у CRB clinic
Далі Ви можете побачити приклади наших результатів лікування різних ортопедичних захворювань.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію лікаря-ортопеда