CRB clinic

Грижа хребта
Лікування без операції

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.

Грижа міжхребцевого диску.
Що це за хвороба?

Грижею називають випинання рідкого ядра міжхребцевого диску.
Міжхребцеві диски знаходяться між тілами хребців і служать для амортизації і забезпечення рухливості хребта. Складаються диски з хрящової тканини і мають тверду оболонку (фіброзне кільце) і желеподібну внутрішність (пульпозне ядро). Коли оболонка руйнується, то частина ядра видавлюється за межі диску - це і є грижа. Якщо поруч проходять нервові закінчення, то грижа може на них тиснути і викликати гострий біль.
Грижа міжхребцевого диску
CRB clinic

Лікування міжхребцевої грижі без операції

Ми використовуємо Європейські протоколи лікування, які дозволяють зняти біль, зменшити або повністю усунути грижеве випинання і відновити міжхребцевий диск.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Симптоми
міжхребцевої грижі:

Стадії розвитку грижі міжхребцевого диску:

Грижа не виникає за один день. Це тривалий процес дегенеративних змін в хребті, який в кінці кінців призводить до руйнування диску і видавлювання пульпозного ядра назовні.

Звернути увагу на захворювання можливо набагато раніше, ніж коли ми вже бачимо грижеве випинання на знімку МРТ. Тому ми детально опишемо стадії розвитку грижі та симптоми, на які слід звернути увагу.

Важливо розуміти!

Грижа - це системне дегенеративне захворювання хребта.
Виявлення однієї грижі напевно говорить про те, що в усьому хребті відбуваються подібні процеси. Перша грижа з'являється в найбільш слабкій або найбільш перевантаженій ділянці.
Якщо вчасно не усунути причини появи хвороби - подібні процеси торкнуться і інших дисків, з'являться і інші грижі.
Біль у спині, грижа
Операція по видаленню грижі

Чи потрібна операція?

Перш ніж прийняти рішення, Ви повинні знати деякі факти про оперативне лікування.
Операція показана при грижі більше 1 см. В інших випадках застосовується консервативне (безопераційне) лікування.

Операція полягає в фізичному видаленні виступаючої частини пульпозного ядра. При цьому причина появи грижі не усувається - залишається руйнування диска, спазми м'язів і нерівномірний тиск на диск. Це може привести до повторного видавлювання ядра і появи грижі знову.
Щоб цього уникнути, потрібно обов'язково усунути причину хвороби, вилікувати м'язи, відновити живлення диску, усунути нерівномірне навантаження.
Що таке грижа?
Відповідає лікар ортопед-травматолог вищої категорії, професор, доктор медичних наук
Бойко І.В.

Лікування грижі хребта

Логіка лікування грижі складається з трьох етапів
 • Відновлення м'язів і зв'язок
  Знімаються сильні м'язові спазми і, як наслідок, надлишковий тиск на диск. Відновлюється кровообіг, живлення тканин. Припиняються дегенеративні процеси в середені диску.
  1
 • Корекція хребта
  Після підготовки м'язів, хребці і диски виставляються в правильне положення. За рахунок зняття нерівномірного навантаження грижа зменшується (ефект реабсорбції). Хрящова тканина диску відновлюється за рахунок введення поживних речовин.

  2
 • Формування м'язового корсету
  За допомогою вправ і фізіопроцедур формується рівномірний м'язовий тонус, м'язи утримують хребет у правильному положенні.
  3

Процедури, які ми використовуємо в лікуванні міжхребцевої грижі

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар шляхом тестів вивчає стан м'язів і зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість і зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат, залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання і можливі варіанти лікування, зробить призначення і дасть рекомендації.
Ударно-хвильова терапія
Впливає на кальциновані зв'язки, руйнуючи і виводячи кальцинати. Усуває спазми, відновлюючи нормальну роботу м'язів. В результаті усувається тиск на нерв, зв'язки стають еластичними, припиняються мікророзриви волокон. Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Електропроцедура, в м'язи надсилаються електричні імпульси, схожі до природних нервових імпульсів. В результаті ми можемо надати потрібний тонус навіть глибоким і дрібним м'язам, які не керуються нами усвідомлено.
Корекція хребта
Процедура включає постізометричну релаксацію, мануальну корекцію і теплотерапію. Досягається ефект швидкого усунення обмежень і скутості. Відновлюється повний обсяг рухів без болю.
Відновлення диску
За допомогою електрофорезу вводиться комплексний біологічний препарат "Каріпаін плюс". Досягається повне відновлення хрящової тканини міжхребцевого диску. Припиняються запальні процеси, зменшується біль.
Знеболювання
При гострому больовому синдромі застосовуються безпечні протизапальні препарати. Перед процедурою робиться алерготест.
Кінезітерапія
Формує сильний м'язовий корсет, який утримує хребет у правильному положенні. Ми використовуємо програму тренувань і інструменти, рекомендовані Німецькою асоціацією здорової спини.
Ортопедичні устілки
Є інструментом корекції для відновлення правильного положення кісток і суглобів стопи, та хребта. Устілки виготовляються лікарем ортопедом індивідуально для кожної стопи.
CRB CLINIC

Наші результати лікування

Далі Ви можете побачити приклади наших результатів лікування
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію лікаря-ортопеда
БезПЕКА
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами
Відгуки
Згідно з нашими спостереженнями 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️