CRB clinic

Грижа хребта
Лікування без операції

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.

Грижа міжхребцевого диску.
Що це за хвороба?

Грижею називають випинання рідкого ядра міжхребцевого диску.
Міжхребцеві диски знаходяться між тілами хребців і служать для амортизації і забезпечення рухливості хребта. Складаються диски з хрящової тканини і мають тверду оболонку (фіброзне кільце) і желеподібну внутрішність (пульпозне ядро). Коли оболонка руйнується, то частина ядра видавлюється за межі диску - це і є грижа. Якщо поруч проходять нервові закінчення, то грижа може на них тиснути і викликати гострий біль.
Грижа міжхребцевого диску
CRB clinic

Лікування міжхребцевої грижі без операції

Ми використовуємо Європейські протоколи лікування, які дозволяють зняти біль, зменшити або повністю усунути грижеве випинання і відновити міжхребцевий диск.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Симптоми
міжхребцевої грижі:

Больовий синдром >>>
Біль при грижі хребта буває двох видів: корінцевий і міофасціальний.

Корінцевий больовий синдром зустрічається в 5% випадках і викликається тиском на нервовий корінець спинного мозку. На корінець може тиснути як саме грижеве випинання, так і спазмовані м'язи. Корінцевий біль - дуже гострий, він заважає людині вести звичний спосіб життя, спати, позбавляє працездатності.

Біль, що віддає кудись (іррадіює) - також ознака корінцевого синдрому, коли біль поширюється по ходу прохождення нерву. Наприклад, при грижі в шиї біль віддає в руку, при грижі в попереку - віддає в ногу. Дуже часто біль в області серця буває викликаний не хворобою серця, а тиском на нервові корінці в грудному відділі хребта.

Міофасциальний больовий синдром при грижі зустрічається значно частіше. В цьому випадку болять м'язи і зв'язки. В області виникнення грижі м'язи сильно спазмовані. Це призводить до виникнення застійних явищ, погіршення кровообігу та живлення тканин, накопичення токсинів. Через сильне натяжіння при спазмі волокна зв'язок та сухожиль можуть надриватися в місцях їхнього кріплення до кісток, виникає місцеве запалення і біль. Міофасціальний біль також може бути гострим, але він може відступати, зменшуватися при деяких положеннях тіла, або уві сні.

Оніміння, мурашки, м'язова слабкість >>>
У разі здавлювання нервового корінця в зоні його іннервації може спостерігатися не тільки біль, але і інші симптоми: оніміння, втрата чутливості, м'язова слабкість, відчуття мурашок. Наприклад, при грижі в шийному відділі, часто спостерігаються симптом оніміння пальців рук, а також слабкість м'язів руки, втрата сили.
Це пов'язано з тим, що утискається корінець спинного мозку, що відповідає за передачу нервових імпульсів в руку.
Функціональні розлади в роботі органів >>>
При утисканні корінців спинного мозку, що відповідають за органи, може порушуватися функція цих органів. Наприклад, грижа в поперековому відділі впливає на функції сечостатевої та травної систем.
При пошкодженні нервових закінчень на рівні T6-T7 хребців, погіршується секреторна функція, що може привести до розвитку панкреатиту.

Грижа в шийному відділі особливо небезпечна, так як супутні їй м'язові спазми перетискають кровоносні судини шиї і погіршується кровопостачання головного мозку. Погіршується зір, підвищується стомлюваність, є ризик інсульту.
Скутість рухів >>>
Скутість - це неможливість виконати звичний обсяг рухів, наприклад нахилитися, розігнутися, скрутитися в хребті. Заважати можуть як больові відчуття, так і фізичні обмеження. Викликаються вони сильними м'язовими спазмами.
Саме м'язи, скорочуючись і розслабляючись, надають рухливість будь-яким ділянкам нашого тіла. Якщо ж м'яз знаходиться в постійно спазмированному (скороченому) стані, можливий обсяг рухів сильно зменшується. Якщо цей стан стає хронічним, в тканинах м'язів і зв'язок накопичуються токсини і кальцинати (окостеніння зв'язок), що позбавляє їх еластичності.

Стадії розвитку грижі міжхребцевого диску:

Грижа не виникає за один день. Це тривалий процес дегенеративних змін в хребті, який в кінці кінців призводить до руйнування диску і видавлювання пульпозного ядра назовні.

Звернути увагу на захворювання можливо набагато раніше, ніж коли ми вже бачимо грижеве випинання на знімку МРТ. Тому ми детально опишемо стадії розвитку грижі та симптоми, на які слід звернути увагу.
1 - Руйнування диску (дегенерація) >>>
Малорухливий спосіб життя, неправильні навантаження, погане живлення диску призводять до дегенерації (руйнування) хрящової тканини міжхребцевих дисків. Диск начебто "розтріскується". Процес руйнування починається з середини диску, так як до внутрішніх слоїв фіброзного кільця надходить менше поживних речовин, ніж до зовнішніх.

СИМПТОМИ: ця стадія може бути як безсимптомною, так і супроводжуватися м'язовим болем в спині. Вже присутні м'язові спазми, а значить і скутість в рухах, дискомфорт.

2 - Випинання диску (формування протрузії) >>>
Внутрішнє пульпозное ядро має желеподібну структуру, воно вільно переміщається в область тріщин у диску. Часто навантаження на диск не рівномірне, а більше з одного боку: наприклад, при носінні рюкзаку на правому плечі, навантаження на праву частину диска більше, при сидінні з круглою спиною - на передню частину диска навантаження більше). В цьому випадку диск стискається з одного боку, а пульпозне ядро перетікає в протилежний бік і випинається разом з оболонкою диску - виникає протрузія.
На відміну від грижі, при протрузії оболонка диску поки що залишається цілою. Проте випинання диску може досягати 5 мм і бути не менш болючим, ніж грижа.

СИМПТОМИ: В залежності від області виникнення протрузії спостерігається печіння або біль в попереку, грудному відділі, плечах, шиї. Рідше зустрічається гострий корінцевий біль з іррадіюванням в кінцівки, груди, міжребра.
3 - Виникнення грижі (екструзія) >>>
Подальші дегенеративні процеси призводять до повного руйнування оболонки диску. Фіброзне кільце розривається і желеподібне пульпозне ядро частково виходить в порожнину хребетного каналу - це грижа. Грижа може бути як маленькою 1-2 мм, так і величезною - більше 1 см.
Розмір грижі залежить від ступеню тиску на диск - чим більший тиск, тим більше видавлюється ядро.

На цій стадії цей тиск забезпечується вже не тільки неправильним положенням тіла або зовнішніми навантаженнями. Сильно спазмовані навколохребцеві м'язи також чинять тиск на диск. Йдеться про м'язи-обертачі, які кріпляться до тіл сусідніх хребців. Перебуваючи в постійно спазмированному / скороченому стані вони притискають хребці один до одного, стискаючи міжхребцевий диск.
У нормальному стані м'яз як скорочується, так і розтягується, забезпечуючи рухи хребта. При спазмі м'яз весь час знаходиться в стислому / скороченому стані і диск по суті затискається між тілами хребців.

СИМПТОМИ: Сильні міофасціальні (м'язові) болі в спині, а також, при виході грижі з боку нерва - гострий корінцевий біль. У зоні іннервації корінця спостерігаються іррадіюючий біль в кінцівки, груди, межребра, оніміння, м'язова слабкість. При грижі в шийному відділі спостерігаються головні болі, запаморочення, шум у вухах.
4 - Випадання ядра в спинномозковий канал (секвестрація) >>>
На цій стадії ядро повністю або частково відділяється від диска і випадає в спинно-мозковий канал. Виникає гострий запальний процес, набряк навколишніх тканин. Випавше ядро тисне на нервові корінці і спинний мозок, що може стати причиною паралічу нижніх кінцівок.
Міжхребцевий диск, позбавлений ядра, повністю руйнується, тіла хребців починають прилягати одне до одного. У проблемній ділянці накопичуються кальцинати, і область повністю втрачає рухливість.

СИМПТОМИ: Гострі виснажливі болі, що не дають можливість вести звичний спосіб життя, втрата працездатності. Погіршення функцій порушених органів і систем. Погіршення або відмова рухових функцій кінцівок.

Важливо розуміти!

Грижа - це системне дегенеративне захворювання хребта.
Виявлення однієї грижі напевно говорить про те, що в усьому хребті відбуваються подібні процеси. Перша грижа з'являється в найбільш слабкій або найбільш перевантаженій ділянці.
Якщо вчасно не усунути причини появи хвороби - подібні процеси торкнуться і інших дисків, з'являться і інші грижі.
Біль у спині, грижа
Операція по видаленню грижі

Чи потрібна операція?

Перш ніж прийняти рішення, Ви повинні знати деякі факти про оперативне лікування.
Операція показана при грижі більше 1 см. В інших випадках застосовується консервативне (безопераційне) лікування.

Операція полягає в фізичному видаленні виступаючої частини пульпозного ядра. При цьому причина появи грижі не усувається - залишається руйнування диска, спазми м'язів і нерівномірний тиск на диск. Це може привести до повторного видавлювання ядра і появи грижі знову.
Щоб цього уникнути, потрібно обов'язково усунути причину хвороби, вилікувати м'язи, відновити живлення диску, усунути нерівномірне навантаження.
Що таке грижа?
Відповідає лікар ортопед-травматолог вищої категорії, професор, доктор медичних наук
Бойко І.В.

Лікування грижі хребта

Логіка лікування грижі складається з трьох етапів
Відновлення м'язів і зв'язок
Знімаються сильні м'язові спазми і, як наслідок, надлишковий тиск на диск. Відновлюється кровообіг, живлення тканин. Припиняються дегенеративні процеси в середені диску.
1
Корекція хребта
Після підготовки м'язів, хребці і диски виставляються в правильне положення. За рахунок зняття нерівномірного навантаження грижа зменшується (ефект реабсорбції). Хрящова тканина диску відновлюється за рахунок введення поживних речовин.

2
Формування м'язового корсету
За допомогою вправ і фізіопроцедур формується рівномірний м'язовий тонус, м'язи утримують хребет у правильному положенні.
3

Процедури, які ми використовуємо в лікуванні міжхребцевої грижі

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар шляхом тестів вивчає стан м'язів і зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість і зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат, залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання і можливі варіанти лікування, зробить призначення і дасть рекомендації.
Ударно-хвильова терапія
Впливає на кальциновані зв'язки, руйнуючи і виводячи кальцинати. Усуває спазми, відновлюючи нормальну роботу м'язів. В результаті усувається тиск на нерв, зв'язки стають еластичними, припиняються мікророзриви волокон. Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Електропроцедура, в м'язи надсилаються електричні імпульси, схожі до природних нервових імпульсів. В результаті ми можемо надати потрібний тонус навіть глибоким і дрібним м'язам, які не керуються нами усвідомлено.
Корекція хребта
Процедура включає постізометричну релаксацію, мануальну корекцію і теплотерапію. Досягається ефект швидкого усунення обмежень і скутості. Відновлюється повний обсяг рухів без болю.
Відновлення диску
За допомогою електрофорезу вводиться комплексний біологічний препарат "Каріпаін плюс". Досягається повне відновлення хрящової тканини міжхребцевого диску. Припиняються запальні процеси, зменшується біль.
Знеболювання
При гострому больовому синдромі застосовуються безпечні протизапальні препарати. Перед процедурою робиться алерготест.
Кінезітерапія
Формує сильний м'язовий корсет, який утримує хребет у правильному положенні. Ми використовуємо програму тренувань і інструменти, рекомендовані Німецькою асоціацією здорової спини.
Ортопедичні устілки
Є інструментом корекції для відновлення правильного положення кісток і суглобів стопи, та хребта. Устілки виготовляються лікарем ортопедом індивідуально для кожної стопи.
CRB CLINIC

Наші результати лікування

Далі Ви можете побачити приклади наших результатів лікування
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію лікаря-ортопеда
Ваші ПІБ
Ваш номер телефону
Вкажіть, що Вас турбує
БезПЕКА
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами
Відгуки
Згідно з нашими спостереженнями 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️