CRB CLINIC - ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Хрускіт в щелепному суглобі
Діагностика та лікування проблем СНЩС

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
Щоб усунути хрускіт у щелепному суглобі, ми виявляємо і лікуємо основне захворювання - дисфункцію СНЩС. Завдяки цьому усуваються і додаткові симптоми
Хрускіт, клацання, скрип у щелепному суглобі
Шум, дзвін, писк, свист у вухах, закладеність, оніміння вуха
Біль у щелепі, щелепному суглобі, в області вуха, біль у м'язах обличчя
Головні болі, болі в шиї, що провокуються дисфункцією щелепного суглоба
Обмеження при відкритті рота, неправильне відкривання/закривання рота
Стирання зубів, бруксизм, скрегіт зубами уві сні
Консультацииії за телефоном:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування хрускоту в щелепному суглобі

Комплексне виявлення та усунення причин хрускоту.
Вплив на м'язи та зв'язки, відновлення положення щелепного суглоба, корекція прикусу.

Що таке хрускіт у щелепному суглобі?

Хрускіт у щелепі - це симптом. Основне захворювання називається "Дисфункція СНЩС" або "Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба"

Проблема хрускоту в щелепі досить поширена, за статистикою ті чи інші симптоми відчувають 20-30% дорослого населення планети. Залежно від причин, звуки в щелепному суглобі можуть трохи відрізнятися. Це може бути хрускіт, скрип, плескіт, клацання, тріск і т.д. Всі ці варіанти - не норма і потребують діагностики та лікування.

Найчастіше хрускіт у щелепному суглобі з'являється при жуванні, відкриванні/закриванні рота, позіханні. Звук може бути досить гучним, що призводить до зниження якості життя, уникнення громадських місць та компаній. При додаванні додаткових симптомів (біль, шум у вухах) людина відчуває сильний психологічний дискомфорт, не може спати, працювати, відпочивати.
Хрускіт в щелепному суглобі
CRB clinic

Механізм виникнення хрускоту в щелепному суглобі

Далі показані основні причини хрускоту
хрускіт суглоба при неправильному прикусі

1. Неправильний прикус

У 90% випадків саме неправильний прикус є причиною хрускоту
Неправильний прикус – це стан, при якому верхні та нижні зубні ряди неправильно стуляються. Це може бути спричинене неправильним положенням зубів, відсутністю одного або кількох зубів, зменшенням висоти зубів через стертість. Через неправильне змикання щелеп порушується рух усієї щелепної системи, що згодом призводить до появи хрускоту.

Також прикус може стати неправильним після стоматологічного лікування, наприклад, при встановленні занадто високої пломби, некоректному ортодонтичному лікуванні.
Неправиьный прикус
хрускіт суглоба при неправильному прикусі

1. Неправильний прикус

У 90% випадків саме неправильний прикус є причиною хрускоту
Неправильний прикус – це стан, при якому верхні та нижні зубні ряди неправильно стуляються. Це може бути спричинене неправильним положенням зубів, відсутністю одного або кількох зубів, зменшенням висоти зубів через стертість. Через неправильне змикання щелеп порушується рух усієї щелепної системи, що згодом призводить до появи хрускоту.

Також прикус може стати неправильним після стоматологічного лікування, наприклад, при встановленні занадто високої пломби, некоректному ортодонтичному лікуванні.
Хруст в челюстном суставе из-за неправильного прикуса
Хрускіт у щелепному суглобі через неправильну роботу суглоба
Хрускіт суглоба при відкритті рота

2. Неправильна робота щелепного суглоба

Неправильний прикус і неправильне змикання зубів впливають на роботу всієї щелепної системи і призводять до неправильної роботи щелепного суглоба.

Головка суглоба рухається неправильною траєкторією, надаючи надлишковий тиск на внутрішньосуглобовий диск, деформуючи або зміщуючи його. Диск під цим впливом може стиратися, деформуватися, зміщуватись у неправильну позицію так, що перестає виконувати свою функцію амортизатора.

Головка суглоба починає зісковзувати з диска при кожному русі, при цьому чути клацання або хрускіт.
Крім того, виникає неправильний рух щелепи - девіація, ступінчасте відкривання рота. А це приводить до неправильної роботи м'язової системи.
ХРУСТ СУСТАВА через напруження м'язів

3. Неправильна робота м'язів та зв'язок

При неправильній роботі щелепного суглоба м'язи та зв'язки, які відповідають за рухи щелепи, також працюють неправильно.
Частина їх перенапружуються, йдуть у стресовий стан (спазм). Згодом вони стають жорсткими, нееластичними. Сильне спазмування м'язів може викликати звук – хрускіт, потріскування за рахунок тертя зв'язкового апарату. Також можуть виникнути додаткові симптоми – біль у ділянці суглоба, біль у жувальних м'язах, шум у вухах, писк у вухах.

Інша група м'язів може навпаки вимикатися з роботи, ставати слабкою. Така асиметрія у роботі м'язів дуже часто помітна зовні і проявляється в асиметрії обличчя.

Головною проблемою при надмірній напрузі м'язів є руйнування головки суглоба.
хрускіт у щелепному суглобі через напругу м'язів
Хрускіт у щелепному суглобі через руйнування суглоба
Хрускіт суглоба через руйнування кістки

4. Руйнування головки суглоба

Неправильний прикус, неправильна робота суглоба та надлишковий тиск м'язів у комплексі призводять до деформації кісткових структур головки суглоба. При кожному відкриванні/закриванні рота головка суглоба треться/б'ється об скроневу кістку, поступово руйнуючись. Сам процес тертя/удару також супроводжується звуком, який люди оцінюють як хрускіт.
Головка суглоба поступово змінює форму, сплощується, що є необоротним процесом. На початкових етапах у місцях травмування кістки можуть з'являтися кісткові розростання, що ускладнює рух суглобової голівки. На пізніших етапах суглобова головка руйнується від постійних навантажень, кісткова тканина зменшується. Суглоб фізично руйнується та втрачає стабільність.
Консультацииії за телефоном:
044 580 40 04
CRB clinic

Лікування хрускоту в щелепному суглобі

Діагностика та всі етапи лікування хрускоту в щелепному суглобі проводяться
за допомогою цифрових технологій

Цифрова діагностика при хрускоті в щелепі

Хрускіт - це симптом дисфункції СНЩС. Мета діагностики – виявити, що було запускним механізмом дисфункції
На діагностиці ми оцінюємо стан та функцію щелепних суглобів, шийних хребців, м'язово-зв'язувальної системи, правильність прикусу:
- Cканування зубів – дозволяє оцінити правильність прикусу (правильність змикання зубів);
- КТ двох щелеп, щелепних суглобів та шийних хребців – дозволяє зрозуміти стан зубів, кореневих каналів, кістки, позицію суглоба та шийних хребців;
- Пародонтальний скриніг – необхідний для оцінки стану ясен та обсягу кістки кореневої системи;
- Фотопротокол - дозволяє оцінити стан зубів (наявність сколів, тріщин, стертості), і навіть наявність асиметрії обличчя, викликаної нерівномірним м'язовим тонусом чи кістковою деформацією;
- Оцінка амплітуди та траєкторії рухів щелепи – дає розуміння про наявність обмежень у суглобі, наявність асиметрії рухів;
- Перевірка іннервації – дозволяє зрозуміти, чи утискається нервовий пучок при існуючій позиції суглоба, що може викликати додаткові симптоми у всьому тілі.

На основі отриманої інформації проводиться консиліум, складається план лікування та проводиться розширена консультація.
діагностика при хрускоті в щелепі

Корекція позиції суглоба

Виставлення суглоба у правильну позицію – найскладніша частина лікування. При помилці у цьому процесі суглоб може деформуватися, стиратися, що спричинить погіршення стану пацієнта.

Фахівці CRB clinic цифровим способом моделюють майбутню позицію суглоба так, щоб головка суглоба знаходилася в анатомічно правильному положенні та задовольняла індивідуальні особливості пацієнта.

Щоб виставити суглоб у нове положення, згідно з моделлю, ми моделюємо і виготовляємо індивідуальну позиціонуючу капу.

Результат використання капи ми оцінюємо за двома маркерами:
1) Перевірити іннервацію за допомогою функціональних тестів. При носінні капи змінюється позиція суглоба, усувається тиск на нервовий пучок, відновлюється іннервація ланцюгів м'язів.
2) Перевірка позиції суглоба за знімками КТ. Через тиждень після носіння капи ми робимо контрольні КТ-знімки суглоба, на яких бачимо зміни до та після носіння капи.
Корекція суглоба при хрусті в щелепі

Відновлення м'язів та зв'язок

Перед корекцією позиції суглоба ми починаємо працювати з м'язами та зв'язками, адже саме вони впливають на роботу щелепного апарату

За допомогою фізіопроцедур ми усуваємо стару м'язову пам'ять, м'язові спазми та досягаємо рівномірного м'язового тонусу. Це полегшує процес корекції, робить його більш швидким та безболісним.

Основними інструментами у відновленні м'язів та зв'язок щелепного суглоба є ударно-хвильова терапія швейцарським апаратом Storz Medical та мануальна індивідуальна робота з кожною зв'язкою.
Також для відновлення еластичності суглоба може використовуватися гіалуронова кислота та медикаментозна терапія.
За допомогою кінезітерапії ми включаємо у роботу всі м'язи, необхідні в роботі щелепної системи.
Лікування м'язів і зв'язок при хрускоті в щелепі

Корекція прикусу

Після коригування суглоба за допомогою капи необхідно зафіксувати отриманий прикус власними зубами.

Метод корекції прикусу вибирається залежно від індивідуальних показань:
1) Ортодонтична корекція за допомогою елайнерів чи брекетів.
2) Збільшення недостатньої висоти зубів за рахунок нарощування накладками/коронками.
3) Імплантація за відсутності жувальних зубів.

Будь-яка корекція прикусу при проблемах щелепного суглоба повинна проводитись після попереднього цифрового моделювання. У деяких випадках можуть використовуватися два або три методи корекції одночасно.

Увага!
Нарощування висоти зубів пломбувальним матеріалом є неефективним і тягне за собою додаткові ризики повернення або погіршення симптоматики. Це пов'язано з відсутністю моделювання та проведенням роботи "на око", а також з використанням м'якого пломбувального матеріалу, який схильний до швидкого стирання.
Корекція прикусу при хрускоті в щелепі
Консультацииії за телефоном:
044 580 40 04

Що ми використовуємо для діагностики та лікування?

Увага! Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі
Комп'ютерний томограф
HYPERION X9 PRO

Виготовлення високоякісних 3D знімків КТ прямо у клініці полегшує та прискорює діагностику та процес лікування. Апарат КТ дозволяє отримати знімки щелеп та зубів, щелепних суглобів, телерентгенограму тощо.
3D-сканер
Medit i700
Сканер останньої моделі дозволяє створити ідеально точні цифрові відбитки зубів (точність 11 мікрон), а отже коронка чи вінір також вийдуть ідеальними. Medit i700 – переможець конкурсу 2021 Cellerant Best of Class Technology Award.
Мікроскоп українського заводу
Scaner
На сьогодні український дентальний мікроскоп - один із найкращих за якістю та ергономікою серед світових аналогів. Ми проводимо всі процедури під мікроскопом: лікування зубів, каналів, чищення зубів, ортопедичне лікування.
Ударно-хвильова терапія StorzMedical
Ударна хвиля впливає на м'язи та зв'язки, знімає спазми, покращує кровообіг, руйнує кальцинати. Нормалізується м'язовий тонус, підвищується еластичність м'язів та зв'язок, зменшується біль, хрускіт та інші симптоми.
3D-принтер FormLabs Form 3B
Останнє покоління 3D принтера дозволяє роздрукувати моделі зубів, прикусу, хірургічні шаблони і т.д. Сучасне програмне забезпечення дозволяє спеціалістам моделювати позицію суглобу, прикусу, зубів, імплантів.
Електро-міостимуляція м'язів
Міостимуляція імітує імпульси нервової системи, змушуючи працювати ослаблені чи атрофовані м'язи, усуваючи м'язові спазми.
Це забезпечує рівномірний тонус м'язів, правильну роботу м'язової системи.
Консультацію та
цифрову діагностику проводять:
  • Коломієць К.Ю.
    Головний лікар
    Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
    спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
    Стаж роботи понад 25 років.
  • Калашников Д. Г.
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортопед, спеціалізується на тотальному протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 17 років.

  • Абдужаров М.Ш.
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортопед, хірург, спеціалізується на тотальному протезуванні, стоматологічній хірургії, імплантації, кістковій та ясенній пластиці, лікуванні дисфункції СНЩС. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 7 років.
Консультацииії за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію стоматолога
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
10
Років на ринку
11 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами
Відгуки про CRB clinic
Згідно з нашими спостереженнями, 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям та близьким ❤️