CRB CLINIC - ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Хрускіт в щелепному суглобі
Лікування без операції

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
Усуваючи причину хрускоту в щелепному суглобі, ми одночасно впливаємо на основне захворювання (дисфункцію СНЩС). Тим самим, усувається і додаткова симптоматика
Хрускіт в щелепному суглобі
Шум у вухах, біль в ділянці вуха або в вусі
Біль, хрускіт, клацання, хлопки при жуванні, відкриванні рота, позіханні
Головні болі, що провокуються дисфункцією щелепного суглобу
Обмежене відкривання рота, асиметрія при відкриванні / закриванні рота
Болі в шиї, що провокуються дисфункцією щелепного суглобу
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування хрускоту в щелепному суглобі

Комплексне виявлення і усунення причин хрускоту. Лікування за рахунок впливу на м'язи і зв'язки, відновлення положення щелепного суглобу, корекції прикусу.
Консультацииії за телефоном:
044 580 40 04
CRB clinic

Як проявляється хрускіт в щелепному суглобі ?

Залежно від причин, звуки в щелепному суглобі можуть трохи відрізнятися. Це може бути хрускіт, скрип, хлопки, клацання, тріск і т.д. Всі ці варіанти - не є нормою і вимагають діагностики і лікування.
Найчастіше хрускіт в щелепному суглобі з'являється при жуванні, відкриванні / закриванні рота, позіханні. Звук може бути досить гучним, що призводить до зниження якості життя, уникання громадських місць і компаній.
Хрускіт в щелепі може супроводжуватися болем, обмеженим відкриванням рота, шумом у вухах та ін. симптомами. Проблема досить поширена, за статистикою ті чи інші симптоми відчувають 20-30% дорослого населення планети.
Хрускіт в щелепному суглобі
Основна причина хрускоту - це дисфункція СНЩС
Дисфункція СНЩС
Основним і найбільш частим діагнозом при хрускоті в щелепному суглобі є дисфункція СНЩС
Дисфункція СНЩС (скронево-нижньощелепного суглобу) - це збірний термін для різних проблем в цій ділянці, дисфункцією може бути:
- проблема м'язів і зв'язок щелепи;
- проблема суглобової сумки (капсули);
- проблема всередині суглоба (блокування диска, розтягнення зв'язки);
- артроз щелепного суглоба.
Часті випадки, коли у пацієнта спостерігається дві-три проблеми одночасно (наприклад, проблема м'язово-зв'язкового апарату і проблема в суглобі).
Коли хрускоту ще немає, але він може з'явитися
Детальніше про те, які бувають симптоми до появи хрускоту >>>
Хрускіт в суглобі не завжди проявляється на початковій стадії захворювання. Первинними можуть бути інші симптоми.
Запідозрити розвиток хвороби можна за початковими ознаками:
- обмеження при відкриванні рота;
- асиметрія руху нижньої щелепи при відкриванні / закриванні рота;
- неплавное ступінчасте відкривання рота.
CRB clinic

Три причини хрускоту в щелепному суглобі

Ми виділяємо 3 причини хрускоту в суглобі при дисфункції СНЩС
Хрускіт у зв'язках

1) Хрускіт і скрип зв'язкового апарату

Це одна з найпоширеніших причин хрускоту.
Це легкий в лікуванні варіант, коли щелепний суглоб ще не постраждав. Даний хрускіт і скрип можуть бути викликані одним або декількома елементами зв'язкового апарату. Це може бути:
✅ Капсула суглобу (суглобова сумка), в яку вплетені волокна зв'язок;
✅ Зв'язки, що стабілізують становище щелепи, що скріплюють кістки щелепи і черепа;
✅ Сухожилля м'язів в місцях кріплення м'язів до кісток черепа / щелепи.
(Гортайте галерею, натискаючи на фото)
Хрускіт в зв'язці виникає, коли волокна зв'язки втрачають еластичність, накопичують кальцинати, стають більш жорсткими. При будь-якому русі зв'язка зміщується і виникає тертя об сусідні тканини, що супроводжується тріском або скрипом. Також хрускіт з'являється в волокнах зв'язки при їх розтягуванні і поверненні в початковий стан.
Причини виникнення проблем м'язово-зв'язкового апарату
Детальніше про те, через що з'являється хрускіт у зв'язках >>>
Проблема починається через спазмування лицьових м'язів. Через спазми погіршується кровообіг і трофіка в тканинах, в тому числі і в зв'язках. Зв'язки втрачають еластичність, стають жорсткими і з'являється хрускіт.

Через що виникають спазми м'язів обличчя?
Це може бути переохолодження, стреси, неправильне положення голови. Серед інших причин можуть бути неправильні жувальні звички або звичка тримати предмети в роті.

Часто причина криється в неправильній архітектурі тіла, наприклад в сутулості або перекосі таза. Проблема передається вищерозташованим м'язам, зачіпаючи спину, плечовий пояс, шию і, в кінцевому рахунку, м'язи голови.

2) Нестабільність щелепного суглобу

Може виникнути вслід за проблемами м'язово-зв'язкового апарату
Нестабільність суглобової головки щелепного суглоба може відбуватися через перерозтягнення зв'язок всередині суглоба, а також понаднормового зміщення внутрішньосуглобового диску. Окремо виділяють випадки повного блокування диску, що є кінцевою стадією такого зміщення. При цьому траєкторія руху головки суглоба патологічно змінюється.
(Гортайте галерею, натискаючи на фото)
Нестабільність щелепного суглобу
У пацієнта виникає відчуття, що суглоб ходить, б'ється, почуття зсуву, дискомфорту в суглобі.
Хрускіт і клацання виникають в момент зісковзування головки суглоба з поверхні диска або при поверненні її в вихідну позицію.
Також погіршується і стан самого диску, поступово він втрачає вологу, еластичність, розтріскується. Рух головки по виснаженому диску також викликає хрускіт і тріск.
Кінцевим етапом даних процесів є повне блокування диску і потім його руйнування. На етапі блокування хрускіт і клацання зазвичай припиняються - але це тривожний симптом, який сигналізує про серйозну занедбаність проблеми. Сигналом про блокування диска служить також обмеження в відкриванні рота.
Причини нестабільності головки щелепного суглобу
Детальніше про те, чому хрускіт виникає всередині щелепного суглобу >>>
В даному випадку першопричиною є неправильний прикус. Через неправильний прикус тонус м'язів щелепи справа і зліва нерівномірний. Через це змінюється положення щелепи і, як наслідок, посилюється навантаження на щелепні суглоби. Далі при будь-якому русі щелепи, жуванні, розмові, стан суглоба весь час погіршується. Якщо вчасно не виправити ситуацію, рухи в суглобі стають патологічно неправильними, страждають зв'язки, внутрішньосуглобовий диск і сама головка суглобу.

Через що формується неправильний прикус?
Неправильний прикус може бути наслідком стоматологічних проблем. Це може бути відсутність деяких зубів або їх неправильне положення, стертість зубів, їх недостатня висота і т.д.
Така проблема як стертість зубів виникає знову ж таки через спазмування м'язів щелепи. Наприклад, через стрес людина надмірно стискає зуби, скрегоче зубами уві сні.

Другою за частотою причиною дисфункції СНЩС є ортодонтична корекція - установка брекетів, елайнерів і т.д. Таке лікування також може викликати спазми м'язів обличчя і приводити до неправильноїго навантаження на щелепний суглоб.

3) Артроз скронево-нижньощелепного суглобу

Артроз - це різні дегенеративні процеси, що відбуваються в суглобі. Це може бути:
✅ деформація внутришньосуглобового хрящового диска аж до його повного руйнування;
✅ сплющення або деформація суглобової головки;
✅ поява кісткових наростів і т.д.

Артроз щелепного суглобу
При цих процесах рух в суглобі утруднено, взаємодія суглобових поверхонь, зв'язок, внутрисуглобового диску супроводжується хрускотом, скрипом, клацанням.
(гортайте галерею, натискаючи на фото)
Причини артрозу
Детальніше про те, чому розвивається артроз >>>
Артроз - це вкрай занедбана стадія ураження суглоба. Причиною його розвитку є неліковані проблеми на двох попередніх стадіях:
✅ міофасціальний синдром - спазмовані м'язи погіршують кровообіг і живлення в тому числі і тканин суглобу, що призводить до дегенерації;
✅ неправильне навантаження на суглоб в результаті неправильного прикусу призводить до швидкого зношування суглобових поверхонь, перерозтягуванню зв'язок, деформації та руйнування внутрішньосуглобового диску.
CRB clinic

Лікування хрускоту в щелепному суглобі

Протокол лікування дисфункції СНЩС

Консультація стоматолога-ортопеда
Головним завданням консультації є підтвердження або спростування наявності дисфункції СНЩС, а також виявлення причини дисфункції. Ми звертаємо увагу на стан зубів, висоту прикусу, стертість зубів, стан м'язів обличчя і щелепи, апмплітуду рухів при відкриванні / закриванні рота, симетрію обличча і т.д. Лікар проводить опитування, огляд, пальпацію, функціональні тести і сканування зубів (2 щелепи + оклюзія).
Комплексна діагностика при ДСНЩС
Комплексна діагностика включає додаткові дослідження. Діагностика дозволяє більш ретельно вивчити стан зубощелепної системи, а також суміжних ділянок, які впливають на щелепні суглоби (постава, шийні хребці, м'язи шиї і плечей).
За результатами діагностики складається покроковий план лікування.
Діагностика включає: знімок КТ щелеп і суглобів, вивчення зубів під мікроскопом, пародонтальний скрінг-тест, фотопротокол, сканування зубів (2 щелепи + оклюзія), вимірювання по системі Batterfly, функціональні тести на нервову провідність.
На цьому етапі пацієнт проходить фізіопроцедури, а також використовує стартову капу для роз'єднання суглобів. Вимірюючи м'язову відповідь від цього впливу, ми можемо визначити тривалість лікування в майбутньому. Крім того, самі процедури і носіння капи вже несуть лікувальний ефект і полегшують симптоми.
У комплекс входить консультація та діагностика лікаря ортопеда-вертеброневролога. Він визначає проблеми в архітектурі тіла, що впливають на СНЩС.
Консиліум і презентація
Консиліум потрібен для того, щоб вибрати для пацієнта найбільш оптимальну тактику лікування. У консиліумі беруть участь всі лікарі клініки, включаючи стоматологів-ортопедів, терапевта, гнатолога, хірурга, ортопеда-вертеброневролога, реабілітолога.

Всі дані діагностики зводяться, аналізуються, на консиліумі обговорюється тактика і покроковий план лікування. Враховуються індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Робота з м'язами і зв'язками
Дисфункція СНЩС - це не тільки проблема в самому суглобі, а й проблеми оточуючих суглоб м'язів і зв'язок. Тому на першому етапі лікування ми використовуємо фізіопроцедури і роз'єднуючі капи для відновлення м'язів і зв'язок. Результатом етапу є рівномірний тонус м'язів і зменшення симптоматики.
Санація ротової порожнини
Мета санації - усунення будь-яких запальних процесів в ротовій порожнині. Це комплекс процедур для лікування зубів, ясен, тканин пародонта, слизової оболонки і т.д.
Робота з прикусом
Робота з прикусом проводиться при наявності індивідуальних показань: виготовляються тимчасові конструкції, проводиться прішліфовка, ортодонтичне лікування.
Робота з суглобом
Головним завданням етапу є відновлення правильного положення суглобових поверхонь і внутрішньосуглобового диску відносно один одного. Корекція відбувається легко і безболісно за рахунок попередньої роботи з м'язами і зв'язками.
У правильному положенні суглоба проводиться діагностика за допомогою цифрового обладнання. Знімаються показання положення щелеп для того, щоб закріпити це положення за допомогою корекції зубного ряду / прикусу. Визначається порядок і сила змикання зубів для проведення корекції (в разі необхідності).
Протезування зубів
Даний етап проводиться за наявності показань: відсутність зубів, необхідність заміни мостів, коронок і т.д.
Протезування може включати імплантацію, установку коронок, мостів.
Консультацію та
цифрову діагностику проводять:
Маджид И.Г.
Заступник головного лікаря клініки CRB clinic
Стоматолог ортопед, що спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, лікування бруксизму, тотальному протезуванні.
Працює у цифровому протоколі.
До нас працював у швейцарській цифровій науковій клініці Dentaprime.
Стаж роботи понад 9 років.
Доля А.В.
Провідний лікар
Кандидат медичних наук
Стоматолог-ортопед спеціалізується на протезуванні, загальної стоматології, лікування дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
Стаж роботи понад 20 років.
Гнатюк-Темель Б.В.
Провідний лікар
Стоматолог-терапевт,
спеціалізується на загальній стоматології, ендодонтії та лікуванні бруксизму.
Працює у цифровому протоколі.
Стаж роботи понад 19 років.

Що ми використовуємо для діагностики та лікування ?

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
3D-сканер Medit i700
Сканер останньої моделі дозволяє створити ідеально точні цифрові відбитки зубів (точність 11 мікрон), а це означає, що коронка або вінір також вийдуть ідеальними. Medit i700 - переможець конкурсу 2021 Cellerant Best of Class Technology Award.
Комп'терний томограф
HYPERION X9 PRO

Виготовлення високоякісних 3D знімків КТ прямо в клініці полегшує та прискорює діагностику і процес лікування. Апарат КТ дозволяє отримати знімки щелеп і зубів, щелепних суглобів, телерентгенограму і т.д.
Мікроскоп українського завода Scaner
На сьогодні український дентальний мікроскоп - один з найкращих за якістю та ергономікою серед світових аналогів. Ми проводимо всі процедури під мікроскопом: лікування зубів, каналів, чистка зубів, ортопедичне лікування.
Корекція СНЩС
Корекція або вправлення суглобів означає відновлення правильного положення суглобових поверхонь і внутрішньосуглобового диска відносно один одного. Корекція вимагає високої кваліфікації лікаря і попередньої підготовки м'язів і зв'язок за допомогою фізіопроцедур.
Ударно-хвильова терапія StorzMedical
Ударна хвиля впливає на м'язи і зв'язки, знімає спазми, покращує кровообіг, руйнує кальцинати. Нормалізується м'язовий тонус, підвищується еластичність м'язів і зв'язок, зменшується біль, хрускіт і інші симптоми.
Ортопедична капа
Компенсує негативний вплив неправильного прикусу на щелепний суглоб. Стабілізує суглоб. Дозволяє швидко зменшити симптоми ДСНЩС: біль, хрускіт, шум у вухах і т.д.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію ортопеда
Ваші ПІБ
Ваш номер телефону
Вкажіть, що Вас турбує
БезПЕКА
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами
Відгуки
Згідно з нашими спостереженнями 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️