CRB CLINIC ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування дисфункції СНЩС

Біль, хрускіт у щелепному суглобі, шум у вухах, неправильне відкривання рота, асиметрія обличчя

Ліцензія МОЗ України АТ №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Швидке та ефективне усунення симптомів

Ми об'єднали цифрові технології лікування щелепних суглобів та прикусу з відновленням м'язів, зв'язок та нервової системи людини
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB clinic

Що таке дисфункція СНЩС?

Дисфункція СНЩС - це сукупний термін, яким описуються різні проблеми у скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС), навколишніх м'язах, зв'язках, а також наслідки цих порушень, такі як хрускіт і біль у щелепному суглобі, шум у вухах, неправильне відкривання рота, стирання зубів і т.д.

Особливість та складність діагнозу полягає у великій кількості елементів, пов'язаних із щелепними суглобами: м'язи, зв'язки, нерви, зуби і т.д. Усі ці елементи взаємно впливають один на одного. Для розуміння причин захворювання та успішного лікування необхідно розглядати всю систему у комплексі.
Дисфункція СНЩС

Симптоми дисфункції СНЩС

Симптоми захворювання різноманітні та можуть сильно відрізнятися у різних пацієнтів
Біль – у суглобі, в області вуха, обличчя, у щелепі, голові
Біль – у суглобі, в області вуха, обличчя, у щелепі, голові
Біль є симптомом одного або кількох порушень:

- руйнування/деформація головки суглоба або суглобового диска (артроз). Як правило, біль з'являється через надмірний тиск у суглобі;
- перерозтягнення та мікророзриви зв'язок (показано на фото жовтим кольором);
- Перенапруга жувальних м'язів (біль у м'язах). Зазвичай біль відчувається при натисканні на м'язи в області щелепи. Цей симптом супроводжується зовнішнім збільшенням (набуханням) м'язів, збільшенням нижньої третини обличчя;
- тиск на нервовий пучок, що проходить безпосередньо поблизу суглоба – може викликати біль у вусі, м'язах обличчя, щелепи, голові;
- Порушення кровообігу головного мозку – викликає головний біль, шум у голові, запаморочення. Відбувається це через зв'язок СНЩС із шийними хребцями. При перенапрузі м'язів обличчя та шиї змінюється положення шийних хребців, у яких проходять великі кровоносні судини. В результаті мозок разом з кров'ю недоотримує кисень та харчування.
Хрускіт у щелепі, клацання, скрип
Хрускіт у щелепі, клацання, скрип
Сторонні звуки з'являються при відкритті рота, жуванні, позіханні, іноді при розмові. Пов'язані вони з неправильним рухом головки суглоба та внутрішньосуглобового хрящового диска. У нормі ці два елементи повинні рухатися синхронно, головка суглоба завжди повинна бути на диску, який забезпечує плавний рух у суглобі та захист самої головки від стирання. Клацання та хрускіт з'являються, якщо головка суглоба зіскакує з диска. Це початковий симптом хвороби.
Скрип говорить про практично повне руйнування або защемлення диска і виникає при терті головки суглоба об суглобову ямку. При цьому розвивається артроз, кістка стирається та деформується, що є незворотним процесом.
Стирання зубів та скрегіт зубами уві сні
Стирання зубів та скрегіт зубами уві сні
Стирання зубів – симптом, який практично не помітний самому пацієнту. Стирання відбувається повільно, тому пацієнт не звертає увагу на висоту зубів, що змінилася.
Стирання зубів - це наслідок спазму жувальних м'язів (або бруксизму), що часто супроводжує дисфункцію СНЩС. Масетери, жувальні м'язи, є найсильнішими м'язами в нашому організмі. При їх спазмі щелепи стискаються так сильно, що зубна емаль не витримує і стирається.
Додатковим симптомом є скрегіт зубами уві сні - це зуби труться один про одного під сильним тиском.
Помітити у себе стирання зубів можна насамперед по переднім різцям і іклам - в нормі вони повинні мати гострий ріжучий край. При стиранні добре видно, що край не гострий, а має плоску площадочку.
Неправильне відкривання рота
Неправильне відкривання рота
Через асиметрію в роботі щелепних суглобів може спостерігатися відкривання рота набік або з описом дуги, зигзагу.
При порушеннях із внутрішньосуглобовим диском спостерігається ступінчасте відкривання рота, неповне, обмежене відкривання рота. Рідко може спостерігатися підвивих суглоба та надто широке відкривання рота.
Шум, дзвін, писк у вухах
Шум, дзвін, писк у вухах
За статистикою шум у вухах - більш ніж у половині випадків пов'язаний з дисфункцією СНЩС. Причиною може бути тиск на нервовий пучок, розташований за скроневою кісткою. Також шум може з'являтися через перенапруження м'язів обличчя, що веде до змін у тканинах слухового апарату, може викликати вібрацію барабанної перетинки або розширення просвіту євстахієвих труб. У цьому випадку лікування дисфункції повністю прибирає шум у вухах.
Сколи, клиноподібні дефекти, карієс, опускання ясен та ін.
опускання ясен
При дисфункції СНЩС змінюється навантаження на зуби. Зуби стираються, зміщуються щелепи, зникають правильні контакти між верхньою та нижньою щелепою. Все це призводить до нерівномірного розподілу навантаження на зуби та появи так званих "суперконтактів" - ділянок дуже високого навантаження.
Перевантаження окремих зубів веде до їх деформації, появі сколів, клиноподібних дефектів та мікротріщин.

Природно, у такому несприятливому середовищі у людини частіше розвивається карієс навіть за нормальної гігієни.

Неправильне навантаження також відбивається на стані кісткової тканини, в якій розташовані зуби. Кістка починає спадати, а ясна опускатися, оголюючи корінь. При цьому пародонтологічних проблем може не бути. Небезпека цього у тому, що з надмірної втрати кістки зуб починає хитатися і може випасти. Замінити його імплантом за відсутності висоти кістки неможливо.
Стирання зубів при дисфункції СНЩС – фактор, що призводить до ще одного симптому – підвищення чутливості зубів. При стиранні стоншується емаль, оголюється дентин, зуби починають реагувати на їжу, тепло/холод тощо.
Асиметрія обличчя, зміна форми обличчя
Асиметрія обличчя, зміна форми обличчя
Дисфункція СНЩС практично завжди впливає на зовнішність. Це може бути асиметрія обличчя, зміна форми обличчя (квадратне обличчя), зміна форми підборіддя, поява бриль.
Асиметрія розвивається через те, що положення правого та лівого щелепних суглобів стає різним (асиметричним), положення щелепи також змінюється (перекіс в один бік), м'язи обличчя з правого та лівого боку мають асиметричний тонус (перенапружені, надто розслаблені).

Візуально у людини може бути опущене око, куточок рота, брови на різній висоті, вуха на різній висоті, ліворуч і праворуч різні за виразністю вилиці, носогубні складки, зморшки.
Зміна овалу обличчя розвивається через перенапругу жувальних м'язів - масетерів. М'язи спазмуються і збільшуються за обсягом. Через це нижня третина обличчя стає більш масивною, квадратною.

Поява загостреного "старечого" підборіддя та бриль пов'язана зі стиранням зубів та втратою висоти прикусу. Після відновлення висоти зубів форма обличчя відновлюється.
Ортопедичні проблеми з одного боку тіла
Ортопедичні проблеми з одного боку тіла
Під скроневою кісткою, а також у ділянці шиї знаходяться великі пучки нервових волокон. Якщо при зміщенні щелепи з одного боку на ці нерви чиниться тиск, іннервація однієї сторони тіла може бути порушена. Найчастіше відбувається ослаблення передачі нервових імпульсів м'язам. З одного боку тіла м'язи стають слабшими. Можна помітити опущене плече, лопатку, сосок, загорнуте коліно, стопу, кісточку на нозі – все буде більш виражено з одного боку тіла. Лікування таких проблем без усунення дисфункції не дає ефекту або ефект буде тимчасовим.
Також проблема може виявитися при різкому навантаженні (почав ходити до спортзалу, пішов у гори тощо). Через слабку роботу слабких м'язів інші м'язи братимуть навантаження на себе, відпрацьовуючи і свою функцію і функцію непрацюючого м'яза. Підвищене навантаження призводить до їх спазмування, хворобливості, розвитку міофасціального синдрому.

Причина дисфункції СНЩС

Кожен випадок є індивідуальним, причини можуть відрізнятися. Але найпоширеніший варіант - це порушення чи зміни у прикусі.
Це може бути зміна висоти зубів через стирання, встановлення пломб, коронок. Також через ортодонтичні проблеми (неправильне положення зубів) можуть неправильно стулятися зуби верхньої та нижньої щелеп (порушений зубний ключ).
Через це з'являються ділянки з підвищеним неправильним навантаженням. На таких ділянках зуби можуть стиратися або сколюватися, в результаті зуби зменшуються у розмірі. Через це при змиканні зубів щелепні суглоби починають працювати неправильно (несинхронно), що є запускним механізмом розвитку дисфункції.
При порушенні прикусу кожен прийом їжі та жування негативно впливає на щелепні суглоби.
Стираниння зубів
Нервова система та СНЩС
Вплив на нервову систему
Дисфункція СНЩС може провокувати біль та порушення роботи м'язів в області обличчя та голови. Це пов'язано із зайвим тиском на скроневу кістку, яка у свою чергу чинить тиск на нервові закінчення, розташовані поблизу. На малюнку видно, що в каналах скроневої кістки розташовується великий вузол трійчастого нерва, а також переддверно-равликовий і лицьовий нерви, гілки блукаючого і язикоглоткового нерва. Також блокування нервових закінчень на цьому рівні автоматично послаблює іннервацію м'язового ланцюга по лівому або правому боці тіла. Як наслідок можуть виникати проблеми нижче: викривлення хребта, неправильна ходьба, завал колін, гомілкостопа і т.д.

Чим небезпечна дисфункція СНЩС?

При дисфункції СНЩС виникають неправильні навантаження, що призводять до руйнувань у тканинах зубощелепної системи, а також хребта.
Стирання зубів
При дисфункції СНЩС виникає сильна напруга жувальних м'язів. Це призводить до надмірного навантаження на зуби і підвищеного стирання емалі, оголення дентину. Зуби втрачають не лише захист, а й висоту. Стерті зуби не відновлюються організмом. Повернути правильну висоту можна шляхом встановлення накладок, коронок тощо.
Руйнювання щелепного суглоба
При дисфункції СНЩС щелепа працює неправильно, через що головка суглоба рухається неправильною траєкторією. Через це суглоб деформується та стирається. Хрящовий суглобовий диск також деградує: втрачає обсяг, розтріскується, стирається. Ці тканини не відновлюються організмом.
Зміни у шийних хребцях
При дисфункції СНЩС щелепні суглоби працюють неправильно та несиметрично. Для їх стабілізації додатково включаються м'язи шиї, які спазмуються, намагаючись утримати кісткові системи у правильному положенні. Так як ці м'язи пов'язані також з 1-2 шийними хребцями, одночасно вони затискають і область шиї. В результаті страждають і міжхребцеві диски та самі шийні хребці.
Зменшення кістки щелепи
При дисфункції СНЩС навантаження на зуби розподіляється нерівномірно. У місцях надлишкового тиску спостерігається рецесія, опускання ясен, зменшення кістки. Кістка не тільки зменшується в обсязі, а й змінює свою структуру, стає пухкою, менш міцною, гірше утримує зуби. В результаті зуби стають нестійкими та випадають. Інтеграція імпланта у такі ділянки кістки неможлива чи проблематична.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Протокол лікування дисфункції СНЩС

Об'єднання методів цифрової стоматології та класичної ортопедії.
Тільки у CRB clinic
Комплексна діагностика ДСНЩС

Комплексна діагностика ДСНЩС

Об'єднання методів цифрової стоматології та класичної ортопедії дозволяє нам комплексно діагностувати та вилікувати дисфункцію СНЩС.
Вже на етапі діагностики ми вивчаємо щелепні суглоби, стан зубів, ясен, кістки, а також стан м'язів, зв'язок, нервів голови та шиї. Об'єднання знань двох спеціальностей дає змогу не лише побачити всі порушення, а й зрозуміти причину розвитку дисфункції. Усунувши причину, ми забезпечимо стійкість результату після закінчення лікування.
Лікування також є комплексом, що складається зі стоматологічних, гнатологічних та ортопедичних процедур.
Комп'ютерне моделювання роботи суглоба
У лікуванні дисфункції СНЩС комп'ютерне моделювання роботи суглоба одна із найважливіших етапів. Усі дані спочатку вносяться в комп'ютерну програму та ретельно перевіряються.
На комп'ютерній моделі розраховується правильне положення суглобів, а також нове положення щелепи, необхідне для синхронної та правильної роботи всієї зубощелепної системи.
Увага! Будь-які плановані зміни у прикусі, роботі м'язів, русі суглоба не можна проводити "на око", без попереднього моделювання роботи суглоба.

Компьютерное моделирование работы сустава
В данном видео показано, как происходит моделирование каждого сустава ВНЧС
Моделирование разобщающей капы
В данном видео показано как моделируется капа, после разобщения суставов ВНЧС
Виготовлення індивідуальної капи
Капа - це спеціальна конструкція, необхідна для фіксації центрального співвідношення щелеп, вироблення звички правильного становища щелепи. Головне завдання капи – це контроль висоти прикусу та анатомічно правильної роботи суглобів.
Потрібно розуміти, що при носінні капи м'язи та зв'язки опираються будь-яким змінам у положенні щелепи/суглоба. Тому важливо носіння капи поєднувати з одночасним відновленням м'язів та зв'язок.
За результатами носіння капи та лікування м'язів/зв'язок усуваються симптоми дисфункції СНЩС, такі як біль, хрускіт у суглобі, шум у вухах тощо.

Робота з м'язами та зв'язками
За допомогою фізіопроцедур усувається неправильна м'язова пам'ять, відновлюється структура та еластичність тканин м'язів та зв'язок, необхідна для їх коректної роботи. Завдяки швейцарському апарату ударно-хвильової терапії, ми маємо можливість впливати не тільки на поверхневі м'язи та зв'язки, а й щелепні системи, що залягають під кістками.
Ударно-хвильова терапія обличчя
Відновлення прикусу
Робота з прикусом
Після відновлення м'язово-зв'язувального апарату та усунення основних симптомів дисфункції СНЩС слід зафіксувати отриманий результат. Зробити це можна лише виправивши прикус та створивши правильний ключ змикання зубів. Завдяки правильному прикусу, щелепні суглоби стають у правильне положення, зупиняються процеси руйнування суглобів, м'язово-зв'язковий апарат працює правильно.

Для корекції прикусу, залежно від показань, може бути призначено лікування брекетами / елайнерами або відновлення необхідної висоти зубів за рахунок накладок або коронок.


Зверніть увагу
Нижче ви можете побачити, як змінюється обличчя людини після відновлення правильного положення суглоба та зубного ключа.
Олена звернулася до нас із болем та хрускотом у щелепному суглобі, періодичним шумом у вухах. Слід зазначити, що за результатами лікування всі симптоми усунуті.

Лікуванням дисфункції СНЩС займаються:

Коломієць Костянтин Юрійович
Головний лікар
Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії,
спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
Стаж понад 25 років.
Маджид Ільяс
Гусейнович
Заступник головного лікаря
Стоматолог ортопед спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, лікуванні бруксизму, тотальному протезуванні.
Працює у цифровому протоколі.
До нас працював у швейцарській цифровій науковій клініці Dentaprime.
Стаж понад 10 років.
Калашніков Денис Геннадійович
Провідний лікар
Стоматолог-ортопед спеціалізується на протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
Стаж понад 17 років.
Ракша Леся Володимирівна
Провідний лікар
Стоматолог-ортодонт спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, виправленні прикусу. Лікування проводить капами, брекетами та іншою апаратурою залежно від показань. Досвід роботи у цифровому протоколі.
Стаж понад 16 років.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Консультация по дисфункции ВНЧС
Ваше ПІБ
Ваш номер телефону
Вкажіть, що Вас турбує
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
10
Років на ринку
12 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами