CRB CLINIC ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування дисфункції СНЩС

Біль, хрускіт у щелепному суглобі, шум у вухах, неправильне відкривання рота, асиметрія обличчя

Ліцензія МОЗ України АТ №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Швидке та ефективне усунення симптомів

Ми об'єднали цифрові технології лікування щелепних суглобів та прикусу з відновленням м'язів, зв'язок та нервової системи людини
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB clinic

Що таке дисфункція СНЩС?

Дисфункція СНЩС - це сукупний термін, яким описуються різні проблеми у скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС), навколишніх м'язах, зв'язках, а також наслідки цих порушень, такі як хрускіт і біль у щелепному суглобі, шум у вухах, неправильне відкривання рота, стирання зубів і т.д.

Особливість та складність діагнозу полягає у великій кількості елементів, пов'язаних із щелепними суглобами: м'язи, зв'язки, нерви, зуби і т.д. Усі ці елементи взаємно впливають один на одного. Для розуміння причин захворювання та успішного лікування необхідно розглядати всю систему у комплексі.
Дисфункція СНЩС

Симптоми дисфункції СНЩС

Симптоми захворювання різноманітні та можуть сильно відрізнятися у різних пацієнтів

Причина дисфункції СНЩС

Кожен випадок є індивідуальним, причини можуть відрізнятися. Але найпоширеніший варіант - це порушення чи зміни у прикусі.
Це може бути зміна висоти зубів через стирання, встановлення пломб, коронок. Також через ортодонтичні проблеми (неправильне положення зубів) можуть неправильно стулятися зуби верхньої та нижньої щелеп (порушений зубний ключ).
Через це з'являються ділянки з підвищеним неправильним навантаженням. На таких ділянках зуби можуть стиратися або сколюватися, в результаті зуби зменшуються у розмірі. Через це при змиканні зубів щелепні суглоби починають працювати неправильно (несинхронно), що є запускним механізмом розвитку дисфункції.
При порушенні прикусу кожен прийом їжі та жування негативно впливає на щелепні суглоби.
Стираниння зубів
Нервова система та СНЩС
Вплив на нервову систему
Дисфункція СНЩС може провокувати біль та порушення роботи м'язів в області обличчя та голови. Це пов'язано із зайвим тиском на скроневу кістку, яка у свою чергу чинить тиск на нервові закінчення, розташовані поблизу. На малюнку видно, що в каналах скроневої кістки розташовується великий вузол трійчастого нерва, а також переддверно-равликовий і лицьовий нерви, гілки блукаючого і язикоглоткового нерва. Також блокування нервових закінчень на цьому рівні автоматично послаблює іннервацію м'язового ланцюга по лівому або правому боці тіла. Як наслідок можуть виникати проблеми нижче: викривлення хребта, неправильна ходьба, завал колін, гомілкостопа і т.д.

Чим небезпечна дисфункція СНЩС?

При дисфункції СНЩС виникають неправильні навантаження, що призводять до руйнувань у тканинах зубощелепної системи, а також хребта.
Стирання зубів
При дисфункції СНЩС виникає сильна напруга жувальних м'язів. Це призводить до надмірного навантаження на зуби і підвищеного стирання емалі, оголення дентину. Зуби втрачають не лише захист, а й висоту. Стерті зуби не відновлюються організмом. Повернути правильну висоту можна шляхом встановлення накладок, коронок тощо.
Руйнювання щелепного суглоба
При дисфункції СНЩС щелепа працює неправильно, через що головка суглоба рухається неправильною траєкторією. Через це суглоб деформується та стирається. Хрящовий суглобовий диск також деградує: втрачає обсяг, розтріскується, стирається. Ці тканини не відновлюються організмом.
Зміни у шийних хребцях
При дисфункції СНЩС щелепні суглоби працюють неправильно та несиметрично. Для їх стабілізації додатково включаються м'язи шиї, які спазмуються, намагаючись утримати кісткові системи у правильному положенні. Так як ці м'язи пов'язані також з 1-2 шийними хребцями, одночасно вони затискають і область шиї. В результаті страждають і міжхребцеві диски та самі шийні хребці.
Зменшення кістки щелепи
При дисфункції СНЩС навантаження на зуби розподіляється нерівномірно. У місцях надлишкового тиску спостерігається рецесія, опускання ясен, зменшення кістки. Кістка не тільки зменшується в обсязі, а й змінює свою структуру, стає пухкою, менш міцною, гірше утримує зуби. В результаті зуби стають нестійкими та випадають. Інтеграція імпланта у такі ділянки кістки неможлива чи проблематична.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Протокол лікування дисфункції СНЩС

Об'єднання методів цифрової стоматології та класичної ортопедії.
Тільки у CRB clinic
Комплексна діагностика ДСНЩС

Комплексна діагностика ДСНЩС

Об'єднання методів цифрової стоматології та класичної ортопедії дозволяє нам комплексно діагностувати та вилікувати дисфункцію СНЩС.
Вже на етапі діагностики ми вивчаємо щелепні суглоби, стан зубів, ясен, кістки, а також стан м'язів, зв'язок, нервів голови та шиї. Об'єднання знань двох спеціальностей дає змогу не лише побачити всі порушення, а й зрозуміти причину розвитку дисфункції. Усунувши причину, ми забезпечимо стійкість результату після закінчення лікування.
Лікування також є комплексом, що складається зі стоматологічних, гнатологічних та ортопедичних процедур.
Комп'ютерне моделювання роботи суглоба
У лікуванні дисфункції СНЩС комп'ютерне моделювання роботи суглоба одна із найважливіших етапів. Усі дані спочатку вносяться в комп'ютерну програму та ретельно перевіряються.
На комп'ютерній моделі розраховується правильне положення суглобів, а також нове положення щелепи, необхідне для синхронної та правильної роботи всієї зубощелепної системи.
Увага! Будь-які плановані зміни у прикусі, роботі м'язів, русі суглоба не можна проводити "на око", без попереднього моделювання роботи суглоба.

Компьютерное моделирование работы сустава
В данном видео показано, как происходит моделирование каждого сустава ВНЧС
Моделирование разобщающей капы
В данном видео показано как моделируется капа, после разобщения суставов ВНЧС
Виготовлення індивідуальної капи
Капа - це спеціальна конструкція, необхідна для фіксації центрального співвідношення щелеп, вироблення звички правильного становища щелепи. Головне завдання капи – це контроль висоти прикусу та анатомічно правильної роботи суглобів.
Потрібно розуміти, що при носінні капи м'язи та зв'язки опираються будь-яким змінам у положенні щелепи/суглоба. Тому важливо носіння капи поєднувати з одночасним відновленням м'язів та зв'язок.
За результатами носіння капи та лікування м'язів/зв'язок усуваються симптоми дисфункції СНЩС, такі як біль, хрускіт у суглобі, шум у вухах тощо.

Робота з м'язами та зв'язками
За допомогою фізіопроцедур усувається неправильна м'язова пам'ять, відновлюється структура та еластичність тканин м'язів та зв'язок, необхідна для їх коректної роботи. Завдяки швейцарському апарату ударно-хвильової терапії, ми маємо можливість впливати не тільки на поверхневі м'язи та зв'язки, а й щелепні системи, що залягають під кістками.
Ударно-хвильова терапія обличчя
Відновлення прикусу
Робота з прикусом
Після відновлення м'язово-зв'язувального апарату та усунення основних симптомів дисфункції СНЩС слід зафіксувати отриманий результат. Зробити це можна лише виправивши прикус та створивши правильний ключ змикання зубів. Завдяки правильному прикусу, щелепні суглоби стають у правильне положення, зупиняються процеси руйнування суглобів, м'язово-зв'язковий апарат працює правильно.

Для корекції прикусу, залежно від показань, може бути призначено лікування брекетами / елайнерами або відновлення необхідної висоти зубів за рахунок накладок або коронок.


Зверніть увагу
Нижче ви можете побачити, як змінюється обличчя людини після відновлення правильного положення суглоба та зубного ключа.
Олена звернулася до нас із болем та хрускотом у щелепному суглобі, періодичним шумом у вухах. Слід зазначити, що за результатами лікування всі симптоми усунуті.

Лікуванням дисфункції СНЩС займаються:

  • Коломієць Костянтин Юрійович
    Головний лікар
    Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії,
    спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
    Стаж понад 25 років.
  • Маджид Ільяс
    Гусейнович
    Заступник головного лікаря
    Стоматолог ортопед спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, лікуванні бруксизму, тотальному протезуванні.
    Працює у цифровому протоколі.
    До нас працював у швейцарській цифровій науковій клініці Dentaprime.
    Стаж понад 10 років.
  • Калашніков Денис Геннадійович
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортопед спеціалізується на протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж понад 17 років.
  • Ракша Леся Володимирівна
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортодонт спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, виправленні прикусу. Лікування проводить капами, брекетами та іншою апаратурою залежно від показань. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж понад 16 років.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Консультация по дисфункции ВНЧС
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
10
Років на ринку
12 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами