CRB clinic

Біль у плечі
Діагностика та лікування плечових суглобів

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
Щоб усунути біль у плечовому суглобі, ми виявляємо причини захворювання. Усуваючи причини, ми усуваємо не лише біль, а й додаткові симптоми
Постійний ниючий біль
Біль, хрускіт в плечі при русі
Гострий біль в плечі
Скутість, обмеження в русі
Ниє, тягне плече
Простріли в плечі
CRB clinic

Лікування болю в плечах

Ми використовуємо сучасні підходи у діагностиці та лікуванні. Процедури дозволяють зняти біль у плечових суглобах, а також відновити м'язово-зв'язувальний апарат.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Основні причини болю у плечовому суглобі

Ми виділяємо 3 основні причини болю у плечах ортопедичного характеру. У кожному випадку лікар індивідуально визначає план лікування

Навколосуглобовий біль у плечі

Основною причиною навколосуглобового болю в плечах є ураження м'язів та зв'язок. Біль виникає через пошкодження волокон, мікророзривів і, як наслідок розвитку запального процесу. Крім болю в плечовому суглобі може з'явитися хрускіт та обмеження рухливості. Це відбувається через кальцинування пошкоджених волокон, внаслідок чого зв'язки стають нееластичними, грубими, можуть створювати хрускіт під час руху, а також обмежувати амплітуду рухів у плечах.

В даному випадку ми маємо справу з болем міофасціального характеру (болять м'язи та зв'язки). Крім того, втрата еластичності м'язами та зв'язками веде до збільшення ймовірності травм, розтягувань, розривів при необережних рухах.
Біль у м'язах плеча
Біль при артрозі плеча

Біль усередині плечового суглоба

Часто виникає при артрозі плечового суглоба. Через неправильне навантаження хрящова тканина зношується і руйнується. Процес прискорюється через недостатню кількість внутрішньосуглобової рідини, яка виконує роль амортизатора і запобігає тертю суглобових поверхонь одна об одну. Крім болю зазвичай присутнє обмеження рухів в суглобі, наприклад, складно підняти руку, неможливе обертання рукою. Також біль всередині суглоба може бути наслідком запального процесу.

Утиск нервових закінчень в плечі

Гострий біль в плечі часто з'являється через защемлення нерва. Тиснуть на нерв спазмовані м'язи, а причиною спазму може бути перевантаження м'язів, переохолодження, довге неправильне статичне напруження і т.д. При утисканні нерва біль може іррадіювати в руку до самих пальців.
Також біль в плечі може бути викликана проблемою в спині і утисканням корінців спинного мозку. В цьому випадку лікувати потрібно саме спину, як першопричину болю.
Утиск нервів плеча
Біль у надостному м'язі

Близько 50% випадків болю у плечі пов'язані з надостним м'язом

Надостний м'яз бере участь у відведенні руки. Він вразливий через проходження під акроміально-ключичним зчленуванням (див.малюнок). Простір для руху м'яза досить невеликий, тому волокна м'яза часто травмуються. Основною причиною є спазми через неправильне навантаження на плече / руки. Спазмований надостний м'яз "набухає", збільшується в об'ємі, і пошкоджується, проходячи між кістковими виступами. Волокна надриваються, виникає запальний процес і болісність.
CRB clinic

Хвороби плечових суглобів

Далі ми розглянемо проблеми плечових суглобів, що часто зустрічаються.
.

Важливість плечового суглоба

Плечовий суглоб - це найрухливіше зчленування кісток у нашому тілі. Еволюційно, плечовий суглоб розвинувся так, щоб здійснювати рухи рукою в трьох площинах, дрібні та точні рухи, рухи на утримання предметів. Від м'язів плеча залежить сила руки загалом.

При хворобах плечового суглоба частина цих рухів стає недоступною, зокрема частина рухів кистю та пальцями. Від здоров'я плечей суттєво залежить якість життя.

У той же час плечові суглоби складніше піддаються лікуванню, ніж інші суглоби тіла. Це означає, що при підозрах на проблему, лікування потрібно починати якомога раніше, щоб не допустити занедбаного стану.
Біль у плечовому суглобі
CRB clinic

Лікування болю
і хрускоту в плечах

Ми пропонуємо пацієнтам 2 види лікування болю в плечі в залежності від симптоматики і показань

Зняття гострого болю в плечі

Даний варіант лікування передбачає швидке усунення болю і дискомфорту в колінах.
Ми використовуємо медикаментозне зняття запального процесу (при необхідності), внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти при недостатній кількості або недостатніх в'язко-пружних властивостях синовіальної рідини, ударно-хвильову терапію для усунення тригерів і спазмів у м'язах та інші фізіопроцедури.
Дане лікування призначається:
- при загостренні хронічних захворювань;
- при наявності гострого болю, який істотно впливає на якість життя пацієнта;
- при неможливості провести адекватну діагностику та лікування через сильний больовий синдром.

Лікування хронічних стадій

Даний варіант передбачає лікування основного захворювання (артроз, бурсит і т.д.), в тому числі і в хронічній стадії. При лікуванні дуже важливо виявити причину захворювання і всі впливаючи фактори. Усуваючи причину, ми зупиняємо розвиток хвороби і запобігаємо рецидивам, тобто хронічному перебігу.

Залежно від показань, лікування може включати:
- фізіопроцедури для відновлення живлення хрящової тканини, покращення обміну речовин усередині суглоба;
- відновлення м'язів, усунення запалення, перенапруги, спазмів та тригерів;
- відновлення еластичності зв'язок, усунення ділянок фіброзу та кальцинування.

Процедури
для лікування болю в плечі

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар шляхом тестів вивчає стан м'язів і зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість і зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат, залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання і можливі варіанти лікування, зробить призначення і дасть рекомендації.
Ударно-хвильова терапія
Усуває м'язові спазми, виводить кальцинати, відновлює еластичність м'язів і зв'язок. В результаті знижується тиск на нерв, зменшуються розриви волокон м'язів і зв'язок, відновлюється живлення тканин.
Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Міостимуляція імітує природні імпульси нервової системи, примушуючи скорочуватися м'язи і прискорюючи кровообіг в проблемній ділянці. Особливо важлива для відновлення тонусу і пружності дрібних глибоких м'язів, недоступних для опрацювання в спортзалі.
Корекція суглобів рук
Допомагає підвищити еластичність м'язів і зв'язок, прибрати скутість і обмеження рухливості в суглобах і хребті. Теплотерапія і вібромасаж сприяють усуненню спазмів у глибоких шарах м'язів.
Знеболювання
Ми використовуємо безпечні протизапальні препарати, які підбираються індивідуально, виходячи із симптомів пацієнта. Перед процедурою робиться алерготест.
Гіалуронова кислота
Є замінником внутрішньосуглобової рідини. Є амортизатором, запобігаючи тертю і травматизації суглобових поверхонь.
Кінезітерапія
Правильно підібрані вправи сприяють вирівнюванню м'язового тонусу, включенню слабких м'язів у роботу. Усувається вплив неправильної постави.
Консультацію та лікування проводять:
 • Коломиєць К.Ю.
  Головний лікар
  Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
  спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
  Стаж роботи понад 25 років.
 • Хуторний Є.В.
  Провідний спеціаліст фізіопроцедур
  Спеціаліст мануальних технік та ударно-хвильової терапії, реабілітолог,
  спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 16 років.
 • Гальчук А.Б.
  Реабілітолог
  Фахівець кінезітерапії, електроміостимуляції спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 10 років.
Приклади результатів лікування в CRB clinic
CRB clinic
Приклади результатів лікування у CRB clinic
Далі Ви можете переглянути наші результати лікування різних ортопедичних хвороб.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію ортопеда