CRB clinic

Кісточки на ногах
Лікування без операції

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.

Діагноз Hallux Valgus або "Кісточки"

Медичною мовою кісточки називаються "вальгусна деформація 1-го пальця стопи" або "Hallux Valgus"
Це ортопедичне захворювання, і виникає воно через зсув кісток стопи (див. фото). Перша плюснева кістка відхиляється і випирає з-під шкіри. Великий палець при цьому відхиляється в протилежну сторону і накладається на інші пальці стопи. Чим більше відхилення - тим більше травмується суглоб. Поступово організм аккумулює навколо суглобу солі кальцію (кальцинати), зміцнюючи цю ділянку. Це призводить до кальцинування зв'язок, зменшення рухливості суглобу і візуально ще більшого збільшення кісточок.
Кісточки на ногах. Відхилення великого пальця.
Далі читайте
✅ Кісточки або подагра? Як відрізнити?
✅ Чому ростуть кісточки?
✅ Методи лікування. Чи потрібна операція?
CRB clinic

Лікування кісточок на ногах без операції

Ми використовуємо європейські протоколи лікування. Процедури дозволяють не тільки зняти біль в ногах, але і зупинити процес деформації, відновити анатомічно правильне положення кісток.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Симптоми
Hallux Valgus:

Стадії розвитку кісточок на ногах:

Кісточки на ногах - це прогресуюче захворювання. Воно починається з 1-ї стадії і, при відсутності лікування, доходить до запущеної 4-ої.

Важливо розпізнати хворобу на самому початку, звертайте увагу на:
Навіть невелике відхилення великого пальця в бік інших пальців
✅ Нагрубання тканин збоку стопи, невелике випинання кістки убік
✅ Біль в суглобі великого пальця ноги

Кісточка або подагра?

Це 2 різних захворювання з різних галузей медицини. Як відрізнити?
✅ Кісточки - це ортопедичне захворювання, при якому обов'язково присутнє відхилення кісток: плюсневої кістки назовні, а великого пальця всередину стопи.
Подагра - це захворювання обміну речовин, запалення і набряк суглоба виникає без зміщення кісток.

✅ Кісточка на нозі випирає убік, має тверду структуру (це кістка). При подагрі набухання поширюється навколо всього суглоба і на частину стопи, воно більш м'яке, має консистенцію набряку.
Відмінність кісточок від подагри
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Чому ростуть кісточки?

Доведено, що причиною появи кісточок є некомпенсована поперечна плоскостопість.
✅ М'язи стопи слабшають і не утримують кістки в правильному положенні. Кістки розходяться віялом, через що крайня плюснева кістка починає випирати з-під шкіри.

✅ Зростання кісточок прискорюється при навантаженнях на передній відділ стопи: носіння взуття на підборах, зайва вага, заняття танцями, балетом.

✅ Вузький носок у взутті "допомагає" великому пальцю відхилятися.
Причини зростання кісточок на ногах
Операція, видалення кісточок на ногах.

Кісточки. Чи потрібна операція?

1-3 стадія кісточок лікується консервативно, показанням до операції є 4-я стадія
Операція з видалення кісточок спрямована на фізичне усунення випирання кістки (спилювання, видалення частини кістки). На жаль, до сих пір не існує "золотого стандарту": варіантів операцій понад 200, але жодна з них не усуває причину.

Тому ефект від операції часто тимчасовий - через 3-5 років кісточки виростають знову.

Щоб цього уникнути, після операції рекомендовано пройти курс консервативного лікування - відновити м'язи і зв'язки, зупинити зсув кісток, вилікувати плоскостопість.
Разбираем, почему появляются косточки, и какие существуют способы лечения.
Как моделируется результат лечения для каждого пациента.

Лікування кісточок на ногах

Логіка лікування без операції включає 3 етапи
 • Відновлення еластичності м'язів і зв'язок
  Усуваються кальцинати, окостеніння, відновлюється живлення і кровообіг в стопах. Здорові м'язи і зв'язки дозволяють провести подальшу корекцію.
  1
 • Корекція положення суглобів стопи
  Усувається нерівномірне напруження м'язів, відповідальне за кручення кісток і суглобів. Процес деформації припиняється. Положення кісток відновлюється за допомогою інструментів корекції.


  2
 • Включення м'язів в роботу
  Слабким атрофованим м'язам стопи надається правильний тонус. М'язи і зв'язки починають виконувати функції, закладені природою. Відновлюється аркова споруда стопи, а кісточка зменшується.
  3

Процедури, які ми використовуємо в лікуванні кісточок

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар шляхом тестів вивчає стан м'язів і зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість і зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат, залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання і можливі варіанти лікування, зробить призначення і дасть рекомендації.
Ударно-хвильова терапія
Руйнує кістково-хрящовий наріст, очищає м'язи і зв'язки від кальцинатів, підвищуючи їх еластичність. Усуває спазми, відновлюючи нормальну роботу м'язів. Сприяє відновленню кровообігу і живлення тканин. Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Використовуються електричні імпульси, схожі на природні нервові імпульси нашого організму. З їх допомогою стимулюються слабкі, атрофовані м'язи. Процедура дозволяє включити в роботу навіть дрібні м'язи стопи, якими людина не може керувати свідомо.
Корекція суглобів ніг
Процедура включає постізометричну релаксацію, мануальну корекцію і теплотерапію. Досягається ефект швидкого усунення обмежень і скутості. Відновлюється повний обсяг рухів без хворобливості.
Знеболювання
Ми використовуємо безпечні протизапальні препарати, які підбираються індивідуально, виходячи із симптомів пацієнта. Перед процедурою робиться алерготест.
Гіалуронова кислота
Вводиться всередину суглоба і є замінником власної внутрішньосуглобової рідини. Широко застосовується при артрозах, має виражений "миттєвий" ефект полегшення і відновлення рухів суглоба. Ми використовуємо препарат швейцарської компанії Aptissen.
Кінезітерапія
За допомогою вправ досягається формування правильної м'язової пам'яті. М'язи вчаться утримувати кістки в правильному положенні. Кінезітерапія допомагає швидше досягти зменшення кісточок, а також закріпити отриманий результат.
Ортопедичні устілки
Є інструментом корекції для відновлення правильного положення кісток і суглобів стопи. Устілки виготовляються лікарем-ортопедом індивідуально для кожної стопи.
CRB CLINIC

Наші результати лікування

Кісточки - це поширена проблема, вона є майже у кожної 2-ї жінки. Вважалося, що неможливо без операції видалити кісточки.
Як бачимо на фото, це можливо.
Для досягнення довгострокових результатів важливі як процедури в клініці, так і самостійне виконання пацієнтом домашніх вправ, а також рекомендацій лікаря.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію ортопеда
Безпека
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами

Відгуки

Згідно з нашими спостереженнями 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️