CRB clinic

Консультація ортопеда
Ціна - 800 грн.

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
CRB clinic

Консультація включає функціональну діагностику

Успіх лікування кожного пацієнта залежить від глибини вивчення його проблеми. Це можна зробити тільки завдяки глибокій діагностиці, тому консультація в CRB clinic включає в себе кілька етапів, в тому числі функціональну діагностику.Діагностика дозволяє виявити саму причину розвитку захворювання. Пацієнт розуміє, яким чином і через що у нього з'явився біль, деформація і, відповідно, що потрібно зробити для його усунення.
Функціональна діагностика
CRB clinic

Виявлення причини захворювання

Вивчення роботи м'язово-зв'язкового апарату дозволяє знайти не тільки причину болю, а й причину змін в архітектурі тіла (перекосів, деформацій)
CRB clinic

Чому важливо знайти причину захворювання?

У лікуванні дуже важливу роль відіграє фокус впливу: наприклад, вплив на конкретний м'яз або зв'язку, а не на всю проблемну ділянку. Тому, на діагностиці важливо знайти причину захворювання і впливати саме на неї. Усунення причини допоможе зупинити подальший розвиток хвороби, полегшить і прискорить лікування, а також допоможе запобігти рецидивам.
Анатомія людини. Чому важливо знайти причину захворювання?
Нижче кілька прикладів того, як виявлення справжньої причини захворювання впливає на успіх лікування.
1) Місце болю і місце виникнення проблеми - не співпадають
Це досить поширений в ортопедії випадок, виявляється практично завжди при утисканні (защемленні) нервових закінчень. При цьому біль іррадіює по ходу проходження нерва і може проявлятися далеко від місця защемлення нерву. Наприклад, при ішіасі защемлюється сідничний нерв в ділянці сідниць, а боліти може стопа або гомілка. Якщо лікувати стопу, зрозуміло, що результату не буде. При епікондиліті в лікті часто болить кисть і пальці руки, при грижі хребта з'являється біль в серці, кінцівках і т.д. У всіх випадках важливо знайти основну причину болю і впливати саме на неї.
2) Помилкове приписування причини болю іншій проблемі, при наявності двох і більше проблем
Яскравий приклад (і такоже досить поширений) - біль при грижі хребта. Пацієнт звертається із запитом "Біль", на МРТ чітко видно грижу. Пацієнта логічно відправляють на операцію. А біль післе операції не зникає.

При цьому важливо розуміті, що тільки у 5% випадків біль при грижі пов'язаний з тиском пульпозного ядра на корінець спинного мозку, тобто тільки в 5% випадків причина болю - сама грижа. Це пов'язано з будовою хребта і розташуванням нервових закінчень (щоб до них дістатися грижі потрібно з'явитися в строго визначеному місці).

Найбільш часто біль має міофасціальний характер - болять м'язи і зв'язки. У рідкісних випадках на нервовий корінець чинять тиск знову ж м'язи (через збільшення в спазмовамому стані). Знаходження справжньої причини болю в даному випадку - це завдання лікаря на діагностиці.
3) Рецидиви захворювання при операційному лікуванні
Візьмемо випадок, коли проводиться операція з видалення грижі хребта. Наприклад, грижа розвинулася через сильні м'язові спазми, які стискали міжхребцевий диск. На операції виступаюча частина пульпозного ядра видаляється. Біль на деякий час зникає. Спазмовані м'язи спини і стискання диску після операції нікуди не поділися. Зрозуміло, що через певний час, грижа з'являється знову.
Точно також після операції заново з'являються кісточки на ногах, якщо не усунути причину - слабкість м'язів стопи.
4) Неефективність безопераційного лікування без усунення причини
Візьмемо діагноз "Hallux valgus" (кісточки на ногах). Причиною захворювання в 95% випадків є поперечна плоскостопість і розвинутий через неї вальгусний завал стопи. Неможливо повернути на місце тільки одну плюсневу кістку стопи (саме вона випирає з-під шкіри). Для ефективності лікування необхідно повністю усунути причину хвороби - вилікувати плоскостопість і вальгусний завал.

З діагнозом "Грижа" часто бувають схожі випадки. Причиною може бути перекіс тазу, викривлення хребта, спазми м'язів. Всі ці фактори можуть створювати неправильне навантаження на проблемну область, яке виявляється непосильним для міжхребцевого диска. Прибравши причину і неправильне навантаження, ми проводимо декомпресію диска. Стиснутий диск поступово "розправляється", при цьому частина пульпозного ядра повертається всередину диска (ефект схожий на здавлення і відпускання тюбика зубної пасти). Грижа при цьому зменшується або зникає повністю.
CRB clinic
Високі стандарти діагностики
Ми проводимо діагностику, яка базується на принципах класичної ортопедії і сучасних дослідженнях вчених-кінезіологів. Тестування роботи м'язів засноване на дослідженнях і висновках американського лікаря Джанет Г. Тревелл (Janet G. Travell). Вона була особистим лікарем двох президентів США (Джон Кеннеді і Ліндон Джонсон). Лікарі білого дому і зараз використовують цей підхід в діагностиці ортопедичних захворювань. Наші функціональні тести засновані на наукових працях лікарів - засновників прикладної кінезіології.
Особистий лікар 2-х президентів США
Детальніше про нашу функціональну діагностику
Для розробки формату діагностики ми використовували не тільки дослідження Джанет Г. Тревелл, але і таких лікарів - засновників прикладної кінезіології, як Девід Ліф, Девід С. Волтер, Дж.Гудхарт, Філіп Ріхтер, Ерік Хебген, Томас В. Майерс. Всі вони автори безлічі наукових медичних праць.

Цікаво, що деякі з цих вчених-лікарів були в різні періоди лікарями олімпійських збірних. Метою їхньою роботи було виявлення слабких м'язів у спортсменів, правильне тренування і підготовка до змагань. Головне завдання - це підвищення ефективності спортсмена і досягнення найкращих результатів. Нам цей підхід дозволяє виявити слабкі м'язи, які не виконують своїх функцій (повністю або частково), що спричиніє або розвиток проблеми одразу, або перевантаження інших м'язів, і в кінцевому рахунку розвиток проблеми. Виявивши і усунувши асиметрію в роботі м'язів, ми більш ефективно лікуємо ортопедичні захворювання.

Також дані знання ми використовуємо і за прямим призначенням - підвищення ефективності українських спортсменів. Так ми працюємо з українськими спортсменами-юніорами, чемпіонами світу з боїв без правил ММА, також з молодими гімнастками, танцюристами, тенісистами і футболістами.
Крім того, ми застосовуємо всі принципи класичної діагностики в ортопедії: перевіряємо функції і силу м'язів, оцінюємо зв'язковий апарат і амплітуду рухів суглобів, а так само звертаємо увагу на положення кісток, наявність плоскостопості, можливе викривлення хребта. Все це нам дозволяє зрозуміти, що провокує больові синдроми, посилює і розвиває хворобу.

Етапи консультації

Консультація триває 1г 20 хв. і складається з декількох частин
1) Сбір анамнезу
Анамнез - це відомості про розвиток захворювання, симптоми, спосіб життя, звички, спадковість, перенесені травми і т.д., які лікар отримує зі слів пацієнта або його рідних. Анамнез є універсальним методом діагностики, і допомагає в постановці діагнозу, а також у виборі методів лікування або профілактики. В збір анамнезу також входить аналіз знімків, аналізів, висновків лікування в інших клініках. Ортопедичні захворювання часто розвиваються багато років до першого звернення пацієнта. Збір анамнезу грає важливу роль в розумінні першопричини хвороби.
2) Локальний огляд
Приділяється увага безпосередньо проблемі, яка турбує пацієнта. Зазвичай це ділянка болю, або деформація, наприклад суглоб, стопа, поперек і т.д.
За допомогою тестування і пальпації визначається локальна причина болю і провокатор (болить м'яз, зв'язка, стиснутий нерв і т.д). Також на цьому етапі визначається, чи викликаний біль локальними проблемами або проблемами в суміжній ділянці, загальними проблемами архітектури тіла, іннервації, кровообігу або ін. Огляд і опитування пацієнта покликані локалізувати проблемну зону, виключити протипокази і суміжні захворювання з інших областей медицини.
3) Функціональні тести м'язів
Лікар збирає інформацію про стан м'язово-зв'язкового апарату, за кількома показниками:
- визначення тонусу м'язу (норма, спазм, слабкість);
- виявлення ділянок з болем, тригерних точок;
- виконання м'язом своїх функцій (можлива передача функцій іншому м'язу або взяття на себе доп. навантаження);
Відомості збираються шляхом пальпації і виконання тестів на нервово-м'язову провідність.
4) Визначення наявних обмежень в амплітуді руху
Також проводиться ряд спеціальних тестів для визначення патології при різних рухах.
Обмеження може бути викликане декількома причинами:
- нееластичність м'язів і зв'язок, наявність спазмів;
- наявність кальцинатів, окостеніння зв'язок;
- наявність деформації;
- наявність внутрішньосуглобової проблеми і т.д.
5) Фотографії в основних проекціях
Ми робимо фото пацієнта в повний зріст, ззаду і в профіль. Фото накладаються на спеціальну сітку-шаблон. Вже на консультації доктор по фото показує пацієнту на існуючі відхилення в архітектурі тіла. На фото легко побачити і оцінити завал голеностопа, колін, крен тазу, плечей, викривлення хребта, порушення постави, порушення положення голови і т.д.
Також ми робимо фото відбитка стопи на плантоскопі. На фото можна визначити вид і ступінь плоскостопості, оцінити деформацію стопи, пальців. Контрольні фото робляться протягом лікування, щоб відстежувати динаміку змін в архітектурі тіла.
6) Заміри
Крім фото, можуть проводитися заміри для оцифрування основних показників. Наприклад, може бути виміряна величина крену таза, максимальна амплітуда руху в суглобі, хребті і т.д. Як і у випадку з фото, в процесі лікування проводяться контрольні виміри для відстеження динаміки.
7) Постановка діагнозу, роз'яснення для пацієнта
Після ретельного збору інформації про проблему пацієнта лікар може поставити діагноз, а також визначити причину захворювання. Доктор докладно пояснює пацієнту причинно-наслідкові зв'язки в його захворюванні, використовуючи фото / відео матеріали, анатомічні атласи.
На консультації лікар розповідає про існуючі варіанти лікування. З огляду на можливі протипокази і обставини пацієнта підбирається оптимальний варіант.
CRB clinic

Результати консультації

Ми досягаємо того, щоб після консультації кожен пацієнт мав уявлення:
- про свою анатомію;
- про свою проблему, її причини;
- про логіку виникнення захворювання і причини, що провокують біль;
- про методи лікування хвороби.
Оброблені фото з маркерами, на які потрібно звернути увагу (деформація, завал, плоскостопість і т.д.), а також діагноз і призначення ми відправляємо пацієнтові в електроному вигляді. Це робиться для того, що б пацієнт міг відновити в пам'яті отриману інформацію, а також при бажанні контролювати динаміку лікування.
Результати консультації

Особливості консультацій

Консультація по кожній окремій проблемі може мати свої особливості.
Для прикладу нижче ми показуємо особливості консультації при болю в суглобах, грижі, кісточках на ногах і т.д.
Особливості консультації при болю в суглобі:
1) визначення причини болю: внутрішньосуглобова проблема або болять навколосуглобові м'язи і зв'язки;

2) визначення додаткових маркерів проблеми - обмеження рухливості суглоба, наявність хрускоту, скрипу і т.д.
Особливості консультації при грижі:
1) визначення типу болю: біль викликає сама грижа (випинання пульпозного ядра) або м'язи. Тактика лікування при цьому буде відрізнятися.

2) вивчення знімків, визначення розміру грижі, як одного з маркерів, які контролюються в динаміці;

3) визначення причини грижі (запущений остеохондроз, викривлення хребта, перекіс таза, травма тощо) і тактики впливу на цю причину.

Особливості консультації при кісточках на ногах:
1) лікар моделює наочний результат для пацієнта. При фіксації стопи, гомілки і гомілки в правильному положенні - кісточка візуально зменшується.
Завдання лікування - досягти цього правильного положення, яке буде утримуватися власними м'язами ніг.

2) проводиться діагностика на поперечну плоскостопість, як саму часту причину зростання кісточок.
Особливості консультації при хрускоті в суглобі:
1) визначення причини хрускоту і обговорення першочерговості завдань з пацієнтом:
- при деформації в першу чергу рекомендується усунути деформацію. При цьому хрускіт зникне не відразу (через 6-8 місяців), але зупиняється розвиток хвороби, запобігаємо більш серйозному захворюванню суглоба.
- при ентезопатії, якщо хрускіт супроводжується болем, рекомендується впливати безпосередньо на "хрустку" зв'язку. При цьому біль і хрускіт усуваються досить швидко. Після цього можна впливати на причину - деформацію, якщо вона присутня.

Консультуючі лікарі
Юрчак М.Я.
Головний лікар CRB clinic, лікар ортопед-травматолог вищої категорії, у 1987 році закінчив Тернопільський медінститут. Працював у відділеннях невідкладної хірургії, травматології та ортопедії України та Лівії. Загальний досвід роботи більше 30 років.
Спеціалізується на лікування суглобів, відновленні архітектури опорно-рухового апарату, реабілітації після травм та операцій.
Постійно підвищує свою кваліфікацію, приймає участь в семінарах, конференціях, міжнародних медичних форумах.
Мамчур О.Ю.
Заступник гол. лікаря CRB clinic, керівник відділення кінезітерапії.
Закінчила НМУ ім. Богомольця, медичний факультет в 2016 році. З 2015 по 2021 працює в CRB clinic. Спеціалізується на вертебрології, дисфункції скронево-нижнєщелепному суглобі (СНЩС), а також на дитячій ортопедії. Разом з провідними стоматологами Києва розробляла протокол лікування неправильного прикусу та дисфункції СНЩС.
Коломиец К.Ю.
Заступник гол. лікаря CRB clinic, лікар ортопед-травматолог вищої категорії.
У1993 році закінчив НМУ ім. Богомольця. 8 років працював ортопедом-травматологом у Київській міській клінічній лікарні №12. 2 роки був головним травматологом Центрального госпіталю Служби Безпеки України.
В 2012 році пройшов стажировку в Германії з підвищення кваліфікації в галузі ендоскопічного видалення грижі міжхребцевих дисків та артроскопії. Спеціалізується на функціональній неврології та вертебрології.

Наши специалисты глубоко разбираются в теме и
Если у пациента 2 или несколько проблем, или хроническая запущенная форма заболевания, в процессе лечения могут быть организованы совместные осмотры или консилиумы с участием других специалистов.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами
Відгуки
Згідно з нашими спостереженнями 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️
Безпека
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.