CRB clinic

Біль в кульшовому суглобі
Діагностика та лікування суглобів

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
Щоб усунути біль у тазостегновому суглобі, ми виявляємо та лікуємо основне захворювання. Завдяки цьому усуваються і додаткові симптоми
Постійний ниючий біль
Біль в кульшовому суглобі при ходьбі
Гострий біль в суглобі
Скутість при ходьбі
Обмеження в русі
Хрускіт, скрип в кульшовому суглобі
CRB clinic

Лікування болю в кульшових суглобах

Ми використовуємо сучасні методи лікування. Процедури дозволяють зняти біль у суглобах ніг, а також відновити м'язово-зв'язувальний апарат.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Чотири причини болю в кульшовому суглобі

При болі в кульшовому суглобі ми виділяємо 4 основні причини ортопедичного характеру. У кожному випадку лікар індивідуально визначає фокус впливу
Міофасціальний біль у кульшовому суглобі

1. Міофасціальний біль у кульшовому суглобі

Це біль у м'язах та зв'язках, що оточують суглоб. Біль може виникнути в м'язах - через появу спазмів і тригерних точок, а також у зв'язках - при їх перенатягуванні.
зв'язка накопичує кальцинати, волокна втрачають еластичність і можуть надриватися при навантаженнях (при ходьбі, підйомі, спуску сходами). При великій кількості таких мікронадривів виникає хронічне запалення та біль.
CRB clinic

2. Наслідки травм кульшового суглоба

Після переломів, вивихів, забиття і розтягуваня завжди залишаються наслідки. Найчастіше це ділянки фіброзної тканини, нееластичні кальциновані зв'язки, м'язові спазми. Ці залишкові явища порушують обмін речовин у тканинах, що не дає їм повноцінно регенерувати. Через це тканини в зоні колишньої травми швидше старіють, у тому числі і сам суглоб може стиратися швидше. Частими сигналами про необхідність закінчити реабілітацію є обмеження амплітуди рухів, ниючий біль, кручення на погоду.
Наслідки травм кульшового суглоба
Біль усередині кульшового суглоба
CRB clinic

3. Біль усередині кульшового суглоба

Біль у суглобі часто виникає через коксартроз - дегенерацію хрящової тканини суглоба. Однією з причин косартрозу може бути нестача внутрішньосуглобової рідини, яка в нормі є мастилом, яке захищає суглоб від тертя. Іншою частою причиною є неправильні навантаження на суглоб, наприклад при перекосі тазу або при плоскостопості. У цьому випадку суглоб деформується та руйнується.

Недостатність живлення також може бути причиною артрозу. Така ситуація виникає через малорухливість, м'язові спазми, нестачу синовіальної рідини, яка крім мастила є і провідником поживних речовин у суглоб.
CRB clinic

4. Неправильне навантаження на кульшові суглоби

Неправильне або нерівномірне навантаження на кульшовий суглоб часто виникає через перекос тазу. Це стан, коли тазові кістки знаходяться на різній висоті, і один із суглобів приймає на себе більше навантаження, ніж інший. При цьому відбувається його підвищений знос.
Перекіс тазу може виникати через різницю в довжині ніг, плоскостопість, завали гомілкоступневих або колінних суглобів. Також проблема може починатися згори і з'являтися через нерівномірний тонус м'язів спини (спазмів з одного боку).
У такому разі разом із лікуванням самого кульшового суглобу, необхідно прибрати фактори, що провокують захворювання - відновити архітектуру тіла і прибрати перекіс тазу.
Неправильне навантаження на кульшові суглоби
CRB clinic

Захворювання кульшових суглобів

Нижче ми розглянемо проблеми кульшових суглобів, що часто зустрічаються
.

Важливість кульшового суглоба

Кульшові суглоби – це основні опорні суглоби, що підтримують вагу нашого тіла. Потрібно розуміти, що той чи інший рух у кульшових суглобах відбувається майже завжди: коли ми сидимо, лежимо, ходимо, нахиляємося, рухаємо ногами, тілом.
Можна сказати, що це найбільш використовувані суглоби і від них залежить якість життя. При цьому кульшові суглоби знаходяться на першому місці за кількістю суглобових захворювань.
Крім болю та обмеженості, порушення в тазостегнових суглобах призводять до проблеми перенесення навантаження на спину та коліна. Дуже часто слідом за болем у суглобі, з'являються проблеми зі спиною та колінами.

З цих причин здоров'я кульшового суглоба є дуже важливим, його потрібно підтримувати і вчасно усувати проблеми при появі болю чи скутості.
Важливість кульшового суглоба
CRB clinic

Лікування болю та хрускоту в кульшовому суглобі

Залежно від симптомів, ми пропонуємо пацієнтам 2 види лікування болю в кульшовому суглобі

Зняття гострого болю в кульшовому суглобі

Цей варіант лікування полягає у швидкому усуненні болю та дискомфорту в кульшовому суглобі.
Використовується медикаментозне зняття запального процесу, ін'єкції гіалуронової кислоти як замінника власної внутрішньосуглобової рідини, ударно-хвильова терапія для лікування м'язів та зв'язок, а також інші процедури за показаннями.

Цей вид терапії використовується:
- при загостренні хронічного захворювання;
- для зняття гострого больового синдрому;
- на початковому етапі лікування для зняття симптомів та продовження лікувальних процедур без дискомфорту для пацієнта.

Лікування хронічних стадій

Даний варіант передбачає комплексне лікування з усуненням патологій у м'язах, зв'язках, хрящовій тканині тощо. При лікуванні виявляються та усуваються причини та фактори, що провокують хворобу. Це може бути як відновлення м'язів та зв'язок навколо суглоба, корекція плоскостопості та архітектури тіла, так і рекомендації щодо зміни способу життя, харчування тощо.

Лікування кульшових суглобів включає:
- поліпшення кровообігу та обмінних процесів для прискорення регенерації (відновлення) хрящової тканини;
- компенсацію плоскостопості, усунення завалів п'ят, для припинення неправильного навантаження та деформації суглоба;
- лікування м'язів та зв'язок, усунення спазмів, кальцинатів для забезпечення нормальної рухливості суглоба.
Процедури
для лікування кульшового суглобу
Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар шляхом тестів вивчає стан м'язів і зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість і зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат, залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання і можливі варіанти лікування, зробить призначення і дасть рекомендації.
Ударно-хвильова терапія
Усуває спазмування м'язів, тригерні точки, сприяє підвищенню еластичності м'язів і зв'язок. Допомагає відновити кровообіг Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Електричні імпульси, подібні до природних нервових імпульсів, змушують м'язи скорочуватися і розслаблятися, допомагаючи опрацювати і відновити рівномірний тонус навіть дрібних глибоких м'язів, недоступних для опрацювання в спортзалі.
Корекція суглобів ніг
Допомагає відновити правильне положення кісток і суглобів. Застосовується постізометрична релаксація, яка знімає м'язові спазми, які утримують суглоб в неправильному положенні.
Знеболювання
Ми використовуємо безпечні протизапальні препарати, які підбираються індивідуально, виходячи із симптомів пацієнта. Перед процедурою робиться алерготест.
Гіалуронова кислота
Вводиться в середину суглобу і є замінником власної внутрішньосуглобової рідини. Широко застосовується при артрозах, має виражений "миттєвий" ефект полегшення і відновлення рухів суглобу. Ми використовуємо препарат швейцарської компанії Aptissen.
Кінезітерапія
Правильно підібрані вправи сприяють вирівнюванню м'язового тонусу, включенню слабких м'язів у роботу.
Ортопедичні устілки
Індивідуальні ортопедичні устілки допомагають відновити правильну архітектуру тіла, виправити різницю в довжині ніг, завали п'ят. В результаті навантаження на всі суглоби ніг розподіляється більш рівномірно.
Консультацію та лікування проводять:
 • Коломієць К.Ю.
  Головний лікар
  Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
  спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
  Стаж роботи понад 25 років.
 • Хуторний Є.В.
  Провідний спеціаліст фізіопроцедур
  Спеціаліст мануальних технік та ударно-хвильової терапії, реабілітолог,
  спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 16 років.
 • Гальчук А.Б.
  Реабілітолог
  Фахівець кінезітерапії, електроміостимуляції спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 10 років.
Приклади результатів лікування в CRB clinic
CRB clinic
Приклади результатів лікування в CRB clinic
Далі Ви можете переглянути приклади наших результатів лікування різних ортопедичних хвороб.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію лікаря-ортопеда