CRB CLINIC - ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Порушення при відкритті рота
Обмеження, дискомфорт та ін.

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Лікування проблем при відкритті рота

Діагностика та визначення причин появи проблеми. Лікування в залежності від причин: вплив на м'язи/зв'язки, відновлення положення щелепного суглобу, корекція прикусу.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Проблема у скронево-нижньощелепному суглобі
Як проявляються проблеми при відкритті рота?
Найчастіше скарги виникають на обсяг рухів при відкритті рота.
Це може бути обмежене відкривання рота не більше 2-3 см або, навпаки, занадто широке відкривання більше 5-6 см, неповне змикання зубів або дискомфорт при змиканні. Також часто спостерігається відкривання рота набік або опис щелепою дуги, s-подібної траєкторії.

Найгострішим станом є повна нерухомість нижньої щелепи. При всіх випадках попутно може спостерігатися клацання, хрускіт або біль у суглобі.
Чим це небезпечно? Чому проблему потрібно терміново вирішувати?
Порушення в русі нижньої щелепи – це симптом, що сигналізує про наявність хронічного захворювання щелепних суглобів – дисфункції СНЩС. У 90% випадків проблема з рухом щелепи виникає на вже запущеній стадії хвороби. Перед цим зазвичай є й інші симптоми, що говорять про дисфункцію: хрускіт, біль у суглобі, зміна форми обличчя, асиметрія обличчя.

Порушення при відкритті рота сигналізують про те, що суглоб вже у стадії руйнування. Якщо терміново не вжити заходів, може розвинутись артроз, постійні болі, шум у вухах, повне блокування нижньої щелепи.
Порушення при відкритті рота
CRB clinic
Чому виникла проблема? Що відбувається?
Поява проблем при відкритті рота можна пояснити, якщо розглянути анатомію. Наша верхня щелепа нерухома, всі функції (жування, відкриття, закриття рота) виконуються за рахунок руху нижньої щелепи. А вона рухається за допомогою скронево-нижньощелепних суглобів. На малюнку видно, що головка суглобу (позначена синьою стрілкою) - це кістка нижньої щелепи. Вона рухається у маленькій суглобовій западині (червоними стрілками показані траєкторії рухів нижньої щелепи). Якщо в цій ділянці виникають проблеми – рухливість ускладнюється.
Нижче розглянемо основні види порушень, а також їх причини.

Основні порушення при відкритті рота

Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію
Дефлексія – відкривання рота набік
Дефлексія – це відхилення нижньої щелепи від центральної лінії у процесі відкривання рота. Чим більше відкривається рот - тим більш помітне відхилення.

Цей стан може бути викликаний частковим блокуванням в одному щелепному суглобі, що призводить до обмеження обсягу рухів. Другий суглоб при цьому намагається компенсувати порушену функцію. В результаті несиметричної роботи щелепних суглобів нижня щелепа опускається не по прямій лінії. Відхилення зазвичай відбувається у бік заблокованого суглобу (де обсяг рухів щелепи обмежений).
Додатково може відчуватися незручне змикання зубів, біль при жуванні, асиметрія обличчя.
Девіація – відкривання рота по складній траєкторії
У нормі нижня щелепа опускається рівно, по прямій лінії.
Девіація - це відкривання рота нерівною траєкторією, коли нижня щелепа зміщується, але потім повертається на місце. Щелепа може описувати дугу або s-подібну траєкторію, але на завершальній стадії руху повертається до центральної лінії.

Як і в попередньому випадку, неправильний рух щелепи пов'язаний з різницею рухливості правого і лівого щелепного суглобів. Найчастіше відхилення йде у бік менш рухомого суглобу, який через обмеження у русі "тягне" щелепу на себе.

Потрібно розуміти, що це не безневинний дисбаланс. Через перевантаження і перерозтягнення обидва суглоби поступово зазнають руйнування.
Обмеження ширини відкривання рота
Обмеження або зменшення ширини відкривання рота – це неможливість відкрити рот у звичному для людини обсязі. У нормі нижня щелепа опускається на 3,5-5,5 см. При обмеженні рот відкривається лише на 2-3 см.

Однією з причин обмеження є сильний спазм м'язів, що не дає щелепі вільно рухатися. Іншою частою причиною блокування є порушення всередині суглоба, а саме зсув внутрішньосуглобового диска в неправильне положення.

У нормі головка щелепного суглобу рухається разом з хрящовим внутрішньосуглобовим диском, перебуваючи на ньому, як на подушці, що амортизує. При дисфункції розвивається дисбаланс у роботі м'язів та зв'язок, що утримують диск та голівку суглоба. Це призводить до того, що головка суглоба зіскакує з диска під час руху, а потім знову заходить на нього. При цьому можна почути характерне клацання. Якщо на цій стадії проблема не вирішується, диск може деформуватися або втратити рухливість, заблокувавши при цьому рух головки суглоба.

Увага! При блокуванні є невелике вікно часу, коли диск ще не зруйнований, можливе ручне вправлення та відновлення суглоба. Звертатися по медичну допомогу потрібно негайно!
Ускладнене відкривання рота
Ускладнене відкривання рота може бути пов'язане з декількома факторами:

1. Недостатність внутрішньосуглобової рідини.
Об'єм рухів нижньої щелепи забезпечується за рахунок скронево-нижньощелепних суглобів, а саме ротації головки суглоба всередині суглобової западини. Всі рухи всередині суглоба в нормі відбуваються плавно, без тертя, за рахунок наявності внутрішньосуглобової рідини. Це натуральна гіалуронова кислота, що виробляється організмом для забезпечення ковзання в суглобі. При її нестачі або зайвій в'язкості рухи можуть утруднюватися.

2. Порушення у роботі м'язів.
При спазмі м'яз стає коротшим і може обмежувати обсяг рухів у суглобі. М'язові спазми можуть виникати у відповідь на перевантаження, при неправильному прикусі, втраті зубів, жуванні на один бік, стресі і т.д.

3. Руйнування внутрішньосуглобового диска.
Внутрішньосуглобовий диск є хрящовою прокладкою, що захищає головку суглоба від пошкоджень. Якщо диск деформується або руйнується, він може ускладнювати або блокувати рух у суглобі. Повна руйнація диска веде до дегенерації головки суглоба. Артроз, ущільнення, деформація головки, розростання остеофітів - все це не тільки ускладнює рухи в суглобі, а й викликає біль, скрип, скреготіння під час руху щелепи.
Неповне закривання рота, дискомфорт при закриванні
Такий стан є рідкісним серед можливих порушень у русі щелепи. Характерним є неможливість повністю закрити рота, неповне змикання зубів або біль у суглобі при спробі зімкнути зуби, а також надмірне відкривання рота до 6-7 см.
Цей стан є досить неприємним, через тривале перебування в переростягнутому стані починають боліти м'язи, можуть з'явитися головні болі.

Причина цього стану у зсуві внутрішньосуглобового диска до задньої стінки щелепного суглоба. Диск займає простір і обмежує рух нижньої щелепи, не дає їй просунутися в суглобі досить глибоко для повного змикання щелепи. Спроби зусиллям закрити рот призводять до тиску на диск, перерастяжіння зв'язок, до яких він кріпиться, і навіть до його руйнації.

Увага! При появі обмеження та болю при змиканні зубів слід негайно звертатися за медичною допомогою. Вправлення диска можливе лише у перший час. Далі диск може зруйнуватися чи деформуватися внаслідок тиску.
Біль, хрускіт, клацання при відкритті рота
Дані симптоми говорять про розвиток дисфункції скронево-нижньощелепних суглобів різного ступеня тяжкості. Хрускіт може виникнути навіть на ранній стадії хвороби. Хрумтіти можуть зв'язки, через втрату еластичності або накопичення кальцинатів. Також хрускіт може викликатись при неправильному тиску на хрящовий внутрішньосуглобовий диск, який хрумтить при деформації. Якщо диск повністю руйнується, може з'явитися характерний скрип або скрегіт. Ці звуки сигналізують про тертя між суглобовими поверхнями.

Біль може супроводжувати будь-яку стадію дисфункції СНЩС. Вона пов'язана з перенапругою м'язів, перерозтягуванням, мікророзривами зв'язок, артрозом і, викликаним ним, запальним процесом.

Увага, клацання!
Якщо звук більше схожий на клацання - це говорить про нестабільність у суглобі, зісковзування головки суглоба з поверхні диска та повернення назад (вправлення). Такий стан вимагає уваги, оскільки наступною стадією буде зміщення та деформація диска, неможливість самостійного вправлення та блокування рухів щелепи. Блокуванню зазвичай передує різке припинення клацань, що розслаблює і тішить людину. Але насправді це небезпечний сигнал, що говорить про припинення самостійного вправлення.
Надмірна ширина відкривання рота
У нормі ширина відкривання рота 3-5 см. Надмірним вважається відкривання на 6-7 см.
Відбувається це через порушення в роботі щелепних суглобів. При широкому відкриванні рота головка суглоба виходить за межі суглобової западини і таким чином дає нижній щелепі можливість опуститися нижче.

Проте підстав для радості тут нема. У медицині такий стан називають вивихом нижньої щелепи. Якщо рот закривається нормально, вважається, що вивих – самовправляється. Але так буде не завжди. Процеси, які призвели до можливості вивиху, будуть продовжуватися, і в якийсь момент головка суглоба не зможе самостійно повернутись у правильне положення, рот не закриється. Надалі при кожному вивиху потрібна буде допомога спеціаліста та реабілітація. Тому необхідно якомога раніше з'ясувати та усунути причини надто широкого відкривання рота.
Найчастіше цей симптом може бути викликаний асиметрією у м'язовому тонусі, блокуванні одного щелепного суглоба та компенсаторною гіпермобільністю другого, перерозтягненням зв'язок, неправильним прикусом тощо.

Вивих
Неможливість закрити рот, відвисання нижньої щелепи, висування її вперед, біль – ці симптоми після епізоду позіхання або надто широкого відкривання рота найчастіше говорять про вивих нижньої щелепи. Допомогу при вивиху швидко та кваліфіковано можуть надати у травмпункті.
До прибуття на місце краще зафіксувати щелепу пов'язкою на голову. Це допоможе уникнути її руху та травмування м'язів та зв'язок.
Порушення у русі нижньої щелепи
На відео показано роботу щелепного суглоба під час руху нижньої щелепи, а також основні види порушень та їх причини.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Основні причини порушень при відкритті рота

Далі докладно описані основні причини виникнення порушень при відкритті рота
М'язи голови
1. М'язово-зв'язкова проблема
Потрібно розуміти, що при порушенні руху нижньої щелепи проблеми з м'язами та зв'язками будуть присутні завжди. Це пояснюється тим, що будь-які рухи забезпечуються саме м'язами.

Варіантів розвитку подій може бути два:
1. Спочатку з'явився м'язовий спазм, який і спричинив проблему з щелепним суглобом, і викликав дисфункцію СНЩС.

2. Початкова причина була не в м'язах, а, наприклад, у неправильному прикусі або видаленні зуба, через що виник дисбаланс м'язового тонусу. Проблема з м'язами далі викликала дисфункцію СНЩС.

Нижче наведено варіанти розвитку проблем з м'язами, та їх вплив на рух нижньої щелепи. Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію

Бруксизм - спазм жувальних м'язів
Бруксизм проявляється сильним стисканням щелеп, переважно вночі, скреготінням зубами уві сні. Зовні можна помітити зміну овалу обличчя, воно стає квадратнішим, а нижня частина більш масивною.

Причиною спазму жувальних м'язів (масетерів) можуть бути: переохолодження, травма, порушення висоти прикусу, апное. Але найчастіша причина – тривала або сильна дія стресу, через який м'язи скорочуються рефлекторно.

Основна небезпека бруксизму у прискореному стиранні зубів. Зуби стираються через сильне стискування і скрегіт зубами ночами, адже масетер - найсильніший м'яз у тілі людини, і емаль не витримує такого навантаження. За короткий період висота зубів може зменшитись на 2-7 мм (!).

Вплив бруксизму на рух нижньої щелепи:
- через стискання щелеп здійснюється надмірний тиск на щелепний суглоб і внутрішньосуглобовий диск, що може призвести до його зміщення, витончення, деформації та поступового руйнування;
- втрата висоти зубів веде до ще більшого стискання щелеп. Щоб закрити рота тепер, м'язам потрібно скоротитися ще сильніше і підтягнути щелепу ще на 2-7 мм більше. В результаті нижня щелепа "провалюється" глибше в суглоб, як і в попередньому випадку, здійснюючи надмірний тиск на внутрішньосуглобовий диск;
- з'являються обмеження, біль, клацання при відкритті/закриванні рота.
Асиметричний тонус м'язів
Рух нижньої щелепи здійснюються за допомогою двох щелепних суглобів - лівого і правого, і м'язів, здебільшого також парних. Плавний і рівномірний рух щелепи можливий тільки, якщо тонус м'язів праворуч і ліворуч однаковий. Але так буває не завжди. Наприклад, при ударі в щелепу можуть спазмуватися м'язи обличчя лише з одного боку. Якщо у вас є звичка жувати на один бік (наприклад після лікування, видалення зубів), тонус жувальних м'язів також стає асиметричним. Якщо є проблеми з поставою, шиєю, і це впливає на положення голови (нахил, поворот), то м'язи обличчя також будуть в асиметричному тонусі.

Вплив асиметричного тонусу м'язів на рух нижньої щелепи:
- різний тиск на щелепні суглоби та внутрішньосуглобові диски призводить до перекосу: обмеженню в одному та гіпермобільності в іншому суглобі. Через це може спостерігатися нерівне відкривання рота, обмеження, біль, клацання тощо;
- розвиток дефлексії - відкривання рота набік, коли нижня щелепа у процесі відкривання зміщується в одну зі сторін;
- розвиток девіації - відкриття рота по нерівній траєкторії, коли нижня щелепа зміщується, але потім повертається на місце.
Спазм латерального крилоподібного м'яза
Латеральний крилоподібний м'яз прикріплюється до нижньої щелепи, а деякі її відгалуження - до щелепного суглоба. Спазм (укорочення) цього м'яза може призводити до зміщення внутрішньосуглобового диска допереду. У цьому положенні диск може блокувати рух головки суглоба, створюючи фізичну перешкоду.
Крім того, при зміщенні диска розтягуються зв'язки, якими він з'єднаний із капсулою суглоба. Зв'язка при цьому може розірватись або деградувати, розволокнитися.
2. ПРОБЛЕМИ З ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИМ ДИСКОМ
Внутрішньосуглобовий диск – це пластина з хрящової тканини, яка в нормі завжди знаходиться між суглобовими поверхнями: головкою суглоба та стінкою суглобової западини. При русі щелепи головка суглоба та диск рухаються синхронно. При цьому головка суглоба знаходиться на диску, як на подушці, що амортизує, і захищає його від тертя і пошкоджень. Це норма.

Цілком логічно, що при будь-якому пошкодженні/зміщенні внутрішньосуглобового диска - робота в суглобі порушується: рухи утрудняються, стають неплавними, страждає на головку суглоба.

Нижче описані варіанти розвитку проблем із внутрішньосуглобовим диском. Натисніть "+", щоб переглянути докладну інформацію.
Будова щелепного суглоба
Переднє зміщення диска
Зміщення не відбувається в один момент, а часто є результатом хронічної проблеми. При передньому зміщенні диск переміщається ближче до суглобового горбка передньої частини суглоба. При цьому головка суглоба продовжує рухатись по колишній траєкторії.

Характерною ознакою переднього зміщення є поява клацань. При відкриванні рота головка суглоба "заскакує" на диск, що знаходиться на її шляху. При закриванні рота головка знову "зіскакує" з диска. Це викликає клацання. Таке поводження називають "зміщення з редукцією". Завжди настає момент, коли клацання пропадають. Але це не позитивний сигнал. Зникнення клацань говорить про припинення редукції. Головка більше не може "заскочити" на диск через його деформацію або незручне положення. У такому разі диск фізично заважає рухам головки суглоба та викликає сильне зменшення ширини відкривання рота.

Крім того, зміщення диска супроводжується перерозтягуванням та розривом внутрішньосуглобових зв'язок, що викликає запалення та біль у суглобі.
Заднє зміщення диска
Така ситуація трапляється дуже рідко. Диск у даному випадку зміщується до задній стінці суглоба. Через надмірний тиск диск деформується і застряє між головкою суглоба і задньою стінкою суглобової западини.

В цьому випадку обмеження спостерігається вже при закриванні рота. Характерне неповне змикання зубних рядів з одного боку або з обох боків, видимий перекіс щелепи, асиметрія обличчя. Спроба зімкнути зуби зусиллям викликає біль.
Дегенерація, деформація диска
Хрящовий диск - це досить тендітна складова частина щелепного суглоба. Диск виконує функцію амортизатора, захищаючи головку суглоба від тертя та пошкоджень. Для цього він має м'якість і пружність, але легко сам схильний до негативного впливу.

Через неправильний прикус, м'язовий спазм, або, наприклад, звичку жувати на один бік, один із суглобів може бути перевантажений. Під впливом постійного надлишкового тиску хрящовий диск може стоншуватися, деформуватися і навіть повністю руйнуватися.

Додатковою причиною дегенерації диска може бути погане кровопостачання (знову ж таки в результаті м'язового спазму) та недостатнє живлення диска. У такому разі диск не встигає відновлюватись.

Вплив дегенерації диска:
- порушення при відкриванні/закриванні рота, блокування рухів, хрускіт, біль у суглобі;
- зникнення захисної функції диска та руйнування головки суглоба, артроз, ущільнення, скрип та скрегіт при терті суглобових поверхонь.
Недостатність синовіальної рідини
Синовіальна рідина – це внутрішньосуглобова рідина, власна гіалуронова кислота, що виробляється нашим організмом. Вона виконує роль мастила, практично повністю усуває тертя суглобових поверхонь одна об одну, забезпечує легкість рухів у суглобі. Друга важлива роль синовіальної рідини – проведення поживних речовин у хрящових елементах суглоба. Хрящова тканина харчується дифузно, тобто при стисканні/розслабленні втягує живильні речовини з навколишньої рідини (як губка).

Вироблення синовіальної рідини може слабшати через поганий кровообіг, м'язові спазми, дегенерацію внутрішньосуглобових зв'язок. Рідина стає більш в'язкою і перестає виконувати свої функції. Це сприяє обмеженню рухів у суглобі, дегенерації та деформації внутрішньосуглобового диска.
3. Проблеми з прикусом / зубами
Прикус - це положення зубних рядів щодо один одного при змиканні. Порушення прикусу - це найчастіша причина розвитку дисфункції СНЩС.
Цікаво, що як неправильний прикус викликає захворювання у щелепних суглобах, так і дисфункція щелепних суглобів негативно впливає на зуби, спричиняючи їх стирання, деформацію, руйнування. Виникає порочне коло, розірвати яке можна лише одночасно усунувши проблеми з прикусом та дисфункцію СНЩС.


Нижче наведено варіанти проблем із прикусом та їх вплив на рух нижньої щелепи. Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію.

Зміна висоти прикусу
Висота прикусу – це умовно висота верхніх+нижніх зубів у зімкнутому стані. Від висоти прикусу залежать параметри та форма обличчя, а також положення нижньої щелепи та щелепних суглобів.

Якщо висота прикусу менша за норму - для змикання зубів головка суглоба повинна глибше просунутися в суглоб, створюючи надмірний тиск на суглобові поверхні. Якщо висота прикусу більша за норму, то щелепа знаходиться нижче звичайного положення, зв'язки перерозтягуються. Ще один варіант - зміна висоти прикусу лише на одній стороні (ліворуч або праворуч). Така ситуація призводить до дисбалансу м'язового тонусу при жуванні. У всіх трьох випадках запускається процес розвитку дисфункції СНЩС, що призводить до порушень відкривання/закривання рота.

Чому змінюється висота прикусу?
Стирання зубів. Зуби стираються у всіх людей. У нормі цей процес дуже повільний, і висота зубів суттєво не змінюється до старості. Але при бруксизм цей процес дуже прискорюється, і за кілька років стирання зубів може досягати до 7 мм.

Неправильне протезування. Висота прикусу може бути змінена, якщо неправильно підібрана висота коронок або вінірів. В цьому випадку можливе як зменшення висоти прикусу, так і збільшення або асиметрія.

Неправильне встановлення пломби. Найчастіше таке трапляється при лікуванні жувальних зубів. Після пломбування може відчуватись дискомфорт при змиканні зубів. Це відбувається через надто високу пломбу або через втрату малюнку на жувальному зубі, що веде до неправильного змикання та збільшення висоти прикусу. Якщо так і залишити, то людина звикає до такого стану зубів, а суглоби, на жаль, ні. Починає розвиватись дисфункція.

Видалення/випадіння зубів
Видалення або випадіння зуба також може призводити до дисфункції СНЩС та порушень при відкритті рота. Цим порушенням можна запобігти, правильно і вчасно вживши заходів після видалення зуба.

Вплив втрати зуба:
Зміна положення зубів. Якщо втрачений зуб не замінити на імплант або міст, інші зуби почнуть зміщуватися, нахилятися, крутитися. Це станеться не за один день, але стане помітним через 1-2 роки. Така зміна положення зубів веде до порушення прикусу та зміни висоти прикусу через нахил.

Жування на один бік. Після втрати зуба людина інстинктивно починає жувати на інший бік. Спочатку через болісні відчуття, а потім просто тому, що так зручніше. Така звичка веде до перевантаження жувальних м'язів з одного боку, а далі до перевантаження щелепного суглоба та розвитку дисфункції.

Зміна висоти прикусу. Якщо втрачено зуб, на який припадала точка опори при змиканні, велика ймовірність, що висота прикусу зменшиться. Можливо, це буде десята частка міліметра, але цього достатньо, щоб м'язи рефлекторно скоротилися більше, підтягнувши нижню щелепу вище. Якщо віддалений зуб не замінити, може розвинутись бруксизм.

Неправильний прикус
Положення зубів, положення нижньої щелепи багато в чому впливає на щелепні суглоби. Неправильним прикусом прийнято називати будь-які відхилення від норми: неправильне положення щелеп відносно одна одної, западання або висування нижньої щелепи вперед, глибокий прикус, неправильне положення зубів, скупченість зубів тощо.

Такі варіанти прикусу призводять до того, що навантаження при жуванні розподіляється неправильно або нерівномірно, щелепні суглоби можуть страждати через підвищене навантаження, перерозтяжіння зв'язок, вимушено-неправильного руху суглобової головки.
Розвивається дисфункція СНЩС, що призводить до порушень при відкритті рота.
4. Проблеми у шийному відділі
Відомий прямий зв'язок між дисфункцією СНЩС, що впливає на порушення при відкриванні рота, та постуральними проблемами (сколіоз, перехил плечей, нахил голови).

У багатьох випадках спостерігається так звана "проблема, що піднімається", коли проблеми з поставою є первинними і призводять до дисбалансу м'язового тонусу спочатку шиї, а потім і голови, впливаючи на рух нижньої щелепи.

Проблема від постави передається за допомогою м'язів шийного відділу, тому причинами дисфункції найчастіше є стани, що ведуть до навантаження та/або перерозтягнення м'язів шийного відділу.

Нижче описані різні причини, що викликають проблеми з м'язами шиї, та їх вплив на рух нижньої щелепи. Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію.
Нахил голови вперед
Нахил може бути вимушеним – внаслідок сутулості чи кіфозу. Також це може бути наслідком звички при використанні гаджетів. Відомо, що при нахилі голови навантаження на шийні хребці збільшується у кілька разів. Одні м'язи шиї перерозтягуються, інші спазмуються, і через скорочення тягнуть на себе кістки черепа. Це може призводити до розвитку дистального прикусу, коли задня щелепа "відходить" назад.

При цьому суттєво збільшується компресія у щелепних суглобах, що призводить до прискорення їх зношування.

Додатково зміна положення щелепи веде до зміни змикання зубів, дискомфорту при змиканні. Щоб знайти зручне положення, щелепа рефлекторно рухається, поступово стираючи "незручні" горбки. При стиранні зубів зменшується висота прикусу, а це може призвести до запуску бруксизму.
Викривлення хребта
Викривлення хребта призводить до неправильного положення голови. При цьому одне плече знаходиться вище за інше, а голова нахилена убік. Нахил також може бути наслідком звички. Таке становище призводить до спазму (укорочення) м'язів з одного боку та перерозтягнення з іншого.

Дисфункція та обмеження у роботі щелепного суглоба починає розвиватися з того боку, куди нахилена голова.
Захворювання хребта
Це може бути будь-яке захворювання, яке призводить до спазмування та укорочення м'язів шиї. Наприклад, міофасціальний синдром, при якому страждають м'язи та зв'язки через перевантаження, переохолодження тощо. Також це може бути протрузія чи грижа у шийному відділі, нестабільність хребців тощо.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Діагностика та лікування порушень при відкриванні рота

В основі лікування завжди лежить з'ясування причин хвороби та їх усунення

Діагностика проблем СНЩС

Сканування верхньої та нижньої щелепи, аналіз точок контакту
Цифрове сканування дозволяє створити точну цифрову модель зубів та прикусу. Далі комп'ютерна модель аналізується, вираховуються точки контакту та визначаються порушення прикусу.
Аналіз стану щелеп та суглоба за знімками КТ
КТ останнього покоління дозволяє оцінити не тільки стан зубів, а й стан щелепних суглобів. Ми робимо будь-які види знімків (КТ, панорама, телерентгенограма), що прискорює діагностику та робить її більш комфортною для пацієнта.
Консультація та діагностика ортопеда-травматолога
За допомогою пальпації, вимірювань та функціональних тестів перевіряється стан м'язів та зв'язок голови, щелепних суглобів. Аналізується стан м'язів шиї та постави, а також можливість їх впливу на положення нижньої щелепи.
Перевірка рухливості суглоба
приладом Butterfly
За допомогою приладу Butterfly проводяться вимірювання щелеп, їх співвідношення, а також ступеню мобільності суглобів у трьох площинах: вертикальної, сагітальної та трансверзальної.
Фотопротокол

Фото- та відеофіксація обличчя у спокої, а також різних рухів голови та нижньої щелепи дають багато інформації для аналізу. Фіксується траєкторія руху щелепи, обмеження під час руху, наявність асиметрії обличчя.
Детальна презентація виявлених проблем та стратегії лікування
Дані діагностики аналізуються та поєднуються в єдиний документ. Для презентації результатів діагностики, пояснення стратегії лікування та відповідей на запитання виділяється 1 година часу, коли лікар та пацієнт можуть спокійно та без поспіху поговорити.

Лікування порушень при відкритті рота

Увага! Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування у CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Фізіопроцедури, спрямовані на розслаблення м'язів та зв'язок
За допомогою фізіопроцедур ми швидко та ефективно можемо розслабити м'язи та усунути негативний вплив спазмів та асиметрії у м'язовому тонусі. Додатково процедури мають оздоровлюючий регенеруючий ефект на м'язи та зв'язки. Якщо проблема відкривання рота виникла не через прикус, то лікування обмежується фізіопроцедурами.
Депрограмація положення нижньої щелепи, моделювання зубів
За допомогою процедур і спеціальної капи-депрограматора стирається деструктивна м'язова пам'ять, яка утримувала щелепу в неправильному положенні. Після цього проводиться моделювання правильної форми та висоти зубів. Модель майбутніх зубів можна приміряти без впливу (спилювання) на власні зуби.
Тимчасове протезування скловолоконними коронками

Тимчасові коронки необхідні для фіксації прикусу з правильною висотою та формою зубів. Вони використовуються, щоб переконатися, що суглоб зміг адаптуватися до нових умов. Коронки виготовляються за технологією 3D-друку та можуть коригуватися в процесі лікування.
Постійне протезування керамічними коронками Livento Soprano
Для постійного протезування ми використовуємо керамічні коронки Livento Soprano. Швейцарська кераміка преміум-класу зробить Вашу усмішку здоровою та красивою. Коронки мають високі естетичні характеристики, виглядають як натуральні зуби: глибина кольору, блиск, можливість моделювання красивої форми.
Консультацію проводять:
Юрчак М.Я.
Головний лікар CRB clinic, лікар-ортопед-травматолог. Працював у відділеннях невідкладної хірургії, травматології та ортопедії України та Лівії.
Спеціалізується на лікуванні суглобів, відновленні архітектури опорно-рухового апарату, реабілітації після травм та операцій.
Стаж роботи понад 30 років.
Маджид І.Г.
Заступник головного лікаря клініки CRB clinic.
Стоматолог ортопед, що спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, лікуванні бруксизму, тотальному протезуванні.
Працює у цифровому протоколі.
Стаж роботи понад 9 років.
Доля А.В.
Провідний лікар
Кандидат медичних наук
Стоматолог-ортопед, спеціалізується на протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
Стаж роботи понад 20 років.
Коломієць К.Ю.
Заступник гол. лікаря CRB clinic, лікар ортопед-травматолог вищої категорії.
Був головним травматологом Центрального шпиталю Служби безпеки України.
Спеціалізується на функціональній неврології та вертебрології.
Стаж роботи понад 29 років.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію стоматолога
Ваші ПІБ
Ваш номер телефону
Вкажіть, що Вас турбує
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співпраці з нами