CRB CLINIC - ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Порушення при відкритті рота
Обмеження, дискомфорт та ін.

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Лікування проблем при відкритті рота

Діагностика та визначення причин появи проблеми. Лікування в залежності від причин: вплив на м'язи/зв'язки, відновлення положення щелепного суглобу, корекція прикусу.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Проблема у скронево-нижньощелепному суглобі
Як проявляються проблеми при відкритті рота?
Найчастіше скарги виникають на обсяг рухів при відкритті рота.
Це може бути обмежене відкривання рота не більше 2-3 см або, навпаки, занадто широке відкривання більше 5-6 см, неповне змикання зубів або дискомфорт при змиканні. Також часто спостерігається відкривання рота набік або опис щелепою дуги, s-подібної траєкторії.

Найгострішим станом є повна нерухомість нижньої щелепи. При всіх випадках попутно може спостерігатися клацання, хрускіт або біль у суглобі.
Чим це небезпечно? Чому проблему потрібно терміново вирішувати?
Порушення в русі нижньої щелепи – це симптом, що сигналізує про наявність хронічного захворювання щелепних суглобів – дисфункції СНЩС. У 90% випадків проблема з рухом щелепи виникає на вже запущеній стадії хвороби. Перед цим зазвичай є й інші симптоми, що говорять про дисфункцію: хрускіт, біль у суглобі, зміна форми обличчя, асиметрія обличчя.

Порушення при відкритті рота сигналізують про те, що суглоб вже у стадії руйнування. Якщо терміново не вжити заходів, може розвинутись артроз, постійні болі, шум у вухах, повне блокування нижньої щелепи.
Порушення при відкритті рота
CRB clinic
Чому виникла проблема? Що відбувається?
Поява проблем при відкритті рота можна пояснити, якщо розглянути анатомію. Наша верхня щелепа нерухома, всі функції (жування, відкриття, закриття рота) виконуються за рахунок руху нижньої щелепи. А вона рухається за допомогою скронево-нижньощелепних суглобів. На малюнку видно, що головка суглобу (позначена синьою стрілкою) - це кістка нижньої щелепи. Вона рухається у маленькій суглобовій западині (червоними стрілками показані траєкторії рухів нижньої щелепи). Якщо в цій ділянці виникають проблеми – рухливість ускладнюється.
Нижче розглянемо основні види порушень, а також їх причини.

Основні порушення при відкритті рота

Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію
Порушення у русі нижньої щелепи
На відео показано роботу щелепного суглоба під час руху нижньої щелепи, а також основні види порушень та їх причини.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Основні причини порушень при відкритті рота

Далі докладно описані основні причини виникнення порушень при відкритті рота
М'язи голови
1. М'язово-зв'язкова проблема
Потрібно розуміти, що при порушенні руху нижньої щелепи проблеми з м'язами та зв'язками будуть присутні завжди. Це пояснюється тим, що будь-які рухи забезпечуються саме м'язами.

Варіантів розвитку подій може бути два:
1. Спочатку з'явився м'язовий спазм, який і спричинив проблему з щелепним суглобом, і викликав дисфункцію СНЩС.

2. Початкова причина була не в м'язах, а, наприклад, у неправильному прикусі або видаленні зуба, через що виник дисбаланс м'язового тонусу. Проблема з м'язами далі викликала дисфункцію СНЩС.

Нижче наведено варіанти розвитку проблем з м'язами, та їх вплив на рух нижньої щелепи. Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію

2. ПРОБЛЕМИ З ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИМ ДИСКОМ
Внутрішньосуглобовий диск – це пластина з хрящової тканини, яка в нормі завжди знаходиться між суглобовими поверхнями: головкою суглоба та стінкою суглобової западини. При русі щелепи головка суглоба та диск рухаються синхронно. При цьому головка суглоба знаходиться на диску, як на подушці, що амортизує, і захищає його від тертя і пошкоджень. Це норма.

Цілком логічно, що при будь-якому пошкодженні/зміщенні внутрішньосуглобового диска - робота в суглобі порушується: рухи утрудняються, стають неплавними, страждає на головку суглоба.

Нижче описані варіанти розвитку проблем із внутрішньосуглобовим диском. Натисніть "+", щоб переглянути докладну інформацію.
Будова щелепного суглоба
3. Проблеми з прикусом / зубами
Прикус - це положення зубних рядів щодо один одного при змиканні. Порушення прикусу - це найчастіша причина розвитку дисфункції СНЩС.
Цікаво, що як неправильний прикус викликає захворювання у щелепних суглобах, так і дисфункція щелепних суглобів негативно впливає на зуби, спричиняючи їх стирання, деформацію, руйнування. Виникає порочне коло, розірвати яке можна лише одночасно усунувши проблеми з прикусом та дисфункцію СНЩС.


Нижче наведено варіанти проблем із прикусом та їх вплив на рух нижньої щелепи. Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію.

4. Проблеми у шийному відділі
Відомий прямий зв'язок між дисфункцією СНЩС, що впливає на порушення при відкриванні рота, та постуральними проблемами (сколіоз, перехил плечей, нахил голови).

У багатьох випадках спостерігається так звана "проблема, що піднімається", коли проблеми з поставою є первинними і призводять до дисбалансу м'язового тонусу спочатку шиї, а потім і голови, впливаючи на рух нижньої щелепи.

Проблема від постави передається за допомогою м'язів шийного відділу, тому причинами дисфункції найчастіше є стани, що ведуть до навантаження та/або перерозтягнення м'язів шийного відділу.

Нижче описані різні причини, що викликають проблеми з м'язами шиї, та їх вплив на рух нижньої щелепи. Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Діагностика та лікування порушень при відкриванні рота

В основі лікування завжди лежить з'ясування причин хвороби та їх усунення

Діагностика проблем СНЩС

Сканування верхньої та нижньої щелепи, аналіз точок контакту
Цифрове сканування дозволяє створити точну цифрову модель зубів та прикусу. Далі комп'ютерна модель аналізується, вираховуються точки контакту та визначаються порушення прикусу.
Аналіз стану щелеп та суглоба за знімками КТ
КТ останнього покоління дозволяє оцінити не тільки стан зубів, а й стан щелепних суглобів. Ми робимо будь-які види знімків (КТ, панорама, телерентгенограма), що прискорює діагностику та робить її більш комфортною для пацієнта.
Консультація та діагностика ортопеда-травматолога
За допомогою пальпації, вимірювань та функціональних тестів перевіряється стан м'язів та зв'язок голови, щелепних суглобів. Аналізується стан м'язів шиї та постави, а також можливість їх впливу на положення нижньої щелепи.
Перевірка рухливості суглоба
приладом Butterfly
За допомогою приладу Butterfly проводяться вимірювання щелеп, їх співвідношення, а також ступеню мобільності суглобів у трьох площинах: вертикальної, сагітальної та трансверзальної.
Фотопротокол

Фото- та відеофіксація обличчя у спокої, а також різних рухів голови та нижньої щелепи дають багато інформації для аналізу. Фіксується траєкторія руху щелепи, обмеження під час руху, наявність асиметрії обличчя.
Детальна презентація виявлених проблем та стратегії лікування
Дані діагностики аналізуються та поєднуються в єдиний документ. Для презентації результатів діагностики, пояснення стратегії лікування та відповідей на запитання виділяється 1 година часу, коли лікар та пацієнт можуть спокійно та без поспіху поговорити.

Лікування порушень при відкритті рота

Увага! Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування у CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Фізіопроцедури, спрямовані на розслаблення м'язів та зв'язок
За допомогою фізіопроцедур ми швидко та ефективно можемо розслабити м'язи та усунути негативний вплив спазмів та асиметрії у м'язовому тонусі. Додатково процедури мають оздоровлюючий регенеруючий ефект на м'язи та зв'язки. Якщо проблема відкривання рота виникла не через прикус, то лікування обмежується фізіопроцедурами.
Депрограмація положення нижньої щелепи, моделювання зубів
За допомогою процедур і спеціальної капи-депрограматора стирається деструктивна м'язова пам'ять, яка утримувала щелепу в неправильному положенні. Після цього проводиться моделювання правильної форми та висоти зубів. Модель майбутніх зубів можна приміряти без впливу (спилювання) на власні зуби.
Тимчасове протезування скловолоконними коронками

Тимчасові коронки необхідні для фіксації прикусу з правильною висотою та формою зубів. Вони використовуються, щоб переконатися, що суглоб зміг адаптуватися до нових умов. Коронки виготовляються за технологією 3D-друку та можуть коригуватися в процесі лікування.
Постійне протезування керамічними коронками Livento Soprano
Для постійного протезування ми використовуємо керамічні коронки Livento Soprano. Швейцарська кераміка преміум-класу зробить Вашу усмішку здоровою та красивою. Коронки мають високі естетичні характеристики, виглядають як натуральні зуби: глибина кольору, блиск, можливість моделювання красивої форми.
Консультацію проводять:
  • Юрчак М.Я.
    Головний лікар CRB clinic, лікар-ортопед-травматолог. Працював у відділеннях невідкладної хірургії, травматології та ортопедії України та Лівії.
    Спеціалізується на лікуванні суглобів, відновленні архітектури опорно-рухового апарату, реабілітації після травм та операцій.
    Стаж роботи понад 30 років.
  • Маджид І.Г.
    Заступник головного лікаря клініки CRB clinic.
    Стоматолог ортопед, що спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, лікуванні бруксизму, тотальному протезуванні.
    Працює у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 9 років.
  • Доля А.В.
    Провідний лікар
    Кандидат медичних наук
    Стоматолог-ортопед, спеціалізується на протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 20 років.
  • Коломієць К.Ю.
    Заступник гол. лікаря CRB clinic, лікар ортопед-травматолог вищої категорії.
    Був головним травматологом Центрального шпиталю Служби безпеки України.
    Спеціалізується на функціональній неврології та вертебрології.
    Стаж роботи понад 29 років.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію стоматолога
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співпраці з нами