CRB CLINIC - ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Порушення при відкритті рота
Обмеження, дискомфорт, неправильне
відкриття рота

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Лікування проблем при відкритті рота

Діагностика та визначення причин появи проблеми. Лікування в залежності від причин: вплив на м'язи/зв'язки, відновлення положення щелепного суглобу, корекція прикусу.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Проблема у скронево-нижньощелепному суглобі

Як проявляються проблеми при відкритті рота?

Найчастіше скарги виникають на обсяг рухів при відкритті рота.
Це може бути обмежене відкривання рота не більше 2-3 см або, навпаки, занадто широке відкривання більше 5-6 см, неповне змикання зубів або дискомфорт при змиканні. Також часто спостерігається відкривання рота набік або опис щелепою дуги, s-подібної траєкторії.

Найгострішим станом є повна нерухомість нижньої щелепи. При всіх випадках попутно може спостерігатися клацання, хрускіт або біль у суглобі.
Чим це небезпечно? Чому проблему потрібно терміново вирішувати?
Порушення в русі нижньої щелепи – це симптом, що сигналізує про наявність хронічного захворювання щелепних суглобів – дисфункції СНЩС. У 90% випадків проблема з рухом щелепи виникає на вже запущеній стадії хвороби. Перед цим зазвичай є й інші симптоми, що говорять про дисфункцію: хрускіт, біль у суглобі, зміна форми обличчя, асиметрія обличчя.

Порушення при відкритті рота сигналізують про те, що суглоб вже у стадії руйнування. Якщо терміново не вжити заходів, може розвинутись артроз, постійні болі, шум у вухах, повне блокування нижньої щелепи.
Порушення при відкриванні
CRB clinic
Чому виникла проблема? Що відбувається?
Поява проблем при відкритті рота можна пояснити, якщо розглянути анатомію. Наша верхня щелепа нерухома, всі функції (жування, відкриття, закриття рота) виконуються за рахунок руху нижньої щелепи. А вона рухається за допомогою скронево-нижньощелепних суглобів. На малюнку видно, що головка суглобу (позначена синьою стрілкою) - це кістка нижньої щелепи. Вона рухається у маленькій суглобовій западині (червоними стрілками показані траєкторії рухів нижньої щелепи). Якщо в цій ділянці виникають проблеми – рухливість ускладнюється.
Нижче розглянемо основні види порушень, а також їх причини.

Основні порушення при відкритті рота

Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію
Порушення у русі нижньої щелепи
На відео показано роботу щелепного суглоба під час руху нижньої щелепи, а також основні види порушень та їх причини.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Основні причини порушень при відкритті рота

Далі докладно описані основні причини виникнення порушень при відкритті рота
М'язи голови
1. М'язово-зв'язкова проблема
Потрібно розуміти, що при порушенні руху нижньої щелепи проблеми з м'язами та зв'язками будуть присутні завжди. Це пояснюється тим, що будь-які рухи забезпечуються саме м'язами.

Варіантів розвитку подій може бути два:
1. Спочатку з'явився м'язовий спазм, який і спричинив проблему з щелепним суглобом, і викликав дисфункцію СНЩС.

2. Початкова причина була не в м'язах, а, наприклад, у неправильному прикусі або видаленні зуба, через що виник дисбаланс м'язового тонусу. Проблема з м'язами далі викликала дисфункцію СНЩС.

Нижче наведено варіанти розвитку проблем з м'язами, та їх вплив на рух нижньої щелепи. Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію

2. ПРОБЛЕМИ З ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИМ ДИСКОМ
Внутрішньосуглобовий диск – це пластина з хрящової тканини, яка в нормі завжди знаходиться між суглобовими поверхнями: головкою суглоба та стінкою суглобової западини. При русі щелепи головка суглоба та диск рухаються синхронно. При цьому головка суглоба знаходиться на диску, як на подушці, що амортизує, і захищає його від тертя і пошкоджень. Це норма.

Цілком логічно, що при будь-якому пошкодженні/зміщенні внутрішньосуглобового диска - робота в суглобі порушується: рухи утрудняються, стають неплавними, страждає на головку суглоба.

Нижче описані варіанти розвитку проблем із внутрішньосуглобовим диском. Натисніть "+", щоб переглянути докладну інформацію.
Будова щелепного суглоба
3. Проблеми з прикусом / зубами
Прикус - це положення зубних рядів щодо один одного при змиканні. Порушення прикусу - це найчастіша причина розвитку дисфункції СНЩС.
Цікаво, що як неправильний прикус викликає захворювання у щелепних суглобах, так і дисфункція щелепних суглобів негативно впливає на зуби, спричиняючи їх стирання, деформацію, руйнування. Виникає порочне коло, розірвати яке можна лише одночасно усунувши проблеми з прикусом та дисфункцію СНЩС.


Нижче наведено варіанти проблем із прикусом та їх вплив на рух нижньої щелепи. Натисніть "+", щоб побачити детальну інформацію.

CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Діагностика та лікування порушень при відкриванні рота

Діагностика та всі етапи лікування проблем з відкриттям рота проводяться
за допомогою цифрових технологій
Корекція позиції суглоба
Виставлення щелепних суглобів у правильну позицію – перше, з чого починають лікування в даному випадку. Незалежно від причин проблеми, без правильної позиції суглоба не можна забезпечити правильну роботу щелепи.
Ми моделюємо майбутню позицію суглоба цифровим способом, завантажуючи всі дані діагностики в програму, а потім ретельно перевіряємо, щоб нове положення враховувало індивідуальні особливості пацієнта і при цьому було максимально наближено до анатомічно правильного.
Щоб виставити суглоб у нове положення, згідно з моделлю, виготовляється позиціонуюча капа, яка контролює висоту прикусу і положення щелепи.

Результат використання капи ми оцінюємо в 2 етапи:
1) Перевірка іннервації за допомогою функціональних випробувань. При носінні капи змінюється позиція суглоба, усувається тиск на нервовий пучок, відновлюється іннервація м'язевих ланцюгів.
2) Перевірка позиції суглоба за знімками КТ. Через тиждень після носіння капи ми робимо контрольні КТ-знімки суглобів і порівнюємо їх позицію до та після після носіння капи.
Корекція суглоба при неправильному відкриванні рота
Відновлення м'язів та зв'язок
Перед корекцією позиції суглоба ми обробляємо м'язи та зв'язки, щоб зробити корекцію більш швидкою та безболісною.

За допомогою фізіопроцедур ми усуваємо стару м'язову пам'ять, м'язові спазми та досягаємо рівномірного м'язового тонусу. Це полегшує процес корекції, прибираючи опір напружених м'язів. Крім того, ми включаємо в роботу всі м'язи, в тому числі ті, що були слабкими і непрацюючими. Тим самим забезпечуюється симетричність рухів щелепи.

Основні процедури, що використовуються - це ударно-хвильова терапія швейцарським апаратом Storz Medical, мануальна індивідуальна робота з кожною зв'язкою і кінезітерапія.
Також для відновлення рухливості суглоба може використовуватися гіалуронова кислота та медикаментозна терапія.

Лікування м'язів та зв'язок при неправильному відкриванні рота
Корекція прикусу
Після корекції суглоба за допомогою капи часто буває необхідно зафіксувати отриманий прикус власними зубами.

Корекція необхідна, якщо власний прикус неправильний (що і було причиною порушень) та взмозі утримати суглоб у правильному положенні.
Залежно від індивідуальних показань може знадобитися:
1) Ортодонтична корекція за допомогою елайнерів чи брекетів;
2) Збільшення недостатньої висоти зубів за рахунок нарощування накладками/коронками;
3) Імплантація за відсутності жувальних зубів.

Будь-яка корекція прикусу при проблемах щелепного суглоба повинна проводитись після попереднього цифрового моделювання. У деяких випадках можуть використовуватися два або всі три методи корекції одночасно.

Корекція прикусу при неправильному відкриванні рота
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Цифрова діагностика при неправильному відкриванні рота

Мета діагностики - виявити, що саме спричинило неправильне відкривання рота, щоб згодом усунути цю причину.

На діагностиці ми оцінюємо стан та функцію щелепних суглобів, шийних хребців, м'язово-зв'язувальної системи, правильність прикусу, стан парадонту та стан кісткових структур суглоба.
Діагностика складається із 7 етапів
і за часом займає 2 години


Ціна – 8500 грн.
Зібравши всю неохідну інформацію, ми проводимо консиліум та складаємо план лікування. Результати діагностики та план лікування презентуються пацієнту на розширеній консультації.
Діагностика при неправильному відкриванні рота
Консультацію та
цифрову діагностику проводять:
  • Коломієць К.Ю.
    Головний лікар
    Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
    спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
    Стаж роботи понад 25 років.
  • Калашников Д. Г.
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортопед, спеціалізується на тотальному протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 17 років.

  • Абдужаров М.Б.
    Провідний лікар
    Стоматолог – ортопед, хірург, парадонтолог, біоінженер, спеціалізується на тотальному протезуванні, стоматологічній хірургії, імплантації, кістковій та ясенній пластиці, лікуванні дисфункції СНЩС. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 7 років.
Що ми використовуємо для діагностики та лікування?
Увага! Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі
Комп'ютерний томограф
HYPERION X9 PRO

Виготовлення високоякісних 3D знімків КТ прямо у клініці полегшує та прискорює діагностику та процес лікування. Апарат КТ дозволяє отримати знімки щелеп та зубів, щелепних суглобів, телерентгенограму тощо.
3D-сканер
Medit i700
Сканер останньої моделі дозволяє створити ідеально точні цифрові відбитки зубів (точність 11 мікрон), а отже подальше моделювання теж буде точним. Medit i700 – переможець конкурсу 2021 Cellerant Best of Class Technology Award.
Міограф

Дозволяє виміряти стан м'язів цифровим способом, визначити напруженість. Всі значення оцифровуються програмою, надалі ми можемо порівняти показання для контролю за процесом лікування.
Мікроскоп українського заводу
Scaner
На сьогодні український дентальний мікроскоп - один із найкращих за якістю та ергономікою серед світових аналогів. Ми проводимо всі процедури під мікроскопом: лікування зубів, каналів, чищення зубів, ортопедичне лікування.
Ударно-хвильова терапія StorzMedical
Ударна хвиля впливає на м'язи та зв'язки, знімає спазми, покращує кровообіг, руйнує кальцинати. Нормалізується м'язовий тонус, підвищується еластичність м'язів та зв'язок, зменшується біль, хрускіт та інші симптоми.
3D-принтер FormLabs Form 3B
Останнє покоління 3D принтера дозволяє роздрукувати моделі зубів, прикусу, хірургічні шаблони і т.д. Сучасне програмне забезпечення дозволяє спеціалістам моделювати позицію суглобу, прикусу, зубів, імплантів.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію стоматолога