Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба – це захворювання, при якому порушується функціонування щелепних суглобів.
Через це можуть розвиватися різні проблеми, як у суглобі, так і з прилеглими м'язами, зв'язками, нервами.
При дисфункції СНЩС м'язи працюють неправильно, і через це постійно перебувають у стресовому стані, у тому числі можуть спазмуватись.
Саме тому за наявності дисфункції СНЩС набагато вищий ризик розвитку бруксизму через зовнішні чинники, такі як стрес, переохолодження, травма. Коли м'язи і так перебувають у спазмованому стані, будь-який негативний зовнішній вплив призводить до посилення спазму.
В основному дисфункція СНЩС розвивається при неправильному прикусі, через який відбувається зміщення щелепного суглоба з правильної позиції. Прикус може бути неправильним через відсутність зубів (видалення, випадання), неправильну позицію або нахил зубів, скупченість зубів, велику кількість пломб, що змінюють початковий малюнок зубів.
Увага!
Дисфункція СНЩС може розвиватися непомітно протягом кількох років, доки не з'являться симптоми. При дисфункції суглоб повільно руйнується, що є незворотним процесом і веде до обмеженого болісного відкриття рота. Тому, чим раніше діагностовано захворювання та вжито заходів, тим краще.
Зверніть увагу на симптоми, які можуть сигналізувати про дисфункцію СНЩС:
- біль у м'язах обличчя, біля вуха, у щелепному суглобі;
- хрускіт, скрип при рухах щелепою;
- обмеження при відкритті рота;
- неплавне ступінчасте відкривання рота;
- асиметрія рухів нижньої щелепи при відкриванні/закриванні рота;
- стертість зубів, поява плоского краю (у нормі гострий) передніх зубів;
- асиметрія обличчя;
- шум, дзвін у вухах.