CRB CLINIC ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Бруксизм
Спазм жувальних м'язів
та прискорене стирання зубів

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, за яких ми можемо Вам допомогти:
Усуваючи спазмованість жувальних м'язів, ми одночасно впливаємо і на основне захворювання – дисфункцію СНЩС. Завдяки цьому усуваються і додаткові симптоми.
Спазми м'язів обличчя, мимовільне стискання щелепи
Шум, дзвін, писк, свист у вухах, закладеність, оніміння вуха
Біль у щелепі, щелепному суглобі, в області вуха, біль у м'язах обличчя
Біль у шийному відділі хребта, напруженість м'язів
Обмеження при відкритті рота, неправильне відкривання/закривання рота
Асиметрія обличчя
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування бруксизму

Бруксизм - це не окреме захворювання, а один із симптомів
дисфункції СНЩС
Стертість зубів при бруксизмі
CRB clinic

Що таке бруксизм?

Бруксизм - це стан, при якому жувальні м'язи мимоволі стискаються.
При цьому дуже сильно стуляються щелепи, чинячи значний тиск на зуби. Як наслідок відбувається прискорене стирання зубів, бугоркові контакти на жувальних зубах зменшуються, навантаження переходить на передні зуби. В результаті передні зуби починають руйнуватися, з'являються тріщини, зколи, прискорюється стирання передніх зубів. М'язи обличчя напружуються настільки, що може з'являтися біль, втома, зміна форми обличчя.
Найчастіше щелепи стискаються вночі, під час сну, викликаючи скрегіт зубами. Головною причиною виникнення бруксизму є дисфункція СНЩС.
Порушення у русі нижньої щелепи
На відео показано, як розвивається дисфункція СНЩС
CRB clinic

Сценарій розвитку бруксизму

Бруксизм може призвести до втрати до 70% висоти зубів
та артрозу щелепних суглобів
Сценарій розвитку бруксизму
1. Неправильный прикус
Найчастіше саме неправильний прикус є причиною бруксизму

Неправильний прикус – це стан, при якому верхні та нижні зубні ряди неправильно стуляються. Наприклад, при невідповідності верхньої та нижньої дуги, звуженої щелепи, відсутності зубів, неправильної позиції зубів.

Частим прикладом є різна висота прикусу ліворуч і праворуч за відсутності зубів, при неправильному змиканні зубів (зуб у зуб). Така різниця у висоті змушує м'язи працювати асинхронно.
Бруксизм та неправильний прикус
Бруксизм, напруга м'язів обличчя
Сценарій розвитку бруксизму
2. Неправильна робота м'язів
Як було зазначено вище, причиною асинхронної роботи м'язів є неправильний прикус. При цьому в напрузі знаходяться не тільки жувальні м'язи-масетери. Також у стресовий стан входять під'язикові м'язи. Отримуючи сигнал мозку про різну висоту змикання зубів, праворуч і ліворуч, вони весь час рухають щелепу в пошуках правильного положення. Таким чином щелепа постійно неусвідомлено рухається, а зуби притираються.

При стресі, посиленому розумовому навантаженні людина також рефлекторно стискає щелепи, посилюючи спазми жувальних м'язів. При цьому, якщо в нормі після розслаблення та відпочинку м'язи також розслабляються, то при дисфункції СНЩС такого не відбувається. Будь-який стрес лише посилює спазм.
Сценарій розвитку бруксизму

3. Прискорене стирання зубів

За статистикою при бруксизмі губиться до 70% висоти зубів. Це відбувається декількома способами:
- через неправильне навантаження на зуби лопається емаль: з'являються сколи, тріщини;
- Через спазм під'язикових м'язів відбувається постійне притирання жувальних зубів. В результаті бугорки на них стираються, висота зубів зменшується;
- Через наявність пломб на жувальних зубах стирання відбувається ще швидше, так як пломби набагато м'якше за емаль і стираються швидше. Зуб стає неміцним і швидко руйнується
Бруксизм, прискорене стирання зубів
Руйнування суглобів СНЩС при бруксизмі
Сценарій розвитку бруксизму
4. Руйнування суглобів СНЩС
При стиранні зубів зменшується висота прикусу, а отже при змиканні зубів нижня щелепа глибше входить у щелепний суглоб, чинячи тиск на хрящові та кісткові тканини.

Як наслідок, під тиском руйнується/стирається спочатку м'яка хрящова тканина, а потім і кісткова тканина головки щелепи. Цей стан називається артрозом, він може супроводжуватися додатковими симптомами: болем, хрускотом, обмеженням при відкритті рота.



Зміна зовнішності при бруксизмі

Збільшення жувальних м'язів
При постійній напрузі жувальні м'язи (масетери) збільшуються в об'ємі. Обличчя стає більш квадрадним, а нижня щелепа – масивною.
Поява зморшок/заломів
При спазмі м'язів обличчя утворюються заломи та зморшки. Порушується кровообіг, відтік лімфи, що додатково негативно впливає на стан шкіри. Зміна форми ообличчя супроводжується появою "брилок".
Виступає підборіддя
Втрата висоти прикусу веде до появи підборіддя, як у літніх людей. Це змінює форму обличчя і сприяє появі зморшок.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB clinic

Лікування бруксизму

Звільнення від неприємних симптомів,
відновлення висоти зубів
Етап 1
Відновлення правильної позиції щелепних суглобів
Ми виставляємо правильну позицію щелепних суглобів та щелепи. Завдяки цьому усувається причина напруги м'язів, і м'язи після лікування не повертатимуться у стресовий стан.

Анатомічно правильна позиція щелепи та суглобів розраховується індивідуально за допомогою цифрових технологій. Щелепа виставляється за допомогою процедур депрограмації та сплінт-терапії.
Перевірку правильності нової позиції ми робимо за контрольними знімками КТ, а також результатами нервово-функціональних тестів.
Відновлення правильної позиції щелепних суглобів при бруксизмі
Етап 2
Відновлення м'язів та зв'язок
Для зняття спазму ми працюємо з м'язами та зв'язками.

За допомогою фізіопроцедур ми усуваємо м'язові спазми, впливаємо на тригерні точки. М'язи стають еластичнішими, м'якшими.
Лікування спрямоване на усунення старої м'язевої пам'яті та створення синхронної роботи м'язів. Контроль правильності роботи м'язів перевіряємо за допомогою міографії.
На цьому етапі ми також лікуємо зв'язки, які були переростягнені та огрубілі через м'язовий спазм та дисфункцію.

Лікування м'язів та зв'язок при бруксизмі
Етап 3
Корекція прикусу
При значній стертості зубів на цьому етапі ми відновлюємо висоту зубів за допомогою коронок або накладок.

Також на цьому етапі ми коригуємо неправильний прикус, якщо є медичні показання.

Залежно від ситуації прикус може коригуватися різними методами:
1) Ортодонтична корекція за допомогою елайнерів чи брекетів;
2) Збільшення недостатньої висоти зубів за рахунок нарощування накладками/коронками;
3) Імплантація за відсутності жувальних зубів.

У деяких випадках можуть використовуватися два або три методи корекції одночасно. Будь-яка корекція прикусу при проблемах щелепного суглоба повинна проводитись після попереднього цифрового моделювання.

Завдяки правильному прикусу забезпечується стабільна правильна позиція щелепи та щелепних суглобів. Як наслідок, м'язи та зв'язки працюють правильно і не повертаються до стресового стану та спазму.
Корекція прикусу при бруксизмі
Консультації по телефону:
044 580 40 04

Цифрова діагностика при бруксизмі

Мета діагностики – виявити, що саме провокує спазми жувальних м'язів.

На діагностиці ми оцінюємо стан та функцію щелепних суглобів, шийних хребців, м'язово-зв'язувальної системи, правильність прикусу, стан парадонту та стан кісткових структур суглоба.
Діагностика складається із 7 етапів
і за часом займає 2 години


Ціна - 8500 грн.

На основі отриманої інформації проводиться консиліум, складається план лікування та проводиться розширена консультація.
Діагностика при бруксизмі
Консультацію та
цифрову діагностику проводять:
  • Коломієць К.Ю.
    Головний лікар
    Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
    спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
    Стаж роботи понад 25 років.
  • Калашников Д. Г.
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортопед, спеціалізується на тотальному протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 17 років.

  • Абдужаров М.Б.
    Провідний лікар
    Стоматолог – ортопед, хірург, парадонтолог, біоінженер, спеціалізується на тотальному протезуванні, стоматологічній хірургії, імплантації, кістковій та ясенній пластиці, лікуванні дисфункції СНЩС. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 7 років.
Що ми використовуємо для діагностики та лікування?
Увага! Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі
Комп'ютерний томограф
HYPERION X9 PRO

Виготовлення високоякісних 3D знімків КТ прямо у клініці полегшує та прискорює діагностику та процес лікування. Апарат КТ дозволяє отримати знімки щелеп та зубів, щелепних суглобів, телерентгенограму тощо.
3D-сканер
Medit i700
Сканер останньої моделі дозволяє створити ідеально точні цифрові відбитки зубів (точність 11 мікрон), а отже, наступне моделювання також буде точним. Medit i700 – переможець конкурсу 2021 Cellerant Best of Class Technology Award.
Міографія
Дозволяє виміряти стан м'язів цифровим способом, визначити напруженість. Усі значення оцифровуються програмою, надалі ми можемо порівняти показання для контролю процесу лікування.
Мікроскоп українського заводу
Scaner
На сьогодні український дентальний мікроскоп - один із найкращих за якістю та ергономікою серед світових аналогів. Ми проводимо всі процедури під мікроскопом: лікування зубів, каналів, чищення зубів, ортопедичне лікування..
Ударно-хвильова терапія StorzMedical
Ударна хвиля впливає на м'язи та зв'язки, знімає спазми, покращує кровообіг, руйнує кальцинати. Нормалізується м'язовий тонус, підвищується еластичність м'язів та зв'язок, зменшується біль, хрускіт та інші симптоми.
3D-принтер FormLabs Form 3B
Останнє покоління 3D принтера дозволяє роздрукувати моделі зубів, прикусу, хірургічні шаблони і т.д. Сучасне програмне забезпечення дозволяє фахівцям моделювати позиції суглоба, прикусу, зубів, імплантів.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис до стоматолога