CRB CLINIC - ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Сплінт-терапія
Виготовлення індивідуальної капи

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування на капах

Результат через 5 днів лікування
Видимі зміни на знімках КТ

Що таке сплінт-терапія?

Сплінт-терапія - це метод виставлення нижньої щелепи та суглобів СНЩС у правильне положення за рахунок позиціонуючої капи.

Таке лікування застосовують при дисфункції СНЩС та супутніх порушеннях, таких як біль, хрускіт, стирання зубів, асиметрія обличчя, шум у вухах, бруксизм тощо. Дані симптоми – це наслідок перенапруженості м'язів та нестабільності щелепи, що виникли через неправильний прикус та відсутність правильних зубних контактів.
Свій лікувальний ефект капа дає за рахунок правильного позиціонування головок суглоба, стабілізації щелепи і, як наслідок, розслаблення м'язів.
Капа при дисфункцхї СНЩС
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Основні елементи лікування з позиціонуючою капою

Депрограмація

1. Депрограмація м'язів обличчя

Етап депрограмації дозволяє оцінити яку максимальну можливість руху щелепи можуть дати м'язи. Ми враховуємо цю інформацію при моделюванні, щоб не зміщувати головку суглоба більш ніж дозволяють м'язи. Таким чином ми уникаємо болю та загострень при носінні капи.
На депрограмації ми використовуємо електроміостимуляцію, щоб досягти глибокого розслаблення жувальних м'язів та м'язів шиї. Також за допомогою специфічних вправ ми впливаємо на м'язи, які затягують щелепу, щоб встановити її в правильне положення.
Далі на верхнє небо надівається індивідуально виготовлений апарат, за допомогою якого ми відпрацьовуємо траєкторію рухів щелепи та визначаємо центральне співвідношення.
На завершальному етапі нова позиція щелепи реєструється за допомогою силіконового зліпка та цифрового сканування.

2. Корекція позиції суглобів

Виставлення щелепних суглобів у правильне положення – найважливіша частина лікування. Якщо позицію підібрано неправильно, симптоми можуть посилюватися, а суглобові поверхні деформуватися або стиратися.

Ми моделюємо нову позицію суглобів у цифровий спосіб з високою точністю. Спочатку фахівці розраховують правильне становище головок суглобів за даними КТ. Далі, у спеціальній програмі суглоби виставляються так, щоб нова позиція була не тільки анатомічно правильною, але й максимально задовольняла особливостям пацієнта.

Завдяки такому підходу ми відразу виготовляємо правильну капу, і термін лікування помітно скорочується.

Моделювання правильної позиції суглоба СНЩС при лікуванні дисфункції
Моделювання та виготовлення індивідуальної капи для зубів

3. Моделювання та виготовлення капи

При моделюванні нової позиції суглобів програма автоматично проектує і нове положення нижньої щелепи. Між двома щелепами утворюється простір, який має зайняти капа, щоб нова позиція зафіксувалася. Фахівці готують цифровий проект капи та роздруковують його на 3D-принтері з високою точністю. Для друку використовується американська сертифікована біосумісна смола.
Таким чином, кожна позиціонуюча капа унікальна та ідеально підходить пацієнту.
Приклад зміни прикусу за допомогою позиціонуючої капи
Дистальний прикус
Правильний прикус
Правильний прикус
Розрахунок правильної позиції суглобів СНЩС по КТ
4. Оцінка результату
Головне завдання капи – це фіксація щелепних суглобів у правильному положенні та стабілізація щелепи.

Оцінку результату ми проводимо у кілька етапів:
- Перевірка відновлення іннервації м'язових ланцюгів. Якщо капу підібрано правильно, то іннервація відновлюється відразу, в момент надягання капи.
- За п'ять днів носіння капи ми робимо контрольний знімок КТ, щоб отримати рентгонологічне підтвердження зміни позиції суглобів.
5. Робота з м'язами та зв'язками
Далі процес лікування полягає у проходженні фізіопроцедур, спрямованих на відновлення м'язів та зв'язок щелепної системи та шиї. За потреби проводиться відновлення хрящових тканин суглоба.

Усі процедури спрямовані на нормалізацію м'язового тонусу, відновлення правильної амплітуди рухів суглоба, усунення/зменшення симптомів дисфункції СНЩС.

Увага! Сплінт-терапія не є повним лікуванням дисфункції СНЩС, а лише проміжним етапом. Стоматологічну капу не можна носити довго. Після досягнення результату необхідно закріпити прикус за допомогою власних зубів (при необхідності робляться коронки, накладки, імпланти, ортодонтична корекція).
Лікування м'язів та зв'язок при дисфункції СНЩС
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ
Як зрозуміти, що капа є правильною та корисною?
Неправильна капа - це не просто даремно витрачений час та гроші, а й створення нової неправильної позиції для суглоба. По суті, з однієї неправильної позиції суглоб переходить в іншу, теж неправильну, що посилює захворювання та симптоми.
Правильно змодельована капа відразу дає позитивний ефект за трьома параметрами:
  • 1. Відновлення іннервації м'язових ланцюгів
    Суглоби СНЩС знаходяться в безпосередній близькості до великих нервів, тому їхня позиція впливає на нервову провідність у всьому тілі. Якщо при надяганні капи провідність відновлюється – така капа корисна та правильна.
  • 2. Правильна позиція суглоба на знімку КТ
    Контрольний знімок ми робимо через 5 днів носіння капи. На ньому ми вже бачимо позитивні зміни.
  • 3. Зменшення симптомів дисфункції СНЩС
    Правильна капа відразу призводить до полегшення вже в перші дні носіння.
CRB clinic
Чому в інших клініках лікування на капі займає від 6 до 18 місяців?
Такий строк пов'язаний з тим, що лікар при підборі капи орієнтується лише на відчуття пацієнта. На підставі цих орієнтирів він коригує капу в середньому раз на два тижні. Цей підхід має низку мінусів, головні з яких це тривалість лікування та постійні загострення. Пацієнт терпить біль та дискомфорт.
Крім того, тривале носіння капи негативно впливає на тканини пародонту, викликаючи погіршення кровообігу. Через це може з'явитися рухливість зубів, зуби забиваються, змінюють своє становище тощо.

Наш підхід відрізняється тим, що ми орієнтуємося на відновлення іннервації, а вже після визначення правильної позиції суглоба ми працюємо з м'язами та зв'язками для усунення симптомів.
Сплінт терапія, строки лікування

Рекомендації щодо використання капи

  • Стабільність щелепи
    Капа фіксується в роті, рухливості капи не повинно бути. Після надягання капи нижня щелепа також має бути стабільна, тобто закриватися в одному можливому положенні.
    1
  • Носіння 24/7
    Капа носиться 24 години на добу, щодня, до відміни капи лікарем. Знімати капу потрібно лише на час їжі та чищення зубів.
    2
  • Знімаємо під час їжі
    На час їжі капа знімається. Після їжі необхідно прополоскати рота/почистити зуби, тільки після цього знову надіти капу.
    3
  • Чищення капи
    Капа чиститься щодня (під час чищення зубів) зубною щіткою та пастою. Також необхідно прополоскати/почистити контейнер для капи.
    4
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Запис на консультацію

Запис на консультацію стоматолога