CRB clinic

Біль в колінах
Діагностика та лікування колінних суглобів

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
Щоб усунути біль у колінному суглобі, ми виявляємо та лікуємо основне захворювання. Завдяки цьому усуваються і
додаткові симптоми
Постійний ниючий біль
Біль в коліні при ходьбі
Гострий біль в колінному суглобі
Скутість при ходьбі
Обмеження рухливості
Хрускіт в колінах
CRB clinic

Лікування болю в колінах

Ми використовуємо сучасні методи лікування. Процедури дозволяють зняти біль у колінних суглобах, а також відновити м'язово-зв'язувальний апарат.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Три причини болю в колінному суглобі

Ми виділяємо 3 основні причини болю ортопедичного характеру. У кожному випадку лікар індивідуально визначає фокус впливу
Навколосуглобовий біль в коліні

1. Навколосуглобовий біль у коліні

Виникає через запалення, мікронадриви волокон м'язів і зв'язок біля колінного суглобу, а також через появу м'язових спазмів і болісних тригерів. Часто це буває при неправильному навантаженні на суглоб: одні м'язи спазмуються, намагаючись утримати суглоб в правильному положенні, інші - перерозтягуються. Слабкі, нееластичні волокна при цьому можуть надриватися. Запускається механізм укріплення зв'язок кальцинатами, що по факту призводить до їх окостеніння і втрати еластичності.

Ці процеси викликають біль і хрускіт міофасціального характеру (болять м'язи і зв'язки).

Крім того, втрата еластичності м'язами і зв'язками веде до збільшення ймовірності травм, розтягувань, розривів при необережних рухах або падіннях.
CRB clinic

2. Наслідки травм коліна

Будь-яка травма, розтягнення, розрив зв'язок, перелом, навіть після загоєння може ще довго нагадувати про себе. М'язи і зв'язки можуть зберігати ділянки фіброзу, кальцинації, що веде до втрати їх еластичності, погіршення кровообігу, уповільнення обмінних процесів (живлення тканин, виведення токсинів). Біль в коліні, обмеженість у рухах після травми говорять про необхідність додаткової реабілітації. Тим більше, що сучасна медицина легко з цим завданням справляється. Чим раніше почати, тим менше ймовірність незворотних для суглоба наслідків.
Наслідки травм коліна
Біль усередині колінного суглоба
CRB clinic

3. Біль усередині колінного суглоба

Часто виникає через брак чи недостатні в'язко-пружні властивості внутрішньосуглобової рідини. Синовіальна рідина грає роль мастила і амортизатора для суглобових поверхонь. При її нестачі збільшується тертя, травматизація і ударні навантаження на суглоб. Всі ці фактори провокують не тільки біль і хрускіт в колінах, а й сприяють розвитку гонартрозу (артрозу колінних суглобів). Також біль всередині суглоба може бути наслідком запального процесу.
CRB clinic

Хвороби колінних суглобів

Нижче ми розглянемо проблеми колінних суглобів, що часто зустрічаються
.

Важливість колінного суглоба

Коліно – це один з найважливіших суглобів, адже завдяки йому ми можемо ходити, бігати, присідати. Від здоров'я колін досить сильно залежить якість життя людини.
Але, крім цього, важливо розуміти, що біль у колінному суглобі дуже часто веде до проблем у тазостегновому суглобі та хребті. Відбувається це через несвідоме зміщення навантаження з хворої ноги на здорову. Як наслідок, розвивається несиметричний тонус м'язів, виникають перекоси у всьому тілі (перекіс тазу, викривлення хребта, перекіс плечей, нахил голови та шиї, асиметрія обличчя).

Важливо вчасно відреагувати на біль у колінах, щоб не дати захворюванню розвинутись і перейти в занедбану стадію. Докладніше про часті захворювання колін читайте нижче.
Колінний суглоб, м'язи та зв'язки
CRB clinic

Лікування болю і хрускоту в колінах

Ми пропонуємо пацієнтам 2 види лікування колін, в залежності від симптоматики і показань

Зняття гострого болю в коліні

Даний варіант лікування передбачає швидке усунення болю і дискомфорту в колінах.
Ми використовуємо медикаментозне зняття запального процесу (при необхідності), внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти при недостатній кількості або недостатніх в'язко-пружних властивостях синовіальної рідини, ударно-хвильову терапію для усунення тригерів і спазмів у м'язах та інші фізіопроцедури.
Дане лікування призначається:
- при загостренні хронічних захворювань;
- при наявності гострого болю, який істотно впливає на якість життя пацієнта;
- при неможливості провести адекватну діагностику та лікування через сильний больовий синдром.

Лікування хронічних стадій

Даний варіант передбачає лікування основного захворювання (артроз, бурсит і т.д.), в тому числі і в хронічній стадії. При лікуванні дуже важливо виявити причину захворювання і всі впливаючи фактори. Усуваючи причину, ми зупиняємо розвиток хвороби і запобігаємо рецидивам, тобто хронічному перебігу.

Залежно від показань до лікування може входити:
- фізіопроцедури для відновлення живлення хрящової тканини, покращення обміну речовин усередині суглоба;
- усунення впливу плоскостопості, неправильного встановлення стоп для припинення неправильного навантаження на суглоб;
- відновлення м'язів та зв'язок, усунення запалення, мікророзривів, кальцинатів та тригерів для лікування міофасціального синдрому.

Процедури
для лікування колін

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
За допомогою огляду та функціональних тестів лікар вивчає стан суглоба, робиться висновок про причини захворювання. Лікар та пацієнт обговорюють план лікування та необхідні зміни у способі життя.
Ударно-хвильова терапія
Допомагає очистити м'язи і зв'язки від кальцинатів і ділянок фіброзу, роблячи їх більш еластичними, повертаючи рухливість суглобів. Усуває м'язові спазми. Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Міостимуляція імітує природні імпульси нервової системи, примушуючи скорочуватися м'язи і прискорюючи кровообіг в проблемній ділянці. Особливо важлива для відновлення тонусу і пружності дрібних глибоких м'язів, недоступних для опрацювання в спортзалі.
Корекція суглобів ніг
Застосовується постізометрична релаксація для усунення скутості і розслаблення перенапружених м'язів ніг. Допомагає відновити повний обсяг рухів без болю.
Знеболювання
Ми використовуємо безпечні протизапальні препарати, які підбираються індивідуально, виходячи із симптомів пацієнта. Перед процедурою робиться алерготест.
Гіалуронова кислота
Вводиться внутрішньосуглобово при нестачі або недостатній в'язкості власної внутрішньосуглобової рідини. Забезпечує амортизаційну функцію, запобігає тертю і травматизації суглобових поверхонь.
Кінезітерапія
Правильно підібрані вправи сприяють вирівнюванню м'язового тонусу, включенню слабких м'язів у роботу. В результаті поступово відновлюється правильна архітектура тіла від стоп до шиї.
Ортопедичні устілки
Індивідуальне виготовлення устілок під кожну ногу забезпечує швидкий ефект корекції та компенсації плоскостопості. Усувається основна причина неправильного навантаження – неправильне встановлення стоп.
Консультацію та лікування проводять:
 • Коломієць К.Ю.
  Головний лікар
  Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
  спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
  Стаж роботи понад 25 років.
 • Хуторний Є.В.
  Провідний спеціаліст фізіопроцедур
  Спеціаліст мануальних технік та ударно-хвильової терапії, реабілітолог,
  спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 16 років.
 • Гальчук А.Б.
  Реабілітолог
  Фахівець кінезітерапії, електроміостимуляції спеціалізується на лікуванні ортопедичних захворювань та лікуванні дисфункції СНЩС.
  Стаж роботи понад 10 років.
Приклади результатів лікування в CRB clinic
CRB clinic
Приклади результатів лікування в CRB clinic
Далі Ви можете переглянути приклади наших результатів лікування різних ортопедичних хвороб.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію ортопеда