CRB clinic

Біль та хрускіт в колінах
Лікування за європейськими протоколами

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.

Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:

Постійний ниючий біль
Біль в коліні при ходьбі
Гострий біль в колінному суглобі
Скутість при ходьбі
Обмеження рухливості
Хрускіт в колінах
CRB clinic

Лікування болю в колінах

Ми використовуємо європейські протоколи лікування. Процедури дозволяють зняти біль в колінних суглобах, а також відновити м'язово-зв'язковий апарат. Відчутний ефект всього за 2 години!
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Три причини болю в колінному суглобі

Ми виділяємо 3 основні причини болю ортопедичного характеру. У кожному випадку лікар індивідуально визначає фокус впливу
1) Навколосуглобовий біль
Виникає через запалення, мікронадриви волокон м'язів і зв'язок біля колінного суглобу, а також через появу м'язових спазмів і болісних тригерів. Часто це буває при неправильному навантаженні на суглоб: одні м'язи спазмуються, намагаючись утримати суглоб в правильному положенні, інші - перерозтягуються. Слабкі, нееластичні волокна при цьому можуть надриватися. Запускається механізм укріплення зв'язок кальцинатами, що по факту призводить до їх окостеніння і втрати еластичності.

Ці процеси викликають біль і хрускіт міофасціального характеру (болять м'язи і зв'язки).

Крім того, втрата еластичності м'язами і зв'язками веде до збільшення ймовірності травм, розтягувань, розривів при необережних рухах або падіннях.
2) Біль усередині суглоба
Часто виникає через брак чи недостатні в'язко-пружні властивості внутрішньосуглобової рідини. Синовіальна рідина грає роль мастила і амортизатора для суглобових поверхонь. При її нестачі збільшується тертя, травматизація і ударні навантаження на суглоб. Всі ці фактори провокують не тільки біль і хрускіт в колінах, а й сприяють розвитку гонартрозу (артрозу колінних суглобів). Також біль всередині суглоба може бути наслідком запального процесу.
3) Наслідки травм
Будь-яка травма, розтягнення, розрив зв'язок, перелом, навіть після загоєння може ще довго нагадувати про себе. М'язи і зв'язки можуть зберігати ділянки фіброзу, кальцинації, що веде до втрати їх еластичності, погіршення кровообігу, уповільнення обмінних процесів (живлення тканин, виведення токсинів). Біль в коліні, обмеженість у рухах після травми говорять про необхідність додаткової реабілітації. Тим більше, що сучасна медицина легко з цим завданням справляється. Чим раніше почати, тим менше ймовірність незворотних для суглоба наслідків.

Хвороби колінних суглобів

Тут ми розглянемо 3 найпоширеніші захворювання колінних суглобів
Біль в колініБіль в колініБіль в коліні
Артроз колінного суглоба >>>
Артроз колінного суглоба або «гонартроз» - це захворювання, що характеризується дегенерацією (стирання, розволокнення) хрящової тканини, і деформацією суглобових поверхонь: зміною форми, положення, появою кісткових розростань. Однією з частих причин артрозу є неправильні або підвищені навантаження на колінний суглоб:

- Підвищене навантаження може виникати при заняттях спортом: бігом, стрибками і т.д. особливо, якщо спортсмени не використовують взуття з хорошими амортизаційними властивостями.
Підвищене навантаження також виникає через зайву вагу, роботу, пов'язану з носінням важких предметів.

- Неправильне навантаження виникає, коли положення суглоба змінено відносно правильної осі (плоскостопість, завали п'ят). У такому випадку при кожному кроці навантаження розподіляється нерівномірно, хрящова тканина стоншується, деформується. Суглоб передчасно зношується, старіє.

Погане живлення і порушений обмін речовин в хрящовій тканині також можуть стати причиною артрозу. Порушений кровообіг, лімфоток, малорухливість, м'язові спазми - всі ці фактори можуть послабити надходження поживних і будівельних елементів до суглобових поверхонь і також привести до дегенерації хрящової тканини.
Бурсит >>>
Бурсит - це запалення суглобової сумки, яке доповнюється болем і набряком в області колінного суглобу. Бурсит часто виникає через хронічне перевантаження суглобу: при багаторазовому повторенні одноманітних рухів в суглобі або при одноманітному статичному навантаженні (довге стояння на колінах на твердій поверхні). Часто хвороба проявляється у бігунів і інших легкоатлетів, а також у водопровідників, укладальників паркету, священиків і т.д.
Міофасциальний синдром >>>
При міофасциальному синдромі біль виникає в м'язах або зв'язках. Біль у м'язах пов'язаний з ущільненням і появою больових тригерних точок у м'язах. Також біль може виникати через мікророзриви волокон м'язів і зв'язок при неправильному навантаженні на суглоб.
Наприклад, при локалізації болю під коліном, часто причиною є підколінний м'яз, який перерозтягується через неправильну установку стоп. Біль при ходьбі по сходах часто буває пов'язаний з появою тригерів в м'язах близько колінного суглобу.
Міофасциальний синдром може проявлятися як окремо, так і разом з іншим захворюванням, наприклад артрозом.
.

Рухливість колінного суглобу

Коліно - це один з найважливіших суглобів, адже завдяки йому ми можемо ходити, бігати, присідати. Від здоров'я колін досить сильно залежить якість життя людини. Колінний суглоб розташований в місці, де він приймає на себе майже всю вагу людини, тому постійне навантаження провокує прискорення процесів зношування суглобу. Спортивні травми також частіше переслідують саме коліна (розрив меніска, зв'язки). Запобігти цьому можна лише шляхом турботи і профілактики. Усунути плоскостопість і її наслідки, дбати про м'язи і кровообіг, носити правильне взуття і устілки - це ті важливі кроки, що ми можемо щодня робити для здоров'я своїх колін.
коліно

Хрускіт в колінному суглобі

Хрускіт в коліні - це завжди симптом дегенеративних процесів в суглобі. Ми розповімо, які типи хрускоту бувають, наскільки небезпечний хрускіт, і як з ним боротися.
Легкий хрускіт при русі в суглобі >>>
Легкий хрускіт, який не супроводжується болем або обмеженням рухливості - не є небезпечним. Причиною може бути порушення живлення суглобу, накопичення кальцинатів у м'язових волокнах і зв'язках, наявність м'язових спазмів. Цей хрускіт не є небезпечним на ранній стадії, і не вимагає термінових заходів. Однак, з часом причини цього хрускоту можуть призвести до розвитку артрозу, тому сильно надовго відкладати оздоровчі заходи теж не варто.

Даний тип хрускоту лікується за допомогою корекції способу життя, спеціальних вправ, масажу і фізіопроцедур.
Скрип, клацання, відчуття піску >>>
Всі ці симптоми, а також будь-який хрускіт при наявності болю - є приводом для відвідування лікаря ортопеда. Причиною може бути розвиток артрозу, недостатність синовіальної рідини і тертя суглобових поверхонь, порушення архітектури тіла (плоскостопість, завал гомілкоступневого суглобу) і, як наслідок, деформація суглобу.
Ігнорування даного типу хрускоту може призвести до прискореного старіння хрящової тканини і суглобу в цілому. Щоб позбутися такого хрускоту, необхідно виявити причину, тобто основне захворювання, і пройти курс лікування.
CRB clinic

Лікування болю і хрускоту в колінах

Ми пропонуємо пацієнтам 2 види лікування в залежності від симптоматики і показань
Зняття гострого болю за 1-3 дні
Даний варіант лікування передбачає швидке усунення болю і дискомфорту в колінах.
Ми використовуємо медикаментозне зняття запального процесу (при необхідності), внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти при недостатній кількості або недостатніх в'язко-пружних властивостях синовіальної рідини, ударно-хвильову терапію для усунення тригерів і спазмів у м'язах та інші фізіопроцедури.
Дане лікування призначається:
- при загостренні хронічних захворювань;
- при наявності гострого болю, який істотно впливає на якість життя пацієнта;
- при неможливості провести адекватну діагностику та лікування через сильний больовий синдром.
Лікування хронічних стадій
Даний варіант передбачає лікування основного захворювання (артроз, бурсит і т.д.), в тому числі і в хронічній стадії. При лікуванні дуже важливо виявити причину захворювання і всі впливаючи фактори. Усуваючи причину, ми зупиняємо розвиток хвороби і запобігаємо рецидивам, тобто хронічному перебігу.

Залежно від показань, лікування може включати:
- відновлення кровообігу для кращого живлення та обміну речовин в хрящовій тканині;
- компенсацію плоскостопості, усунення завалів п'ят для припинення неправильного навантаження і деформації суглобу;
- відновлення еластичності м'язів і зв'язок, усунення кальцинатів для припинення розвитку міофасціального синдрому, забезпечення нормальної рухливості суглобу.

Процедури
для лікування болю колін

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
На діагностиці лікар шляхом тестів вивчає стан м'язів і зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість і зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат, залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання і можливі варіанти лікування, зробить призначення і дасть рекомендації.
Ударно-хвильова терапія
Допомагає очистити м'язи і зв'язки від кальцинатів і ділянок фіброзу, роблячи їх більш еластичними, повертаючи рухливість суглобів. Усуває м'язові спазми. Апарат Storz Medical, Швейцарія.
Міостимуляція
Міостимуляція імітує природні імпульси нервової системи, примушуючи скорочуватися м'язи і прискорюючи кровообіг в проблемній ділянці. Особливо важлива для відновлення тонусу і пружності дрібних глибоких м'язів, недоступних для опрацювання в спортзалі.
Корекція суглобів ніг
Застосовується постізометрична релаксація для усунення скутості і розслаблення перенапружених м'язів ніг. Допомагає прибрати деструктивну м'язову пам'ять і відновити правильну архітектуру тіла.
Знеболювання
Ми використовуємо безпечні протизапальні препарати, які підбираються індивідуально, виходячи із симптомів пацієнта. Перед процедурою робиться алерготест.
Гіалуронова кислота
Вводиться внутрішньосуглобово при нестачі або недостатній в'язкості власної внутрішньосуглобової рідини. Забезпечує амортизаційну функцію, запобігає тертю і травматизації суглобових поверхонь.
Кінезітерапія
Правильно підібрані вправи сприяють вирівнюванню м'язового тонусу, включенню слабких м'язів у роботу. В результаті поступово відновлюється правильна архітектура тіла від стоп до шиї.
Ортопедичні устілки
Правильно підібрані вправи сприяють вирівнюванню м'язового тонусу, включенню слабких м'язів у роботу. В результаті поступово відновлюється правильна архітектура тіла від стоп до шиї.
CRB CLINIC
Наші результати лікування
Далі Ви можете побачити приклади наших результатів лікування
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Консультація і функціональна діагностика
Детальніше про те, як проходить консультація >>>
На діагностиці лікар шляхом тестування вивчає стан м'язів і зв'язок, а також рухливість суглобів. Спрямованість і зона впливу всіх процедур, а як наслідок і результат, залежать саме від правильної діагностики. На консультації лікар розповість вам про причини захворювання і можливі варіанти лікування, зробить призначення і дасть рекомендації.
Запис на консультацію
Запис на консультацію ортопеда
Ваші ПІБ
Ваш номер телефону
Вкажіть, що Вас турбує
Безпека
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами
Відгуки
Згідно з нашими спостереженнями 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️